Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya SOS!Torzskonyvi problemam van, aki tud kerem segitsen! fórum

Kutya SOS!Torzskonyvi problemam van, aki tud kerem segitsen! (beszélgetős fórum)


14. Bcicus (válaszként erre: 13. - 7b44818efe)
2010. máj. 26. 01:49

Lehet, hogy a tenyésztője nem számolt ezzel vagy nem tudom, azthitte megkapja az engedély a korhatár alatti pároztatásra.

De a te kutyád ettől semmivel nem értéktelenebb hidd el. Ha gondolod írd meg priviben, hogy kitől van.

13. 7b44818efe (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2010. máj. 26. 00:15

Golden Retriever.


Tudod engem az bant ebben az egeszben,hogy ezt a tenyeszto nekem az elejen nem mondta,mikor foglaltam a kutyat egyebek.Pedig meg hasban volt mikor mi mar leveleztunk.Csak az utolso pillanatban kozolte.Akkor meg mar megvolt neki a repjegy,3 honapot vartam ra stb.Szoval mar mit mondhattam volna?Hogy kosz nem?!Eleg faramuci helyzet.Es en ugy tudtam,hogy egy minden teren tiszta Tk-es kutyam lesz.Igy meg akarhonnan is nezzuk,nem az.

12. Bcicus (válaszként erre: 11. - 7b44818efe)
2010. máj. 25. 23:59
Igazán nicns mit. Milyen fajta kutyus?
11. 7b44818efe (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. máj. 25. 23:19

Ugy legyen!

Meg egyszer koszi!

10. Bcicus (válaszként erre: 9. - 7b44818efe)
2010. máj. 25. 22:36
Elmondod, hogy mit jelent, hogy ez csak annyit jelent, hogy a szülő idő elött lett pároztatva, hozzáért vásárló nem fog ezen fenn akadni.
9. 7b44818efe (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2010. máj. 25. 22:21

Ertem,koszonom szepen a valaszaidat.


Ja meg egy kerdes,sok vevo elore keri a szulo kutyak TK-et hogy lassa honnan van a kicsi,na azzal mivan?Ha elkerik hogy magyarazom ki,hogy ez nem hiba?

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - 7b44818efe)
2010. máj. 25. 22:01
A kutyád teljesen tiszta törzskönyves, a kiállításon nem nézik a tkv-t a bírónak gőze nincs róla, hogy mi van a kutyád törzskönyvén és nem is érdekli. Ez csak annyit jelent, hogy túl korán lett pároztatva valamelyik szülő, de ez a minőségén nem ront, az általad eladott kölyök papírján pedig már nem lesz rajta. Nekem is van egy ilyen kutyám, de semmi hátránya nem érte és nem is érheti. Nyugi.
7. 7b44818efe (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2010. máj. 25. 21:16

Orulok,mert akkor te legalabb kepbe vagy e teren.

Es ha el akarok majd adni egy kiskutyat tole a kesobbiek soran vajon hogy ertetem meg a kedves vevokkel,hogy ez a bazi nagy bejegyzes nem hiba...erted hogy ertem?!Szoval mindenesetre en ezt nem tartom szep dolognak,hogy a tenyeszto az utolso percben mondta el ezt nekem,mikor mar honapok ota leveleztunk.Es en abban a hiszemben voltam,hogy ha meg dragan is,de lesz egy jo kutyam.Persze a kutya igy is jo,es imadjuk is,csak a paporja nem igazan mutat igy jol.Mert en azert fizettem erte annyit,hogy tiszta Tk-es kutyam legyen,de ha mar nem is igy van akkor legalabb szolt volna rola idoben,az lett volna a minimum,hogy had dontottem volna en el,hogy igy is akarom e ezt a kutyat.Szoval ez igy nagyon nem volt ferr!

6. 7b44818efe (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2010. máj. 25. 21:06
Es kiallitason nem fogjak emiatt ugy kezelni mintha,hogyis irjam,szoval hatranyosan?Minhta hiba lenne?Mert az egesz TK-e keresztbe at van irva ezzel a "szep" szoveggel,es szinte alig latszik alatta a szarmazasi vervonala.Mert ugy gondolom,hogy ha ott van 30 kutya,es a tobbinek tiszta a TK-e akkor lehet ot mar eleve ugy kezelik,hogy az ove nincs rendben.Raadasul en kulfoldon elek,es itt meg honositani is kell a kutyat.Ott vajon ezt hogy fogjak nezni?
5. Bcicus (válaszként erre: 2. - Cickány64)
2010. máj. 25. 21:01
Csak szólok, hogy az állatorvosok 99%-nak erről gőze nincsen, ez nem az ő felaladtuk. A mi dokink is engem szokott felhívni, ha valaki hasonló kérdéssel fordul hozzá, mivel én nagyon jártas vagyok a témában. Mivel két évgi voltam egy fajtaklub elnöke és 12 éve kutyázom komolyan.
4. Bcicus (válaszként erre: 1. - 7b44818efe)
2010. máj. 25. 20:59

Semmilyen hátránya nem lesz. Ez annyit tesz, hogy a tenyésztődnek, többet kellett fizetnie érte.

Ugyan úgy viheted kiállításra tenyészszemlére és tenyészthetsz vele.

3. 7b44818efe (válaszként erre: 2. - Cickány64)
2010. máj. 25. 20:59
Holnap megyek es megkerdezem.Hatha tudja,hogy ilyenkor mivan.Az idegeskedes mar megvan...
2. cickány64 (válaszként erre: 1. - 7b44818efe)
2010. máj. 25. 20:56
ha nem akarsz túl sok felesleges idegeskedést,kérdezz meg egy állatorvost,ők mindent tudnak az ilyesmiről!
2010. máj. 25. 20:52

Az a gondom,hogy tenyesztotol vettem egy kutyust es mikor mar le volt foglalozva akkor derult ki,hogy a kutya TK-e felul belyegzett,"korhatar alatti fedeztetes"-el.Nos,en ezt a kutyat kiallitasra szantam es mivel lany kutya a kesobbiekben,ha nem is tenyestes celjabol,de gondoltam kiskutyakra is...

Szoval a kerdesem az lenne,hogy ezzel a felulbelyegzett TK-el,hogyan tovabb?Vajon lesz e hatranya ebbol a kutyamnak,akar kiallitason vagy a kesobbiekben ha a kolykeit torzskonyveztetni szeretnem?

Aki jartas ilyesmiben,kerem irjon!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook