Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kúszás, mászás, ülés, állás, járás fórum

Kúszás, mászás, ülés, állás, járás (beszélgetős fórum)


18. Bius86
2022. ápr. 4. 13:50

Nálunk is elég lassan indultak be a dolgok. Kb 5,5-6 hónapos volt, mikor hasról hátra fordult a lánykám, majd sokáig semmi. Eljött a 8 hónapos kor, mikor úgy voltunk vele, hogy visszaviszzük a dévényesünkhöz (rossz fejtartás miatt voltunk nála még egészen pici korában és az rendbejött), és ő mondta, hogy el kellene menni TSMT tornára. Kértem is időpontot és az első előtti héten hétfőn átfordult. Ugyanakkor azt mondta a nő, akihez mentünk, hogy 2-3 hónappal le van maradva, uh kaptunk gyakorlatokat és azt csinájuk most és várjuk a változást.

Azóta már próbálkozik a kúszással (valami egészen fura módon, de szerintem az akar lenni), de nem tudom, hogy egyébként is csinálta volna, vagy a torna segít.

Uh szerintem is nézesd meg inkább "feleslegesen", mert egyrészről téged megnyugtat és ha meg korrigálni való van, akkor meg időben el tudjátok kezdeni.

2022. ápr. 4. 08:31

Egyik ismerősöm kislánya 4,5 hónaposan állta fel. 5,5 hónaposan elindult. Később kiderült, hogy nagyon feszesek az izmai, és komoly idegrendszeri problémája is van.


Az én lányom 10 hónaposan kezdett el mászni. Épp, hogy megvolt a minimum idő, mielőtt járni kezdett. Remélem azért nem látszik majd meg a tanulásban.

2022. ápr. 3. 23:06
Az én gyermekem is kúszik-mászik! :)
2022. ápr. 3. 19:14
Köszönöm a hozzá szokásokat, nem ez nem össze hasonlítás lenne. Csak kíváncsi vagyok rá. Mindig alig várok minden hónapot mi újdonságot fogok vele megélni.
2022. ápr. 3. 15:34

Semmi értelme az összehasonlitgatásnak.Az ujjunk sem egyforma.A kislányok talánkorábban indulnak el.


Akkoriban amikor a fiaim picik voltak,volt olyan Anyuka aki azt mondta ,hogy a gyermeke nagyon korán elindult.No az elindulás nem azt jelenti,hogy kapaszkodva lépdel.De ő annak tekintette.Vagyis semmi értelme,hogy valaki büszkélkedjen,hogy bezzeg az ő gyermeke milyen hamar ment és van akik 1 éves a gyermeke és még nem "teljesitette" azt ,mint a másik gyermek.De higyjétek el az is hamar utóléri a korán elindulót és bizonyos korban már egyformán mozognak,járnak,beszélnek,netán gőgicsélnek.

13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Cili59)
2022. ápr. 3. 14:53

Akkor ez az akárki el van tévedve. Lekötözni sem tudtam volna.

A védőnő is hisztizett mikor felállt, mert ülni még nem tudott. Ne engedjem állni...

Azt hogy?

Deszkázzam le a kiságy tetejét, hogy ne tudjon felállni?

12. Léna123 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 14:46
Nem feltétlen baj, nem tudom védőnő, gyerekorvos mit mond a fejlődésére, de ha bizonytalan vagy, nézesd meg dévényessel. Egy felmérést megér, ha nem látja szükségesnek a fejlesztést, azt is megmondja. Mi aránylag későn majd 7 hónaposan mentünk. Ikreim vannak, egyiknek nem kellett fejlesztés, ő kb 7 hónaposan kezdett kúszni, 9 hónaposan mászni, 14.5 hónapos volt mikor elkezdett önállóan járni, de ezt mind a saját tempójában. A másikójuk nagyon kötött izomzatú volt, ezért fejlődött lassabban, neki kellett fejlesztés. Ő mikor a dévényt kezdtük még csak egy irányba forgott, kb 8-8.5 hónaposan kezdett kúszni, sokára majd 11 hósan kezdett mászni, és 15 hónaposan indult el önállóan. Az ülést és állást már nem tudom belőni, az valahogy kiesett. Azt hiszem az ülés a mászás előtt valahogy. A felállásra nem emlèkszem.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 12:58
6 hónaposan kúszott és ült, 7,5 hónaposan elkezdett mászni. Állni kapaszkodva kb 9 hónaposan kezdett. Járni pont egy évesen. Amúgy 6honaposan teljesen rendben van ha még csak forog.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 12:45

Nem merek senkinek semmit mondani, hogy az most kóros, vagy még nem. Hiszen a szülő látja mennyire aktív, figyelmes a babája. Valamint, az anyai ösztönök valahogy bejönnek szerintem. :)

Boldog babázást!!

2022. ápr. 3. 12:26
Nálatok is korán elkezdték akkor a kis manócskák. Akkor varok én is türelemmel
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 12:16

Első gyerek. 4,5 hónaposan magáról stabilan ült. Innentől kúszott is. 6 hónaposan állandóan felállt, a járókában oldalazva járt, de nem tudott leülni, borzalmas volt, mert dőlt, mint a farönk. A védőnőtől agybajt kaptam, mert azt mondta nem szabad lenne neki állni. Kérdeztem, kötözzem le? Választ nem kaptam. 8 hónaposan egyedül elindult, de éppen költözködtünk, az új lakásban csap kapaszkodva járt, pont a születésnapján indult el önállóan .

Második gyerek. Nem volt valami aktív. Már kezdtem nagyon aggódni az első után, hogy valami gond van. 3 hónapos korától forgott, közelebbre elvonszolta magát egy játékért, eljött a 8, hónap. Egyszer nagyon furcsán felült, párnapra rá felállt és 8 hónaposan stabilan járt. Nála kimaradt a kúszás, amire azt mondják gond,de hála az égieknek, egyiknek sincs semmi baja.

Ahány gyerek annyiféle.


Ismertem egy kisfiút, 2 évesen törökülésben ugrált a homokozóban. Nem állt fel, nem járt. 3 évesen mire óvodába került semmi nem látszott az előbb leírt lemaradásából. Az a szabály, hogy nincs szabály.

2022. ápr. 3. 10:24
Dr Donauer Nándor neuropszichológus nem győzi mondani, hogy annál jobb minél később áll, jár. Sajnos a felnőttek rontják el a babákat, később meg viszik fejlesztésekre, mert a motorikájuk nem fejlődött ki.
2022. ápr. 3. 09:14
Nem szeretném senkihez hasonlítani a gyermekem. Csak kíváncsi vagyok kinek mikor kezdődtek el a fel tett kérdéseim.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 09:02

Mindent nagyon korán csinált, viszont a beszéd az nagyon megkésett.

Ne aggódj, lehet hirtelen fog történni.

4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 09:01

Szia!

Azt javasolom, hogy ne mások gyermekének a fejlődéséhez hasonlítsd a saját gyerekedet. Még testvéreket sem kell hasonlítgatni egymáshoz, nemhogy idegenek gyereket.

Ha úgy érzed, hogy lemaradása van a mozgásban, azt beszéld meg a védőnővel vagy gyerekorvossal.


Tényleg csak jóindulatból írom. Mert ha itt csupa olyan dolgot olvasol, hogy XY gyereke már sokkal többet "tud", mint a tiéd, akkor nehogy ok nélkül azt érezd, hogy a gyereked le van maradva.

A gyerekek fejlődési ritmusa nagyon eltérő lehet.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 3. 08:48
Az igen jó korán ☺ az baj ha 6 hónapos lesz és még az átforduláson kívül semmi?
2022. ápr. 3. 08:44

Kúszásra nem emlékszem.

5,5 hónaposan állt fel.

6,5 hónaposan ült.

10 hónaposan indult el.

2022. ápr. 3. 08:30
Sziasztok. Kinek mennyi hónaposan kezdett el kúszni-ülni-állni-elindúlni a gyermeke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook