Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kurkumát, magát a növényt hol tudom megvásárolni? fórum

Kurkumát, magát a növényt hol tudom megvásárolni? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 18. 13:23
Gyógyászati célra inkább a Kurkuma longa a jó.A por és a kapszula nem hatásos több ok miatt is, a kapszulák egy rakás egészségre nem tanácsos anyagokat tartalmaz és többségük szennyezett, a másik bökkenője hogy a kurkuma felszivodásához kell valamilyen olaj is mert zsírban oldodó. Leginkább a szűz kókuszolajat szokták használni vagy szűz olivát,kinek mi a jó.A legbiztosabb ha az ember vesz rizomát és azt reszeli le.Ép ma gondoltam, hogy veszek én is ha sikerül.:)
20. pamyte
2012. dec. 6. 09:30

A kedvelt fűszerkeverék, a curry egyik alkotója, a kurkuma késlelteti a májkárosodást, illetve a májzsugort - közölték osztrák kutatók .

[link]

[link]

[link]

19. pamyte
2012. dec. 6. 09:18

* [link]

* Indiában a nők kurkumás vízzel mossák meg az arcukat, amitől aranyló és fénylő színű lesz a bőrük. A kurkuma tisztítja a pórusokat, fokozza a vérkeringést és szabályozza a faggyúmirigyek működését.

* Kígyómarásnál, pókcsípésnél Indiában tejben oldják fel a kurkumát, és ezt isszák meg.

* Ha a kurkumához hozzáadunk egy kevés lisztet, sűrű pépet kapunk, ami minden bőrsérülésre, égési sebekre és horzsolásokra is enyhet ad.

* Ha mézben 1:1 arányban feloldunk kurkumát, és naponta 4-6 alkalommal fogyasztjuk, csökkenti a köhögést, és feloldja a torokban a lerakódásokat

2012. nov. 7. 20:56
Én tulajdonképpen a növény leveléből készült főzete miatt keresem,ami nagyon jó nehezen gyógyuló seb,fekély kezelésére.
17. malkata (válaszként erre: 16. - C5d1635e99)
2012. nov. 6. 21:30
én is szedem kapszulában (illetve szedtem terhesség előtt és most hamarosan újra kezdem majd)
16. c5d1635e99 (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2012. nov. 6. 20:09
Jó bizony,én is szedem a kurkumát.A tecsoba lehet kapni,kurkuma port.
2012. nov. 6. 20:09
Nagyobb élelmiszerboltkban lehet kapni szárítootn?
14. bnedora (válaszként erre: 13. - Lacuslacus)
2012. nov. 6. 19:53
Köszi, a curryt szoktam használni, és tudom, hogy abban van.
13. lacuslacus (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2012. nov. 6. 19:48

Nem tudom, hogy májra és epére is jó-e, de ezt találtam róla:

A fűszert, a sárga színű, gyömbérre emlékeztető gyöktörzse, és gumója (Curcumae rhizoma) a méregmentes, sárga festékanyaga (kurkumin) adja, és sajátos aromája, sárga festőszíne miatt kedvelik.

A kurkumin keto-alakja


A Worcester-mártás és a curry fűszerkeverékek alkotórésze, de használják tésztafélék, levesek színének, ízének javítására is. Étvágygerjesztő hatású.


A kurkuma legfeljebb 5%-ban tartalmaz kurkumint, ami egy polifenol vegyület. A kurkumin maga a kurkuma hatóanyaga és sok helyen használják az élelmiszerekbe adalékanyagként, de napjainkban inkább az ízületi problémákra gyakorolt jótékony hatása miatt kezdik megismerni és keresni. Hazánkban több gyártó is kiadta a maga készítményét, de érdemes utánaolvasni melyik milyen hatóanyag tartalommal rendelkezik. A kurkumin pH indikátor, vagyis savas közegben sárgásabb, lúgos közegben élénk pirosas színezetet vesz fel.

12. bnedora (válaszként erre: 11. - Miszti3)
2012. nov. 6. 19:41
Köszi, de én nem arra szeretném. Úgy tudom, hogy epe és máj bántalmakra jó.
11. Miszti3 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. nov. 6. 19:36
A sáfrány helyett is lehet használni, szépen sárgítja a húslevest, tésztákat, tojást -süteményeket-, rizsre is szoktam tenni.
2012. nov. 6. 18:47
Darálva füszerként, lehet kapni, nagyon sok félébe lehet használni húsleves, nokedlibe, palacsintába túróba,tojás-készitményekbe :töltött tojás majonnéz stb. én vagy 30 éve használom
2012. nov. 6. 18:36
A fűszernövény rendelhető a noveny.plejad.hu oldalon,1900Ft.
8. malkata (válaszként erre: 5. - Filona9)
2012. nov. 6. 18:22
tök jó, ha járok spar fele tuti megnézem.
2012. nov. 6. 18:22
Van a curcuma longa,ez a fűszernövény,de lehet kapni egy rokonát,a kurkuma szobanövény szép,tartós virággal.
2012. nov. 6. 18:14
Köszönöm szépen a válaszokat.Én Pestre sajnos nem tudok eljutni,de a Spárban meg fogom nézni.
2012. nov. 6. 18:10
A SPAR üzletekben is van, én is ott vettem.
2012. nov. 6. 18:08
gyöktörzsét esszük a növénynek, olyasmi mint a gyömbér csak sárga, itthon nem találkoztam még vele friss állapotában, de persze lehet, pl. indiai boltokban.
2012. nov. 6. 18:02
Ha Pesten élsz, akkor a fővárosi piacon biztos találsz, ott minden van.
2012. nov. 6. 18:01
Ez engem is érdekel, valamint hogyan kell fogyasztani, és használ-e.
2012. nov. 6. 17:59
Kurkumát, magát a növényt hol tudom megvásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook