Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kusza postai díjszabás... fórum

Kusza postai díjszabás... (beszélgetős fórum)

1 2
29. Angelbocs (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2010. nov. 29. 13:37
Az azért más, ha valaki kezdő és azért nem mér pontosan, kér többet/kevesebbet, és megint más, amikor valaki hülyeségből vagy csak lustaságból plusz költségeket terhel a vevőre.
28. kevian (válaszként erre: 25. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:37

Amúgy az árut nagyon szeretném! :)

Nem írta még, hogy nincs számlaszáma, én gondolom így. Különben, miért ne arra kérné a pénzt, ami még aznap, vagy másnap ott van, ellenben a rózsaszínes utalással.

27. terek (válaszként erre: 15. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:37

én nem fogadtam el soha rózsaszín csekket ezért nem tudom.

mivel nem írta előre, hogy így kéri, kérheted utánvétellel is de azt állja ő, Te csak annyit fizess mintha ajánlott levélként küldené.

26. kevian (válaszként erre: 20. - Gabika79)
2010. nov. 29. 13:35
De ezt írja valami szabályzat is?
25. Angelbocs (válaszként erre: 15. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:35

Szerintem nincs a rózsaszín csekkel semmi gond, ha előre fel van tüntetve, hogy csak így lehet fizetni. Így a vevő bele tudja kalkulálni a vételárba a csekkfeladás díját.


És mit mondott, miért nem jó neki az utalás? Ja, most olvasom, hogy nincs számlaszáma?


Sajna itt már sokat nem tehetsz, vagy elfogadod, hogy rózsaszín csekk, vagy nem veszed meg tőle a terméket, és bevállalsz egy esetleges negatívot, ami hozzáteszem teljesen jogtalan lenne az eladó részéről.

24. kevian (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2010. nov. 29. 13:35
Ó, én nagyon rá vagyok kattanva. :D
23. gabcsi8080 (válaszként erre: 14. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:35
Pofátlanság határtalan...
22. homern
2010. nov. 29. 13:34

Én 870ft-ot fizettem postaköltségnek múlt héten.

Erre megjött a levél 240ft-ért feladva.

Hiába írtam az eladónak,válasz semmi...

Nem tudom hogyan tovább..ha negatívat adok ír egy levelet az oldalnak,hogy az nem is úgy volt,és törlik is a negatívját.

Nem egyszer hallottam már mástól,hogy végső elkeseredésében negatívval fenyegetőzött,erre azt a választ kapta,hogy adjad nyugodtan,úgyis töröltetem.

Ez most hogy van?

21. terek (válaszként erre: 14. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:34
:O komolyan? ez már azért durva :D
20. gabika79 (válaszként erre: 15. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:33
Nem vagy köteles rózsaszín csekken befizetni, ha az nem volt előre jelezve.
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:33

Kezdő vagyok:)

egyszer adtam el, és sosem vettem...

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:32

Na, de vannak a kezdők, mint én is. Azt sem tudtam mit kell tenni. Amikor írt a vevőm, hogy érdekelné a termék, ő mondta meg, hogy kell csináln, mert ugye azon agyaltam, hogy OK én elküldöm, ő nem küldi a pénzt. Rendben nem nagy veszteség, de csúnya. Vagy ő küldi a pénzt, én meg nem küldöm, mert megtehetném ugye?

Aztán eszembe jutott az utánvét, de az elég húzós volt. A vevőm mondta, hogy ne agyaljak már annyit, elindítja a pénzt, ha ott van a számlámon indítsam az árut. Így volt:)

egyébként Pestről küldtem Talán Székesfehérvárra.

És ugye nem mértem én, de levittem a postára, hogy mennyi lenne a feladása, aztán becsomagoltam, és úgy egy kicsit több lett.

17. gabika79 (válaszként erre: 1. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:32
Sajnos sok ilyen eset van. Nekem még csak jó tapasztalataim voltak. Volt, hogy több lett a posta, és nem kérte az eladó a különbözetet, de így már én is jártam, hogy otthon lemértem, a postán meg mégis eggyel magasabb kategóriába fért bele, nem tudom hogy csinálták, de én se kértem utólag azt a 200 Ft már. De az biztos, hogy ilyen esetben, ha nem korrekt az eladó, vagy a hozzáállása nem megfelelő, szerintem nyugodtan állj el az adás-vételtől, bár azért ezeket a dolgokat jobb előtte tisztázni:-)
16. kevian (válaszként erre: 14. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:32
Aztaaa, akkor én maradjak csendben ezzel a kis pluszköltséggel.. :P
15. kevian (válaszként erre: 11. - Angelbocs)
2010. nov. 29. 13:31

Hát igen, te csinálod jól!

Itt viszont személyes átvétel van megadva, tehát nem tudok számonkérni rajta semmit.


A rózsaszín csekkről nincsenek vélemények?

Az szerintetek helyén való?


No már csak azért is, mert a kisfiammal vagyok itthon gyeden. Netbankon keresztül szoktam utalni. Ilyen hülye szeles időben, nem fogok a postára rohangálni. Úgy gondolom illett volna előre feltüntetni , hogy nincs számlaszáma.

14. Angelbocs (válaszként erre: 13. - Terek)
2010. nov. 29. 13:30
Én olyat is láttam, aki nem csak a csomagolást számolta fel, de a bankja által a vevő utalásának megérkezéséről szóló sms üzenet díját, illetve az otthonától a postáig megtett út benzinköltségét is...
13. terek (válaszként erre: 3. - Gabcsi8080)
2010. nov. 29. 13:28

igen, én is találkoztam olyannal aki a csomagolást felszámolta, ki is tiltották a vateráról miután írtam nekik :D

nem szabad hagyni

12. kevian (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2010. nov. 29. 13:27
Akkor te a kivétel vagy, aki erősíti a szabályt. :)
11. Angelbocs (válaszként erre: 1. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:26

Szia!


Szintén eladó és vásárló is vagyok talán a legnagyobb aukciós oldalon.

Szerintem abszolút nem spirázod túl a dolgot, sajnos nagyon sokan vannak, akiket abszolút nem érdekel az, hogy a vevő számára is a lehető legelőnyösebb legyen az üzlet.


Én alapból nem szoktam olyan termékre licitálni, ahol az eladó nem ad meg pontos postaköltséget. Ha nagyon tetszik valami, azért rákérdezek a pontos postára, ha nem, akkor hagyom.

Ha pedig az árverés befejezése után támadnak extra igényei az eladónak, akkor szépen felhívom a figyelmét a felhasználási feltételekre, eddig még mindenki vette az adást.


Legutóbb például az eladó 1.800 Ft-os postaköltséget számolt fel nekem, merthogy ő V...rafutárral akarja küldeni nekem a terméket. Persze a terméklapon szállítási módként postai csomag volt feltüntetve, 1.000 Ft-os szállítási díjjal. Szépen leírtam neki, hogy mivel ezt tüntette fel a terméklapon, így is kell feladnia, és tőlem sem kérhet ennél több pénzt a szállításra.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:26
785,-Ft
9. terek (válaszként erre: 1. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:26

én is adok-veszek aukciós oldalakon...

ha nem tudja az eladó mennyi lesz a postadíj, meg szoktam vele beszélni, hogy utalok mondjuk 800.-ot, ha több, utalok még, ha kevesebb, ő utalja vissza a különbözetet. erre volt olyan, hogy féláron elpostázta mert neki pénzbe került volna az utalás... :)


eladóként én se tudom mindig előre megadni a postadíjat, csak rendelésre hozok a nagykerből és van olyan árú amit még nem adtam el. ott beírom, hogy egyéb futárszolgálat ami 1 Ft. volt is már ebből problémám :S terméklapra meg már nem merek semmi kiírni mert mindenért büntetnek...


de amúgy sok pozitív tapasztalatom van, 2 hete vettem fiamnak pár dolgot, írta az eladó, hogy mondjuk 850.-ot kér a postára. nem akartam visszakérdezni, nehogy kötekedőnek tűnjek. mikor megérkezett a csomi akkor láttam, hogy sztenderd csomagként adta fel :)

8. kevian (válaszként erre: 6. - Burkuska)
2010. nov. 29. 13:25
Azt bánom, hogy még mielőtt megnyertem, nem kértem meg rá, hogy adja meg a postaköltséget is. De azt hiszem legközelebb ezzel indítok. :)
2010. nov. 29. 13:24

Kitta, én nem szeretnék neki, egy forinttal sem többet utalni. Hiszen nem tartozom neki semmivel. Egyébként meg sosem tévednek úgy, hogy ők járjanak rosszul..érdekes.


Gabcsi, ha bármi plusz költséget számol fel, akkor legyen benne annyi, hogy írja le, előre. Azaz a cikk adatlapjára. Aztán hagy én mérlegeljek már, hogy megveszem e így.

Az egyik aukciós oldalon már többször láttam, hogy írják, hogy ennyi meg annyi csomagolási költség van. Nincs ezzel semmi bajom. Előre fel van tüntetve és kész.


Kék irisz, no és végül mennyi volt a postaköltsége?

6. Burkuska (válaszként erre: 1. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:22
Méresd le! Adok-veszek ilyen oldalon,ezt tisztázni kell,hogy mi mennyi!
2010. nov. 29. 13:22

Én legtöbbször oda szoktam írni, hogy mennyi a postaköltség, ha nem felejtem el :)

De n is le szoktam mérni általában, de ha véletlenül többet kérek, ami egyszer fordult elő, akkor elsőbbségivel adtam fel.

2010. nov. 29. 13:18
Én nem vagyok nagy eladó-vevő, de egyszer eladtam egy dolgot. A vevővel azt beszéltük meg, hogy a vételárat+postaköltséget utalja. Megkérdeztem mennyibe kerül a posta költség, megírtam emailban, hogy kb. 750,-Ft. Azt mondta OK. Ő küldte a pénzt, én meg a terméket. Én nem méregettem, azt sem tudtam mit kell csinálni...
3. gabcsi8080 (válaszként erre: 1. - Kevian)
2010. nov. 29. 13:17

Nem spirázod túl, legyen már benne annyi, hogy pontosan leméri, mert nem tart semeddig a kalkulátort megnézni 2 kattintás.

Valaki felszámolja még a boríték árát is....

Érdekesek az emberek.

2010. nov. 29. 13:16
Na és is sokat járok így,sok az ilyen problémás eladó.Én mindig lemérem és pontosan leírom hogy mennyi a posta,hogy tisztába legyenek vele.Tavaly nagy fiamnak kabátot vettem,és 800 forintot kértek a postára,mikor megjött láttam csak 530 forint.persze a különbözetet nem kaptam vissza.
2010. nov. 29. 13:14

Eladó és vásárló is vagyok aukciós oldalakon. Mikor én adok el, mindig pontosan mérek és írom, hogy mi mennyibe kerül.

A hétvégén több dolgot is sikerült megnyernem. Jöttek is az email-re a válaszok..

Az egyik, azt írja kb 800 forint a postája, legalábbis a múltkoriban ennyi volt. Kérdem én, minek volt ennyi a postája? Mert, hogy amit vásároltam tőle, azt ő vette boltban újonnan. Meg, hogy lehet ilyen opciót megadni. Akkor annyit utaljak, amennyi jól esik. Ott a posta kalkulátora, ha nincs tisztában vele. Megírtam neki a díjszabásokat, kértem mérje le..választ még nem kaptam. Na és az verte ki a biztosítékot, hogy ez már nem az első eset.

A másik hétvégi vásárlásomnál, az akasztott ki, hogy elfelejtette feltüntetni, hogy csak rózsaszín csekket fogad el. Ami ugye jelen esetben nekem plusz költség. Nem is vettem volna meg az árut, ha ezt tudom.


Maga a nagy kérdés, hogy TI ilyen esetekben mit tesztek?

Mert ugye tartozok én egy vad idegennek egy forinttal is, vagy túlspirázom a dolgot?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook