Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kuponos hajvágás... "illik" + pénzt adni? fórum

Kuponos hajvágás... "illik" + pénzt adni? (beszélgetős fórum)

25. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2016. nov. 22. 10:29

Nem kell adni. Ha egy boltban akció van, bármilyen kedves a pénztáros, vagy segítőkész egy eladó, nem adsz pénzt, vagy viszel neki virágot.

Ezt nem értik meg sokan, hogy a szolgáltatásban bőven benne van a "borravaló" ára is.

Régen élt nagyapám, cipész volt. Maszek volt, tehát ő szabta az árat. Ha egy javításért 8 fillért kért, nem kapott kilencet.

Most ugyanez van.

24. siba22
2014. júl. 21. 09:11
a kupon abból a szempontból okos ötlet,hogy ha egy adott szolgáltatást vagy szolgáltatót nem ismersz akkor próba képpen elmész vele.ha meg vagy elégedve adsz jatott és törzsvendég leszel.ha pedig nem akkor kevesebb pénzed bánja és tudod nem szabad oda menni.ez az adott szolgáltató érdeke,hogy megfelelő szolgáltatást nyújtsa és vissza vonza a vendégeket akikből él.az én véleményem szerint ebben rejlik a lényeg.
23. grizus
2013. ápr. 18. 10:23
Én kozmetikusnál voltam többször is és nem adtam borravalót és egyáltalán nem is várták el.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Bobesbobek)
2013. jan. 10. 17:19
Elég rendesen belefolytál te magadtól is. Nem kellek hozzá:)
2013. jan. 10. 12:52
Nem tudom hogy illik-e, de én adnék borravalót, ha elégedett vagyok.
20. Bobesbobek (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2013. jan. 9. 08:27
Leírtam,értelmezd!Mondtam nem akarok belefolyni,más téma!
2013. jan. 8. 20:57

Általában a kuponos cégek leírják, hogy adjunk borravalót, ha elégedettek vagyunk.

Én még nem voltam ilyen fodrásznál, de a barátnőm igen. És ő nem csak borravalót ad, de venni is szokott a fodrásztól sampont, stb.

Én eddig könyvkupont, tornakupont, vacsora kupont vettem.

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Bobesbobek)
2013. jan. 8. 20:54
Azt gondolom, hogy nem a kuponos cégek kényszerítik a vállalkozót, hogy részt vegyen az ilyen akciókban, így nem is értem miért utálod a kuponos cégeket, hiszen ők csak eljuttatják a végfelhasználóhoz az olcsóbb szolgáltatást. Mi pedig kihasználjuk, mert erre van keretünk.
17. Gumicsirke (válaszként erre: 16. - Bobesbobek)
2013. jan. 8. 14:37

Na igen, de ezért nem szabad csillagászati áron dolgozni, mert, akkor tényleg nem maradnak ott a vevők..

Én körmösnél még sose voltam, de IPL-re mentem kuponnal, 2 helyre is. Így 4990 volt 5 alkalom. Az egyik helyen normál áron 15e ft körül lenne/ alkalom. A másikon bérlettel 7990 5 alkalom normál áron. Előbbihez biztos nem megyek vissza, ennyit nem fizetek érte, nem is tudnék. Utóbbi viszont ér nekem annyival többet, mint esetleg egy újabb kupon, hogy ismerem a helyet, tudom, hogy nem pörkölnek meg stb.

16. Bobesbobek (válaszként erre: 10. - Gumicsirke)
2013. jan. 8. 14:16
En nem a vevoket okolom,en is kiprobálnám olcsobban persze,hanem a cégek szervezeset,elvesznek az árbol 30% utána még adózol!efektiv ingyen dolgozol!de mivel nincs limit jovoheten ott az uj kupon oda megy a vevo,mivel vagy elmegy olcson vagy sehogy a mai helyzetben!De nem lesz vissztero vendeg,tehat ingyen dolgozott a szolgaltato!Na ez egy hosszabb tema :) szoval én a kuponos cegeket utalom es mint szolgaltato megerzem ,de havi 60 fizetek magam utan 30 berleti dijat es meg nem vettem anyagot...szoval ezert nem birom! befejeztem a nyafit :)
15. Gumicsirke (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2013. jan. 8. 14:16
Ezzel egyetértek! Voltam még olyan kuponos helyen, ahova nem mennék vissza, de volt olyan is, ahova azóta is visszajárok, normál áron. Ezt azért csinálják, hogy vevőkört alakítsanak ki, ha bunkóznak meg hanyagok, akkor értelmetlen az egész.
14. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bobesbobek)
2013. jan. 8. 14:15
Ráadásul azt gondolom, ha valaki nem arra használja azt, hogy bár igen olcsón, de a 'vevő' mégis ott van , hogy a világ legjobb körmét csinálja meg, hogy eszébe se jusson máshoz menni, az egy igazi hülye ;)
13. nicole. (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2013. jan. 8. 14:11
de ciki... kupon ide kupon oda illik jattolni
12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bobesbobek)
2013. jan. 8. 14:10

Én egyáltalán nem tapasztaltam, hogy hanyagul dolgoztak volna akikhez kuponnal mentem. Így találtam egy remek pedikűröst pl.


Nekem ugyan sose volt műkörmöm, de sok béna műkörmös ről hallottam már a kuponos időszak előtt is. Szerintem nincs összefüggés a kettő között.

11. homern (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2013. jan. 8. 14:09
én adtam borravalót,az egyik legjobban sikerült hajvágás lett. ha nem tetszik az eredmény nem adtam volna.
10. Gumicsirke (válaszként erre: 9. - Bobesbobek)
2013. jan. 8. 14:06
Én megértelek, mind a két oldalt meg lehet érteni..a szolgáltatót is, hogy nem örül neki, de a vásárlót is, hogy, ha valamiért nem adna olyan sok pénzt, így olcsóbban ki tudja próbálni, nyilván megveszi olcsóbban..
2013. jan. 8. 14:04
Ez a baj , a kuponnal rengeteg szolgáltatott hanyaggá tett, mert ingyen dolgozik vele,illetve a kezdok ezt hasznàljàk gyakorlásra!rengeteg tönkretett körömmel találkoztam emiatt!ha elegedetlen vagy persze. nem kell semmit adnod csak ha elégedett vagy!
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2013. jan. 8. 13:59
A borravaló nem egy 'kötelező elem', amit kell vagy illik fizetni. Ha elégedett vagy, adj. Ha nem, akkor nem. Ugyanúgy, mint amikor nem kuponnal mész.
7. Gumicsirke (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2013. jan. 8. 13:58
Ja, előbb nézd meg, hogy milyen lett a hajad:) nekem vágták már le úgy, hogy nemhogy borravalót, még a normál árat is sajnáltam érte:D
2013. jan. 8. 13:56

Ki fizetted a szolgáltatást? Ki

Köteles vagy borravalót adni? Amennyiben meg vagy elégedve akkor szokatk adni, ha nem akkor nem.

2013. jan. 8. 13:55
Nem ciki, inkább illik :)
2013. jan. 8. 13:55
Jaj, én az ilyeneket sose tudom, hülyeség ez a borravaló..én ipl szőrtelenítést vettem ugyanígy kuponnal, előre fizetve és nem szoktam borravalót adni, de mindig úgy érzem, hogy lehet, hogy illene, pedig nem nyújt semmi pluszt, amiért többet fizetnék, néha még ki is hagy 1-2 részt a lábamon.
2013. jan. 8. 13:54
Utalom a kuponozást mint szolgáltató,tönkretett egy csomó mindenkit!Bocsánat kijött belölem!De amugy igen illik jatott adni!
2013. jan. 8. 13:37
De ciki!
2013. jan. 8. 13:35
qponverzumon vettem egy hajkezelést,amit utalással fizettem ki. a helyszínen nem ciki nem fizetni? mármint borravaló vagy valami? :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook