Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külterületi zártkerten mit csinálhatok? fórum

Külterületi zártkerten mit csinálhatok? (beszélgetős fórum)


2020. máj. 19. 15:01
Témához nem tudok szólni, csak annyit jegyeztem meg ingatlanközvetítős ismerősömtől, hogy aminek 0-val kezdődik a helyrajzi száma, arra nem adnak ki lakcímkártyát.
2020. máj. 19. 14:59
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2020. máj. 17. 16:44

Itt találtam kérdéseket és ügyvédi válaszokat:

[link]

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pinpin.hath)
2020. máj. 17. 16:43
Leírást vagy segítséget a Földhivatal adhat talán.
3. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Pinpin.hath)
2020. máj. 17. 14:02
Zártkertet nem sok esélyed van venni, ha nem vagy földműves, mert a vételi rangsorban kb. mindenki megelőz akinek van földje. (Ha ki van vonatva termelésből akkor más tészta.)
2020. máj. 17. 13:41
A művelési ág meghatározza, hogy mit lehet és mit nem. Egy szántó nem lehet erdő vagy fordítva. Felhívod a földhivatalt és elmondanak mindent amit tudnod kell. Ezeket ellenőrzik is.
2020. máj. 17. 12:37

Sziasztok! Remélem valaki aki jártas ebben a témában tud segíteni. :) Szeretnénk telket vásárolni, ahol saját részre konyhakertet létesítenénk. A környéken több ingatlant is hirdetnek, de a hivatalos besorolás szerint szőlő-zártkert, illetve fás terület, vagy erdő. A kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok ezek szerint használni a földet, és például szőlőt termeszteni rajta, vagy saját földemként bármit tehetek vele, akár a fás részről a fákat is kivághatom?

Hol találok ehhez kapcsolódó jogaimról egy leírást?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook