Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » KURULTAJ - 2010. augusztus 6-7-8. (Ki jön?) fórum

KURULTAJ - 2010. augusztus 6-7-8. (Ki jön?) (beszélgetős fórum)


2010. szept. 9. 19:48
Sajnos nem hiszem hogy tudok Fotózni,mert dolgozom.Én csak foszlányokat hallok ,és látok az egészből.Kár hogy nincs "kedvetek"Pedig biztosan találkoznánk:(
11. Lyrian
2010. szept. 9. 14:21

Nyalom a szám Dettianya, de most nem fogunk eljutni. :( Valahogy nincs "kedvünk". :(

Ha viszont fényképezgetnél... :(

2010. szept. 8. 20:47
Csak egy kis ízelítő:pénteken,Besh o droM koncert,szombaton Sebestyén Márta koncert,vasárnap időgép.Persze ezek csak az esti programok.Egész napos programok lesznek mind három nap.Akit érdekel megnézheti a www.idoutazas.kunszallas.hu
2010. szept. 8. 17:23
Sziasztok.Ez egy rendezvény sorozat,és a hétvégén itt nálunk folytatódik Kunszálláson.Volt tavaly is,és nagyon jó volt.Mindenkit szeretettel várunk!
2010. aug. 10. 13:00

Gyönyörű érzések fogtak el, amikor ezt megnéztem: Kurultaj Bugac 2010.

[link]


Nem beszélve arról, hogy most a rovásírás tudományát sajátítom el. :-) Én szívből ajánlom mindenkinek, aki nem csak "divatból érdeklődik a Magyarság iránt.

2010. aug. 10. 12:23
2008-ban is voltunk, idén is és 2012-ben is szeretnénk. Ki nem hagynám, fantasztikus.
2010. aug. 9. 20:17
Én voltam, és frenetikus volt!!!! :) Szombat-vasárnap kint voltunk. :)
2010. júl. 21. 15:01
Mennék én is, de akkor már ezerrel készülődök az esküvőmre :)
4. tari (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. júl. 21. 15:00

Mi nagyon szívesen elmennénk de sajnos nem tudunk:((

Utoljára a Kincsem lovasparkban voltunk az Attila napon!Ott is nagyon szuper volt!:)

3. t.Ili (válaszként erre: 2. - Lyrian)
2010. júl. 17. 21:10

Szia Lyriann!

Én nem megyek,de ezt az ismertetőt kiraktam az Iwiw üzifalamra.

Több táltos.táncos,kézműves,folklóros ismerősöm van,akiket esetleg érdekelhet.

2010. júl. 17. 15:40
Ennyire nagy az érdeklődés? :):):)
2010. júl. 17. 08:31

Nagy-Kurultaj: Bugac, 2010. augusztus 6-7-8.


A Kurultaj (2008. augusztus 8-9-10.) Magyarország eddigi legnagyobb hagyományőrző rendezvénye volt. A Kurultaj szertüzénél megfogadták: 2010-ben megrendezik a Nagy-Kurultajt, amelyre a kazakisztáni Madjar törzsön és a kazak delegáción kívül további rokonnépeket is meghívnak.


A Nagy-Kurultaj rendezvényei a 2007. évi első és a 2008. évi második Kurultaj szellemiségében folytatódnak. A Nagy-Kurultaj célja a magyar kultúra, valamint a sztyeppei lovas nomád (rokon) kultúrák bemutatása, az összetartozás érzésének erősítése a nemzetrészekkel, a rokoni kapcsolatok erősítése a közép- és belső-ázsiai, anatológiai, Kaukázus-vidéki rokon népekkel. Tisztelgés a magyar hagyományban és a rokon népek tudatában is élő nagy és tisztelt ősök előtt, mint Attila, Baján kagán, Madjar baba, Karcig batir.


Az ünnepségen azokat a hagyományokat és értékeket jelenítjük meg, amely a magyar kultúra és hagyomány szerves részeit képezik (hagyományos magyar mondák és legendák, népzene, néptánc). Olyan valós történelmi eseményeknek állítunk emléket, amelyeket szakmai alapon is bizonyítottak (történeti forráselemzés, régészet). A nemzetek közötti rokoni kapcsolatok esetében is azokat a szálakat próbálja erősíteni a rendezvény, amelyek tudományosan is megalapozottnak (antropológia, genetika) mondhatók.


A háromnapos programban szerepel a delegációk fogadása ünnepélyes műsorral. A főszervezők, a főbb díszvendégek és a delegációk vezetőinek beszéde után felvonulnak a látványos megnyitóhoz a hagyományőrző lovas és gyalogos hadak. A megnyitó után történelmi élőképeket mutatnak be a résztvevők a nagyszínpad előtti „küzdőtéren”. A nap további részében bemutatók, előadások, kiállítások, sportversenyek, vetélkedők, interaktív programok, zenei és táncprogramok zajlanak a tábor több részén is egy időben. A tábor területén hatalmas kézműves vásár is lesz (a részvétel csak szakmai minőségellenőrzés után lehetséges).


A második és harmadik napon a bemutatók és műsorok mellett a delegációk tanácskozására és szakrális programokra (szertűz, életfaszentelés) is sor kerül. A Kurultaj műsorrendjének vázlata áprilistól megtekinthető lesz a honlapon.


Eddig több mint 130 Kárpát-medencei magyar hagyományőrző és kulturális csoport jelezte a részvételi szándékát. Eddig soha nem látott méretű lovasbemutatók, gyalogos harci bemutatók, valamint ügyességi és gyorsasági lovasversenyek teszik egyedülállóvá ezt a három napot. Ez lesz a hagyományőrzők legnagyobb Kárpát-medencei seregszemléje, melyre Erdély saját haddal készül.

A Kurultaj néhány napra a türk-hun világ központjává teszi hazánkat.


Esküvő és névadó szertartások (szombat-vasárnap)


Táltosaik őseink iránti tiszteletből a még élő hagyományok összegyűjtésével és gyakorlásával őrzik őseink hitét és szellemiségét. Lesz alkalom arra, hogy ősi szokás szerint házasodjon vagy adjon nevet gyermekének.


A Kurultaj főszervezője a Magyar-Turán Alapítvány, mint közhasznú szervezet. Társszervező: Bugac település önkormányzata.



A részletes program megtalálható a KURULTAJ-oldalon.



Ki tervezi, hogy elmegy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook