Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külön menni - Újrakezdeni az életetet kisgyerekkel fórum

Külön menni - Újrakezdeni az életetet kisgyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. kriszta773 (válaszként erre: 60. - Hedi13)
2014. szept. 8. 22:24

valószínűleg az a fő problémád, hogy szeretnél lépni, más életet élni, de nincs meg hozzá a merszed, kilépni a biztos, bár nem boldogból. az, hogy a szüleid mit mondanak, igazából nem befolyásol semmit, és ha lépnél, bizonyára ott lennének, ha segítségre lenne szükséged. és persze hallgathatnád továbbra is a belekotyogást és kioktatást, de ezen úgysem változtatna semmi, ha egyszer ilyenek :)

sokan keseregnek, hogy ez nem jó, az nem jó, de nem tesznek semmit, hogy más legyen, pedig csak akkor változnak a dolgok, ha teszel is érte. a depin felül talán azon kéne gondolkodnod, hogy mi szükséges az új élethez, mit kell tenned. attól, mert nem tudsz most egyik napról a másikra változtatni, még sokat tehetsz azért, hogy majd holnap, holnapután vagy x idő elteltével minden adott legyen a változáshoz

2014. szept. 7. 17:25

Ezért fontos, hogy egy nő tanuljon, képezze magát, megálljon minden körülmények között a saját lábán, ne essen ki 3-4, vagy még több évre a munkaerőpiacról.


Jól hangzik, hogy te csak neveld a gyerekeket, meg majd a pasi keres stb. Aztán megromlik a kapcsolat és bennragadsz egy méltatlan, megalázó vagy bántalmazó kapcsolatban.

61. 7a3a05277b (válaszként erre: 60. - Hedi13)
2014. szept. 7. 17:18

Nem förmedtem senkire: elmondtam a meglátásomat arról, amit leírtál egy nyílt fórumra. És felhívtam a figyelmed arra, hogy harmincöt évesen már nem lehet a szülőkre mutogatni.


Így nőttél fel, rendben van, de az már 17 évvel ezelőtt véget ért. Azóta felnőtt vagy.

60. Hedi13 (válaszként erre: 57. - 7a3a05277b)
2014. szept. 5. 20:59

Könnyű okoskodni akkor és felesleges rám förmedni ismeretlenül. Én is felnőtt ember vagyok, önálló. Nem fogok senkire semmit szerintem. Itt csak elpanaszoltam, hogy egész életemben elnyomtak a szüleim, ez nem az én hibám, így nőttem fel. Az életem arról szólt idáig, hogy leszereljem az erőszakosságukat. Hát nem egyszerű. Cselekedni fogok, de nem egyszerű hirtelen pénz nélkül ugrálni. Pont a gyerekem miatt át kell gondolnom a következő lépéseket.

Egyébként tök igaz, hogy én felelek az életemért.

59. akivagyok (válaszként erre: 54. - Hedi13)
2014. szept. 5. 13:20
Az enyémek 4 és fél és 2 és fél.
58. angelic smile (válaszként erre: 49. - Hedi13)
2014. szept. 5. 11:24

Hedi13! Ne törődj azokkal, akik csak piszkálódnak. A lényeg, hogy hajrá!, rakd rendbe az életedet úgy, ahogy az neked tetszik. Ne foglalkoztasson senki véleménye, a miénk sem. Nem mi fogjuk azt élni, hanem te.

Azt is megértem, ha valaki a gyerek miatt fél lépni, de a gyerekek mindent megéreznek. Neked is az a célod, hogy boldognak tudjanak, mert akkor ők is nyugodtabbak.

Az pedig, hogy a szüleid mit mondanak végképp ne foglalkoztasson. Csak annyit mondanék nekik: Ideje lenne eldöntenetek, hogy ki a gyermeketek! Azzal ott hagynám őket, hadd gondolkozzanak el rajta. (Az én szüleim minden esetben mellettem állnak, ahogy én is mellettük.)

57. 7a3a05277b (válaszként erre: 55. - Hedi13)
2014. szept. 5. 09:43

Nem. Én egész felnőtt életemben önálló, felnőtt emberként éltem, élek. Nem fogtam a nemcselekvésemet 35 évesen az anyámra. Ami kell, azt megteremtettem magamnak.


Nézd, 35 éves vagy kb. Anya vagy. És ahhoz nem vagy elég felnőtt, hogy ... mihez is? Hogy magad dönts a saját sorsodról és annak megfelelően cselekedj? Vagy hogy kiegyensúlyozott életet teremts a rád bízott embernek, a gyerekednek?


Magad felelsz az életedért és CSAK te alakítod. Minden más csak szöveg.

56. 82d45dcd14 (válaszként erre: 53. - Anettka0101)
2014. szept. 5. 09:11

Köszi:)

Nem,nem volt igaz..

Mi,az az okosság,hogy "egye meg amit főzött"és "szagolja azt a virágot ami leszakított"?

Ezek észérvek,okoskám?

Hajnalkám,inkább csendben maradtál volna!

55. Hedi13 (válaszként erre: 52. - 7a3a05277b)
2014. szept. 5. 08:55
Te is hasonló helyzetben vagy, voltál?
54. Hedi13 (válaszként erre: 50. - Akivagyok)
2014. szept. 5. 08:54
Hány éves a gyereked? Hogy viseli, hogy külön mentetek? Látom, máshol is "okoskodnak" a szülők.
53. Anettka0101 (válaszként erre: 42. - 82d45dcd14)
2014. szept. 4. 19:30
észérvek helyett személyeskedsz. gratula! nem volt igaz amit írtam? okoska
52. 7a3a05277b (válaszként erre: 49. - Hedi13)
2014. szept. 4. 16:37

Te írtad: miattuk "nem tudsz" saját életet kezdeni.


Megfogod a gyereked és elköltözöl. Ahogy mindenki más: ráállsz a saját lábadra, dolgozol, gyereket nevelsz és saját döntéseket hozol, felnőttként, önállón. A többi süket duma.

51. kriszta773 (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2014. szept. 4. 13:15

nem tudsz tenni az ellen, hogy beledumáljanak az életedbe, de attól még a saját döntéseidet simán meghozhatod. ha azt papolnák, mennyivel boldogabb lennél pasiként, átoperáltatnád magad? :)

ha nem tudod elengedni a füled mellett, amit mondanak, közöld velük, hogy nagyra tartod a véleményüket, de ez a te életed, és te döntesz, örülnél, ha melletted állnának

50. akivagyok (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2014. szept. 4. 12:41
Az én szüleim ugyanez. Nemrég mentünk szét. De én vagyok a rossz anya, mert több kapcsolatom is volt , egyik se volt jó, meg mit tudom én. Miért éljek egy olyan kapcsolatban amiben nekem nem jó?
49. Hedi13 (válaszként erre: 48. - 7a3a05277b)
2014. szept. 4. 11:38
Hol olvastad, hogy rájuk fogom?? Szabadulni akarok.
2014. szept. 4. 10:22
Harmincas éveid közepén járó, felnőtt vagy és anya. És a szüleidre fogod, hogy nem akarsz kiegyensúlyozott életet a gyerekednek, s nem állsz meg a saját lábadon?!
47. 82d45dcd14 (válaszként erre: 46. - Hedi13)
2014. szept. 4. 10:20

Tök mindegy,ilyen szinten nem szólhatnak bele az életedbe!

Nem szabhatják meg,hogy olyan emberrel élj,akivel nem akarsz!

Oszd le őket,finoman,de határozottan!

46. Hedi13 (válaszként erre: 44. - E49241a632)
2014. szept. 4. 10:00

Mindig elnyomtak, beleszóltak mindenbe. Ők úgy érzik jól magukat, ha földbe döngölnek. :(

Valamennyire anyagilag függök,igen. Pl a ház, ahol lakunk, ők állták a felét.

45. Hedi13 (válaszként erre: 41. - Anettka0101)
2014. szept. 4. 09:58

??? Mitől idióta? nem írtam róla rosszat szerintem. Nem idióta senki sem. Egyszerűen elmúlt..

Egyébként ne ítélkezz, hogy ne ítéltess.

A dolgok nem feketék és fehérek. Nem kell ide írogatnod, ha lövésed sincs a dolgokról.

44. e49241a632 (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2014. szept. 4. 09:31

Miért foglalkozol vele, hogy mit mondanak a szüleid? Ez a te életed, te viseled a következményeit a döntéseidnek, nem ők.

Mit csinálj, hogy ne szóljanak bele mindenbe? Hadd szóljanak, te meg csináld azt, ami neked/nektek jó. Függsz tőlük valahogy, hogy azt kell csinálni, amit ők mondanak?

43. Christyn (válaszként erre: 42. - 82d45dcd14)
2014. szept. 4. 09:07
:-)
42. 82d45dcd14 (válaszként erre: 41. - Anettka0101)
2014. szept. 4. 06:54

Már ne is haragudj,de pont neked ekKora szád??

Aki 2év után is a volt pasija után sír?

Kissé komikus:D

41. Anettka0101 (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2014. szept. 4. 06:34
ezt az idiótát te választottad és még szültél is neki egy gyereket. hát most szagolhatod a virágot, amit szakítottál.... ennyi
40. 82d45dcd14 (válaszként erre: 39. - Hedi13)
2014. szept. 2. 14:16

Állj a sarkadra,és határozottan közöld velük,hogy ez a te életed,és nincs beleszólás!

Ha édesanyádnak ez nem tetszik,akkor mond meg neki,hogy költözzön össze ő a férjeddel!!

Ne hagyd magad!!

39. Hedi13 (válaszként erre: 38. - VLara)
2014. szept. 2. 14:07
Ismét megkaptam, hogy tönkre teszem a gyerekem, ha ki merek lépni a kapcsolatból..Nem értem a szüleimet, miért vannak ellenem. Nem értik, hogy ha nem boldog senki sem, akkor az unokájuk sem lesz az. Mit csináljak, hogy ne szóljanak ennyire bele mindenbe?
38. VLara (válaszként erre: 17. - Hedi13)
2014. aug. 31. 21:32

Hát ez az, magából indul ki.

Bármennyire nehéz nem szabad neked is ebbe beleragadni, nem jó a gyereknek ha így látja a szüleit.

37. andvd
2014. aug. 31. 10:07
Lépj le, amíg nem késő! Én 13 éve gondolkodom, hogy menni v. maradni. A nagyfiam 19, a kicsi 13, most már valószínűleg egyedül mehetnék.Ne várj addig, amíg azért maradsz, mert rettegsz az újrakezdéstől
36. Anettka0101 (válaszként erre: 35. - 7a9db9fc17)
2014. aug. 30. 08:08

Ezt a virágot szakítottad, ezt szagolod. Ennyi.


És minek szültél ennek az állatnak gyereket???

35. 7a9db9fc17 (válaszként erre: 34. - Loxia82)
2014. aug. 29. 15:54

tényleg beteg..

most pl. azzal is fenyeget (kintről intézem a családi pótlékot-különbözet, mert ő itthon kapja a számlájára amit anno én indítottam el csak minden pénz mindig hozzá folyt be ő a főnök itthon..)hogy nem írja alá a papírokat meg nem hoz munkahelyéről kereseti igazolást..-kapná ráadásul tovább én meg a különbözetet..most ilyenkor mi van? ezért megyek beszélni egy okos emberrel aki segít a jogi dolgokba.. jobb lenne ha már elvált lennék kintről kapnék emeltet.. mindig mindenbe alámtesz sose támogat semmibe se sport se suli-nyelvtanfolyamra is járok..

menni mehetek albérletbe de jogilag mikor tehetem meg azt majd aki ért hozzá megmondja.

két ember így tudja megutálni egymást-mikor egyik ismerősöm volt így el se hittem mikor mondta "már a gyerekeim apjaként se tudom tisztelni"-hát most én is így vagyok már.. fenyeget megaláz a városba-mondtam én meg felrakom a hangüzeneteket képeket hogy bánt egy nőt mert olyan nagylegény.. mindenhol lejárat, megaláz.. nem bírja elviselni mikor mondtam az én családomhoz nem kell jönnie..

34. Loxia82 (válaszként erre: 24. - 7a9db9fc17)
2014. aug. 29. 15:11

Beteg a férjed. De ne hagyd magadat zsarolni, valószínű úgyis csak egy nagyszájú, beszari alak. Amilyen gyorsan tudsz, lépj. Nem tud segíteni vki? Rokon, vagy barát ebben? Anyagi, érzelmi téren gondoltam. Esetleg ha megteheted inkább költözz el másik városba, kezd teljesen új életet. Így nem élheted le az életedet.

Egy sajnos majdnem biztos. A közös felügyelet egy ilyen emberrel nem túl jó döntés, ha mást nem tesz, a gyerekeknek fog duruzsolni minden rosszat rólad, mert sunyi alak. Egy gyerek pedig sokáig befolyásolható. De sajna most is ezt látják, ahogy anyjukat megalázza az apjuk, ez nem jó minta nekik.

Volt férjemet nagyon nem kedvelem, de soha nem mondtam rosszat róla a fiam előtt, hisz ő még kicsi és ez nem az ő dolga. Egy gyereket nem kéne felhasználni fegyverként...

Vele azért ilyen vad dolgok nem történtek, de mikor mondtam neki elmegyek, azzal azért megfenyegetett hogy végez magával. Ennek ellenére elmentem, ez az ő döntése lett volna, nem én tartottam volna a pisztolyt, vagy kötelet. Persze nem történt semmi, azóta is él vígan.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook