Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya - Póráz? fórum

Kutya - Póráz? (beszélgetős fórum)


16. Havran (válaszként erre: 15. - Anatita81)
2011. febr. 18. 13:57

Szia!

Sajnos nem,nagyon nem akarja szegény,de nem eröszakoskodom vele.

15. Anatita81 (válaszként erre: 11. - Havran)
2011. febr. 18. 12:20
Hahó, mizujs, sétáltok már? :)
14. morkika (válaszként erre: 12. - Hemos)
2011. jan. 18. 19:36
Ez nagyon aranyos :)
13. leviatan (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jan. 17. 14:39

Csak sajat tapasztalatot tudok neked mondani, en is fogadtam be kutyat, igaz csak 3 eves volt.


A porazhoz valo szoktatas legegyszerubb modja, hogyha raadod es azonnal olyan dologba kezdesz vele, amit szeret, jatszani pl. ha nem szokott setalni menni. Nalunk a seta volt az elso pillanattol a szuper dolog, igy a poraz napok alatt a legkedvesebb targy lett mindegyik kutyamnal.

Tehat, ha nem lakasban tartott kutyarol van szo, es nem jartok ki vele setalni (bar a kertiekkel is erdemes naponta egyszer), akkor a jatek marad, ami kozos elfoglaltsag es benne bizalmat ebreszt.


A masik, irod, hogy bizalmatlan. Nem tudom mennyire fiatalos ugra-bugrahoz, vagy celzott jatekhoz.

A befogadott kutyam idegenkedett az emberi erintestol, nem tudni, hogy mert vertek, vagy bantotta-e valaki. De labdazni viszont szeretett. Volt egy kedvenc labdaja, ami segitsegevel emberi erinteshez szoktattuk, meghozza (es ne nevess tenyleg mukodik) az alapelv az, hogy ugye ha megfogod a labdat, vagy a jatekat, amit szeret, es elkezded mozgatni, akkor koveti a szemevel, akar az egesz testevel mozogba.

No a feladat:

leulsz a fal melle (mondjuk nem kertben, vagy ha kertben, akkor majd ha meleg lesz), felhuzott terdekkel, ugymond boltivet formalva a labaddal. Aztan fogod a kutya jatekat, es atadod az egyik kezedbol a masikba a labad alatt, majd folotte. Na a kutya eleinte csak nezni fogja, hogy mi a turo utott a gazdiba, de eleg hamar tullep az emberrel valo erintkezes kellemetlensegen, es menni fog a labda utan (en egy labrador meretuvel jatszottam el ezt, o volt a befogadott, aztan az utanna kovetkezo nemetjuhasz meretuvel), ahogy huzod at a labad alatt, vagy a labad folott. Es igen, ahhoz, hogy atferjen a labad alatt hozzad kell ernie, es ugyancsak, hogy atlepjen rajtad, szinten hozzad kell ernie. Igy eleg hamar egy egy atlepkedesenel lehet mar simogatni, igy benne bizalom alakul ki, es az emberi erintes nem lesz idegen szamara. Sokat segit ez a gyakorlat elfogadni szamara az emberi erintest, es bizalmat ebreszt a gazdival szemben. Nalunk olyannyira mukodott a kolyok es a befogadott kutyanal, hogy mindketto piheneskeppen az olembe fekudt ugy jatek kozben. Mert a kolyok is idegenkedett annak elotte az erintestol, gyakorlatilag megsimogatni sem lehetett. Egy ilyen jatek utan viszont teljesen feloldodott benne ez a dolog. Az idosebben is.

12. hemos
2011. jan. 16. 21:21

Én is csak azt mondhatom, jó tudni, hogy vannak még ilyen emberek!

Mi, mikor még évekkel ez elött vettünk egy házat vagyis anyámék, az előző lakók otthagyták a kutyájukat! Na az volt egy ilyen kis fura kutyus, mert egyrészt sokan bántották, a szomszéd büszkén mesélte hogy verte el, de emelett nagyon önfejű is volt és szabad lélek, jött ment kedve szerint, de estére hazajött mindíg. Először ő is bizalmatlan volt és közel se jött hozzán és sok idő kellett, mire hozzánk szokott. Már nem emlékszem hogy történt, de pár év múlva már pórázon sétáltattam. Talán a bizalom hozta ezt meg.

Végül olyan jó dolga volt, hogy hízott is kicsit, míg végül beragadt a kerítés rácsai közé, ahol mindíg kijárt és csak lesett, hogy mi van :)

Nagy-nagyon sokáig élt velünk, öregen és szépen halt meg!

11. Havran (válaszként erre: 10. - Ata06)
2011. jan. 16. 18:44
Rajta leszek az ügyön és probálkozom,irok majd, hogy, hogy haladok.
10. Ata06
2011. jan. 16. 14:43
De jó! Örülök neki! Ha sikerült valamit elérned, örülnék neki ,ha szólnál!:)
9. Havran (válaszként erre: 8. - Ata06)
2011. jan. 16. 14:34
Szerintem nem bántották,vagyis remélem,hogy nem itt a környéken mindenki ismeri őt és nagyon szerettik.Amikor itt hagyták és hozzánk került 1 év telet el,addig egyedül élt,de a környékbeliek etették,vettek neki új házat,van egy néni az beoltatta.Szóval szerették őt.Aztán ellopták az uj házát ebből indult az egész,hogy megkéne oldani a sorsát.Szegénykém mindenki kutyája volt és mégis senkijé,de már jó helyen van.
2011. jan. 16. 14:00

De jó!:) Azért ha elgondolom, nem lehetett könnyű neki, biztos volt, hogy bántották!:(

Ha dicséred el is túlozhatod, hisz ők ebből értenek!

Ha kibirja az időt, amit kigondoltál neki, akkor add csak a jutalmat! Persze, ha már több percről van szó!Eleinte rögtön told be a buksijába!:)

7. Havran (válaszként erre: 5. - Ata06)
2011. jan. 16. 13:59
Köszönöm a jó tanácsokat igy fogom megprobálni.Ilyesmire gondoltam én is csak gondoltam kikérem mások véleményét is,nehogy többet ártsak.
2011. jan. 16. 13:56
Én is erre gondolam,hogy jutalomfalattal probálkozom,ma igy is pobáltam.Be is menekült a házikójába,de annyira nem sérelmezte,mert utána egyből ki is jött.Szerintem nem reménytelen csak mint, hogy ti is irtátok sok idő és türelem.Amikor ide került volt,hogy a hasikáját akartam megsimogatni,elmenekült és reszketett órákig.Csak,hogy érzékeltessen honnan indultunk,ma már játszik és kergetözik is velem,amiről az elején nem is álmodoztam.
5. Ata06 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jan. 16. 13:44

Kedves Havran!

Nagyon jó ilyet hallani! Hogy vannak még jó emberek!

Először csak a nyakörvet tedd rá!Azt is jutifalat kiséretében! Valami olyat adj, ami különleges pl.: sajt vagy husi. Szép fokozatosan emeld az időt amig rajta van! Eleinte elég ,ha felteszed és 5 másodperc után leveszed! Ha már jól tűri és nem zavarja, akkor jön a póráz! Avval is először csak pár métert tegyetek meg! Ha ügyes, akkor jutifalat!

Ezt is szép lassan növeld! Ha már jó tűri, csak akkor menj ki vele az utcára!Először csak egy kereszt utcát tegyél meg vele, aztán lehet növelni a távot! Ha már nagyon ügyes, akkor ritkuljon a juti falat és helyette csak dicsérd meg! Szép lassan lehet csak elhagyni a jutalmat, de sokszor dicsérd, hogy nőjjön az önbizalma!

4. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jan. 16. 13:18

Jaj, hát hozzátok került? Emlékszem rá a board-ról! ;)


De rendesek vagytok, hogy magatokhoz vettétek!!!


Szerintem is a jutifalat segíthet!

3. Spiritus (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jan. 16. 13:14
Hol volt ez a bolt??
2. magko (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jan. 16. 13:13
Fokozatosan és finom jutalomfalatokkal kell próbálkozni.Mivel már nem fiatal kutya több idő kell a tanulásához.
2011. jan. 16. 13:07
Két hónapja befogadtunk egy 13 éves kutyust aki eddig az utcán élt.Egy üzlet elött lakott kapott enni,orvosi ellátást és max egy-két jó szót.Egyik-napról a másikra magára hagyták akik addig gondoskodtak róla,bezárt az üzlet és ő ott maradt.Probáltuk megoldani a helyzetét,de mivel nekem van 3 kutyusom nem akartam többet.Sikerült elhelyezni egy állatotthonba akik nagyon rendesek voltak,hogy segítettek,de a kutyus nagyon nem érezte jól magát.Végül úgy döntöttünk magunkhoz vesszük,vissza is hoztuk szuper helye van.Szegényt eléggé megviselte az,hogy elvittük nagyon bizonytalan volt.Két hónapig nagyon sokat foglalkoztam vele,hogy bizalommal legyen irántam.Kezd nagyon jó lenni a kapcsolatunk.Bár még sok idő,hogy teljes legyen,de szépen haladunk.Mivel ő vele sosem foglalkoztak igazán ezért a póráz neki nagyon idegen,de tudom lesznek helyzetek amikor muszály lesz feltenni rá ezért elkezdeném őt hozzá szoktatni,de igazából nem tudom hogyan csináljam.Nagyon félénk,és amikor elvittük őt az állatotthonba akkor is póráz került rá,gondolom ő még pluszba összeköti ezzel a rossz élménnyel.Hiába van 3 kutyusom velük teljesen más ők fatal korukban kerültek hozzánk.Ő viszont mivel 13 éves teljesen más esetnek látom.Ha nem fog menni nyilván nem eröltettem,de hátha van valakinek valami jó ötlete.Megijeszteni nem szeretném őt ha nem megy akkor nem eröltettem,de azért tennék pár probát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook