Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kültéri riasztórendszer fórum

Kültéri riasztórendszer (beszélgetős fórum)


10. Anika70 (válaszként erre: 9. - Morcosmanó)
2010. ápr. 12. 12:58

Ez nagyon szuper, ha van ismerös, aki kivitelezi ezt.


Viszont, ha az anyagköltség volt majd 100.000, tényleg nem tudom, hogy mit hírdetnek a net-en anyagköltséggel, szereléssel százezerért...

Kezd gyanús lenni a dolog.

Tüzetesebben utána fogok nézni, hogy mit takar ez az összeg.

9. Morcosmanó (válaszként erre: 1. - Anika70)
2010. ápr. 12. 11:21

Szia!


Anyumnál is van kültéri riasztó.Mozgásérzékelők vannak feltéve.Ha mozgást érzékel felkapcsolnak körben a ház körül reflektorok bent cseng egy csengő, vagy kint a sziréna.De ezek csak akkor ha úgy vannak beállítva.Elvileg ott is kisállat érzékelős 30 kilóig, de mégis beriaszt a 10 és az 5 kilós kutyára :)Sajnos nem olcsó mulatság.Nálunk házilag lett elkészítve,mert az unokahúgom barátja ért hozzá.Mégis az anyagköltség volt majdnem 100 ezer forint.de megéri ,hogy tudod ha vki bejön a telekre.

8. Anika70 (válaszként erre: 6. - Anika70)
2010. ápr. 12. 11:09
Szóval a "robogót vitték el"
7. Anika70 (válaszként erre: 2. - Azure_)
2010. ápr. 12. 11:08
Már utánanéztem, a kutyára, cicára nem indul be ez a rendszer, mert két lézer érzékelöje van, különbözö magasságban. Csak akkor riaszt, ha mind két lézer sávjában mozgást észlel. Vagyis csak egy átlagos magasságú ember alakra.
6. Anika70 (válaszként erre: 4. - 7448dbc8a0)
2010. ápr. 12. 11:06

Hát igen, nekem is van 2 kutyám, de ök kistestü szobakutyusok...Mivel kicsi az udvar, nem is szeretnék nagy kutyust.


De sajnos a kutyus sem tökéletes megoldás, ugyanis az utcánkban az egyik háznál lefújták a hatalmas kutyust a betörök és elvitték az udvarrólmég a rogogót is :-(

5. azure_ (válaszként erre: 3. - Haaeen)
2010. ápr. 11. 22:01
lámpákat mi is szereltünk fel és valóban jó ötlet mert fényárban úszik az egész udvar ha mozgás van. Nekünk szélben a fák miatt is bekapcsol, de nem baj. :)
4. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 2. - Azure_)
2010. ápr. 11. 22:00

sziasztok!


pedig tényleg a kutyák jelentik a legjobb megoldást :), nekünk németjuhász és kaukázusi van, magunknak tanítottuk őket és még a halk morgásukból is tudjuk mi mit jelent és nappal is védenek :)))


amit érdemes velük megtanítani, hogy ne vegyenek el idegentől ételt, így nem tudják megmérgezni sem

2010. ápr. 11. 21:52
az egyik ismerosom a kovetkezot csinalta: vett mozgaserzekelo lampat, ugy szerelte fel, hogy az allatok/fak mozgasat ne erzekelje, es rakotott egy csongot is. igy ha valaki bemegy hozzajuk, a lampa is felgyullad es a csongo is megszolal. olcso es otletes :)
2010. ápr. 11. 21:38

Ezek a rendszerek lézerrel működnek, de nézz utána, hogy kistestű állatra és mozgó fára, bokorra is jelez e. Például ha elmegy egy macska vagy kutya az udvaron akkor is bejelez e. A profi rendszerek nagyon drágák, többszázezer ft-ba kerülnek. Mi anno azért szerettünk volna mert állandó látogatóink voltak éjjel és vitték amit értek. Még a tóból a szűrőt is. Sajnos nem sikerült megfelelő rendszert találni ami mindent lát, mert ahhoz sok érzékelőt kellett volna felhelyezni és az már túl drága. Érdemes árajánlatot kérni, de hozzánk akárki kijött elmérni a terepet horror árakat kaptunk.

Azóta van két kutyánk, az egyik egy roti így nem mernek bejönni hozzánk. Tudom ez sem a legbiztosabb de egyenlőre ez van...

2010. ápr. 11. 21:25

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrégen a szomszédom látta,hogy az udvaromból kiugrott a kerítésen keresztül egy férfi.

Már 33 éve itt élek, még soha nem volt ilyesmire példa...

Utánanéztem a neten, hogy mit lehetne tenni..


Találtam egy kültéri riasztórendszert, ami sajnos majd 100.000.-Ft-ba kerül. Állítólag ez úgy müködik, hogy ha valaki bejön a kertbe,a riasztó hangot ad,hogy pl.: hagyja el a magánterületet, különben hívom a biztonsági szolgálatot stb..


Van valakinek ilyen rendszere? Vagy hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook