Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya gazdik, hogy döntsek, mit tegyek? Beteg a kutyám. :( fórum

Kutya gazdik, hogy döntsek, mit tegyek? Beteg a kutyám. :( (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. Molyka (válaszként erre: 8. - Sly001)
2010. febr. 11. 15:33

Csak a kertbe jár a kutya, a mérgezés így kizárva. Szerintem. Nagyon sokat öklendezik mielőtt kijön a hab.


Egyik válaszoló írta, bocsi, nem tudom ki, hogy ki kéne vizsgáltatni, mert a véres hányás nem okés. Igen, de ez egyértelműen torokból jött, és tényleg ismeri a kutyát a doki.

Valaki azt mondta, hogy elképzelhető, hogy van valami tályog a torkán, ami be-begyullad és az vérzik neki.

2010. febr. 11. 15:32
A miénk már minden gyógyszerhez, injekcióhoz is kap quamatelt, mert neki is érzékeny a gyomra, és hány tőlük.
10. Molyka
2010. febr. 11. 15:31

... gondoltam én is másik orvosra, de annyira ismeri Pitét ez a doki, még soha nem tévedett és a tünetek mindig ugyan ilyenek voltak. Csak félek, mi van ha most tévedünk.

Nem vagyok felelőtlen gazdi, imádom a kutyámat, tudni kell, hogy kb. 25x voltunk orvosnál, 23x indokolatlanul.

2010. febr. 11. 15:30
Én is azt mondom hogy keress fel egy másik orvost.
2010. febr. 11. 15:30
Én nem vagyok sajnos állatorvos,de a habos hányás a mi kutyánknál mérgezés miatt volt.Gyorsan itattunk vele pár ampulla normaflort abban van felületaktív anyag,ami megköti a mérget plusz az Espumisan csepp is jó gyomorpanaszokra.Hányás ellen biztosan kellene neki valami,nem tudom a kutyáknál beválik-e a B6 vitamin.Szerintem próbáld meg privát felhívni az otthonában az állatorvost,a miénk mindig segít,akkor is,ha nem rendel.
7. 2934fa17dd (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. febr. 11. 15:29
Ne vidd máshoz!Cselekedj úgy ahogy a dokid mondta!! Gyógyulást kivánok!!!
2010. febr. 11. 15:27

Az én kutyusaim is meg vannak fázva, és a gyomruk is érzékeny. Az állatorvos tanácsára szoktam nekik kamillateát adni (persze cukor nélkül!), az megnyugtatja a gyomrukat és a torkuknak is jó.

Amikor hánynak, én nem szoktam nekik kaját adni 12 órán keresztül, hogy megnyugodjon a gyomruk.

2010. febr. 11. 15:27
Szia.Gondolom nem csak ez a 2 doki van a közeletekben,érdeklődj ismerősőknél jó dokiról és nézessétek meg.Nekem 2 éves goldim van,ha én mindenképp kesesnék dokit ha ilyen tünetei lennének.
2010. febr. 11. 15:27
Szerintem nem ártana egy alapos kivizsgálás nála, egy torokgyulladásnál sem normális,hogy véreset hány!
2010. febr. 11. 15:26
Én elvinném másik állatorvoshoz, nem tudsz ilyet, akiben bízol?
2010. febr. 11. 15:22

Múlt héten kezdődött, egyszeri habos hányással. Nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, mivel elő szokott fordulni. Megkapta a veszettség oltást, féreghajtót, rá 1-2 napra kiderült, hogy gilisztás. Hétfőn egész nap kutymorgott a hasa, nem nagyon evett. Ilyen is elő szokott fordulni, de a közérzete jó volt. Hányt egy habosat, hosszú öklendezések után, ami tudtommal torokgyulladásra utal.

Kedden este már nagyon jól volt, koldult, kapott vacsorát. Jóízűen megette, majd este egyszer csak felkelt, és mint aki a halálán van, kihányta. Elfehéredett a nyálkahártyája, cefetül nézett ki, majd amikor ivott, rendeződött a dolog. Egy óra múlva már kaját kért, játszani akart…

Másnap reggel kapott száraz tápot, gondoltam, kis diétás, ha már egyszer hányt… de akkor nem gondoltam a torokgyulladásra. 

A délelőtt folyamán nem hányt, azonban este megint sűrű öklendezés, habos hányás, amiben friss vér is volt.

Megijedtem, hiszen a vér látványa… de évek óta, évente két alkalommal van torokgyulladása, ami ilyen habos-véres hányással jár. Orvos kivizsgálta, mondta, hogy annyira sérülékeny a torka, hogy emiatt van a vérzés. Algopirint és Cerucal tablettát szokott kapni, amitől pár nap múlva jobban lesz. Most is így tettünk, elkezdtük kezelni. Miután kiöklendezte a habot, mindig jobban lett, mint akinek semmi baja. A gyógyszer hatására főleg, játszott, kért enni, bár nem kapott, csak pépeset, olyan volt, mint akinek semmi baja nincsen.

Tegnap este hányt egy nagyot, csak habot, ami véres volt, majd kért enni. Megevett egy májkrém konzervet, majd felment aludni. Éjjel evett még egy kis májkrémet, majd vagy fél percen keresztül csak ivott, ami egy slunggal ki is jött belőle, kb. fél óra múlva. Se vér nem volt benne, a vízben egy kis májkrém érződött. Jól lett, lefeküdt és aludt. Hajnalban megint öklendezett, habot hányt, felfogtam egy kis edénybe, vér nem volt benne. Ma még nem hányt, sokat pihen, de ezt máskor is így teszi.


Az állatorvosunk beteg, a helyettesében nagyon nem bízom. Természetesen felhívtam telefonon, elmondtam mi van a kutyával, de olyan képtelen betegségeket sorolt fel, aminek a tünetei nem ezek, hanem heveny hasfájás, ájulás vagy láz…

A saját orvosunk ismeri Pitét, ránézésre megmondja mi a baja, megnyugtat, ez a nő, azonban gyomortükrözést, röntgent és endoszkópos vizsgálatot akar csináltatni.

Tudni kell a kutyámról, hogy oltások után megjátssza a hattyú halálát, ráadásul most extra figyelmet igényel, mert jött a házhoz egy új kutya is…

Volt olyan, hogy összeesett, rohantunk vele Zolihoz, (állatorvos) aki letette és azt mondta, „gyerekek, hétfő van, nem akarta, hogy otthon maradjon egyedül” És tényleg, ennyiről volt csak szó.


Amit most tudni kell róla: láza nincsen, 38.3 volt a legmagasabb. Iszik rendesen, azonban enni nem nagyon szeretne. A torka be van duzzadva. Amikor megkapja a gyógyszert, vagy kiöklendezte a habot, vagy játszik, vagy ha este van, lefekszik és alszik, ellazulva, hanyatt fekve, mint aki jól végezte dolgát. Büdöseket ereget. Az orra hideg és nedves, a nyálkahártya szép rózsaszín és miután megnyomom, azonnal visszanyeri eredeti színét.

Amikor nincs rosszul, szívesen megy ki a kertbe, vagy épp morog a járókelőkre, vagy a kiskutyára, cicára. Ez nála teljesen normális viselkedés.


A helyettes orvos nem azt adna a kutyának gyógyszert, amit Zoli szokott adni, ami bevált.


Ti mit tennétek a helyemben? Elvinnétek ehhez az orvoshoz, vagy hinnétek a tüneteknek és a tapasztalatoknak? Altatni Zoli soha nem akarta, mert epilepszia gyanús a kutya, és mivel tünetmentes, évenként egy, nem eszméletvesztős rohama van, nem tartja indokoltnak.

2010. febr. 11. 15:21
Kutya gazdik, hogy döntsek, mit tegyek? Beteg a kutyám. :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook