Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külön élő gyereknek külön szoba? fórum

Külön élő gyereknek külön szoba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 9. 23:53
Tudjatok en azt keveslem hogy nincs olyan hozzaszolas rajtam kivul hogy nalunk ugy van hogy.... Elvileg rengeteg elvalt van, megis en is alig talalok hasonszoru lanyt meg itt is akivel az ebbol adodo erzelmeket ki lehetne beszelni....
84. kicsimanóci (válaszként erre: 55. - Gkreka)
2014. ápr. 9. 17:41
Szerintem pedig ahol ott lakom, ott otthon vagyok, ahol pedig nem lakom, ott vendég vagyok.
83. 91d4989ab9 (válaszként erre: 65. - ZiziZoé)
2014. ápr. 8. 18:02
csak okosan, próbáld meg úgy rábeszélni dolgokra mintha ő akarná így:)
82. ZiziZoé (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2014. ápr. 8. 15:02
Szerintem is, főképp úgy, hogy párom volt felesége hagyta el a páromat, az én színre lépésem előtt 3 évvel. Mire mi megismerkedtünk, addigra a volt feleség már újra feleség és van egy "új" kisfia is, az új férjtől.
81. Fiúsmami (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2014. ápr. 8. 13:24
:) ,szerintem is:)
80. gkreka (válaszként erre: 65. - ZiziZoé)
2014. ápr. 8. 11:51
A gyerek vendégként kezelésével kapcsolatos véleményemet nem neked, hanem kicsimanóci hozzászólására írtam.
79. 408020f45e (válaszként erre: 78. - 408020f45e)
2014. ápr. 8. 10:40
Egyébként a dolog tényleg pénztárcafüggő. Ahogy írta nem akar kölcsönt felvenni. Ha a párja pedig ilyen szemellenzősen ragaszkodik dolgokhoz, akkor megkérdőjelezhető, hogy azt egyáltalán akarja-e, hogy a fórumindító jelen legyen az életében. Nekem úgy tűnik, hogy a gyerek kényelme, még 2 hetente 1x is fontosabb, mint a fórumindító személye. Ha ez így van, jobb, ha befejezik ezt a kapcsolatot, mert mindig mindenben sokadiknak lenni, nem túl nagy boldogság.
78. 408020f45e (válaszként erre: 64. - Fiúsmami)
2014. ápr. 8. 10:35

Egyet értek veled abban, hogy nem kell "babaszoba". Ha a fórumindító a saját dolgozó szobájába betesz egy összecsukható fotelágyat a gyereknek arra az időre amíg jön és tud egy külön helyiségben aludni, az tökéletes megoldás.

A gyerek is tudja, hogy csupán vendég ott, bizonyos időközönként.

Nem is értem, miért kellene számára fenntartani egy egyébként nem használt szobát. Ez tényleg luxus.

77. nikletty (válaszként erre: 56. - Kicsimanóci)
2014. ápr. 8. 10:33

ott a pont!

s igen szegény topicindítót itt támadja, többet én sem reagálok ennek az emberkének... a topicindító csak ésszerű elrendezésen gondolkozik a lakásban, mivel új lakásba költöznek és megváltoznak a találkozások módja, s helye is.

76. nikletty (válaszként erre: 54. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 8. 10:31
hangsúlyozom, te csak VOLTÁL ilyen kapcsolatban, tehát mégsem működött jól... én meg 12éve csinálom, és működik! S szívesen jönnek hozzánk. Pityereg a 16éves fiú, mikor haza kell menni... mert itt olyan a hangulat, környezet.
75. nikletty (válaszként erre: 54. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 8. 10:30

Te egy akkora... vagy!

NEm az a nő teszi tönkre a gyerek életét, aki elfogadja a párja gyerekét, programot csinálni neki kaját, tiszta ruhát ad neki, főz rá, mindezt azért mert az apjába szeretett bele, s ettől ő még nem fogja soha úgy tudni szeretni mint sajátot, lehet van akinek ez megy, de szerintem ez ritka... főleg képzeld el én ezt csináltam, egy vetélés után is, szerintem jó volt!????

De tudom a gyeekek nem tehetnek semmiről, hanem az ártott, aki miatt elváltak tudod!! (Nálunk konkrétan a félrelépő verekedős ex, de ez már nem ide tartozik) S nem az a nő, aki elfogadj a pasi gyerekét úgy ahogy van.

74. nikletty (válaszként erre: 36. - 130454e42d)
2014. ápr. 8. 10:24
részemről erre a válasz: nehéz lenne, de ha a nő szereti a férfit, nincs mit tenni, vállalja és majd kialakulna az új élet úgy. Én ennek tudatában mentem férjhez 7év után a páromhoz és lett közös gyerekünk is, hogy akár ilyen is lehet.... tény nem vágyom rá, de ha úgy alakulna, akkor az van, s akkor úgy rendezkednénk be.
73. nikletty (válaszként erre: 39. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 8. 10:22
két hetente hétvégék! Iskolába jár a kicsi
72. nikletty (válaszként erre: 40. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 8. 10:20
hát mert itt okoskodsz, de mégsem élsz és tartottál fent egy kapcsolatot gyermekes férfival, az egy dolog, hogy volt, s egy másik dolog így élni, s kitartani mai napig
71. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 8. 09:52
Oh basszus, ezt pont te mondod, aki visszakovetelne a gyerektartast is?!:O
70. gribedli*** (válaszként erre: 4. - ZiziZoé)
2014. ápr. 8. 09:38
Igen, ez a legjobb, amikor jon, szepen "berendezed" neki a kis dolgait, hogy készen talalja, igy a koztes idoben elteszed. Ettol meg nagyon is otthon erezheti magat:)
2014. ápr. 8. 09:32
Raadasul egy alberletrol van szo a forumban, szoval joggal kered, hogy amikor nincs ott, masra hasznalhassatok a szobat, hiszen eleve szukosen leszel, gondolom, kellhet vasalasra, vagy ha valaki betoppan. Inkabb egy hasznalhato vendegszoba mint egy ritkan hasznalt gyerekszoba
68. gribedli*** (válaszként erre: 1. - ZiziZoé)
2014. ápr. 8. 09:29

Erre jó a vendegszoba, rendezzetek be egy szobat a kislanynak de ugy, hogy legyen agy-asztal-tv es a szekrenyeket lehet masra hasznalni, de elkulonitesz egy-ket polcot az o cuccainak. A mi gyerekeink minden heten ott alszanak a nagyieknal, es sok szoba van, ahol berendezhetnenek egy gyerekszobat, meg sem teszik, mert ez igy jó, a vendegszobaban alszik az eppen "turnusos" unoka es van 1-1 fiok a kis cuccaiknak, ez 1-2 valtas ruha, 1 polc jatek. Ennyi. A fiam ott irja a hazijat is sokszor, megsincs kulon iroasztal, a ferjem regi iroasztalan irja, ami a vendegeknek van, szoval amikor vegez, elcuccol onnan, nem hagyja ott.


Mindezt egy 4 haloszobas hazban, es nem hianyoljak a gyerekek a sajat szobat a nagyinal, nekik tokeletesen megfelel:) es nem 2hetente 1 hetvegerol van szo, hanem heti 1 nap, plusz szunetekben tobb nap egymas utan, mert ok kerik, hogy hadd maradhassanak, szeretnek ott lenni

67. michelle.r (válaszként erre: 64. - Fiúsmami)
2014. ápr. 8. 08:56
Na, az aztán szép sztori lenne, ha a régi feleség és az új közösen nevelnék apukát ;o))
66. michelle.r (válaszként erre: 65. - ZiziZoé)
2014. ápr. 8. 08:54

Semmi szükség arra, hogy magyarázkodj. Én sem tanulnék a hálóban, egy ágyon hasalva - mert normális esetben a hálóban ágy van, nem asztal és fotel.


Az is természetes, hogy egy gyereknek legyen önálló szobája, de a szükség néha törvényt bont. Én is úgy rendeznék be neki egy szobát, hogy az közös legyen a dolgozóval, ha ott van, érezze magát otthon, amikor nincs, ne tekintsük szentélynek.

2014. ápr. 8. 08:09

Köszönöm a válaszokat.


Nem tekintem vendégnek a gyereket, és bőven nem a sufniról van szó. Annak pedig nagyon örülök, hogy itt sok mindenkinek annyi pénze van, hogy annyi szobája van, hogy belefér, hogy akár hónapokig nem megy be oda, és nem pakol be semmit. Helyette inkább szorong a konyhában, hálóban.


Sajnos, nem tudok a háló-nappaliban dolgozni, tanulni, mert este párom már ott néz tévét, alszik stb.


A dolgozójában az asztalon nem pakolászok, mert ott rajzol, tervez, nem csak a számítógépen dolgozik. tehát este nekem marad a konyha. Szóltam tegnap neki, hogy mjajd beszéljük át, mit és hogyan vásárolunk (ágy, íróasztal) Kiderül :)

2014. ápr. 7. 22:43
Én egyszerűen a kiscsajjal beszélném meg a dolgot,elmondanám neki,hogy ez az én dolgozó szobám,de mivel nagyon szeretem őt,szeretném ha jól érezné magát itthon,hiszen ez az ő otthona is.A francia ágyról lebeszélném mondván túl sok helyet foglal ,a galériás ágy szerintem is nagyon praktikus megoldás.Megkérném segítsen berendezni.Válasszon ő szekrényt stb.De mindenképpen előtte értelmesen nyugodtan elmondanám a páromnak,hogy én ,hogyan képzelem el.és nem megkérném hanem elmondanám.Ha neki nem jó így bevinnék a nappaliba a tv közelébe egy álló lámpát,és minden este ott tanulnék.A konyha nem tanulásra való!Vagy ha úgy gonodlja ,hogy igen pár hétig szendvicsen élnénk.Meg kell beszélni,és ha nem hallgat a szép szóra akkor beszélnék a volt feleségével,hogy beszéljen a volt urával mert te nem jutsz vele dülőre hátha rá hallgat.
63. anya4005 (válaszként erre: 16. - ZiziZoé)
2014. ápr. 7. 22:06

Nem olvastam vissza mindent,csak leírom,lehet,már más is írta; akkor bocsi!

Ha már ágyvásárlás,miért nem vesztek galéria-ágyat? Alatta elfér egy íróasztal,vagy van,ami gyárilag be van építve alul is (íróasztal,lépcső alatt fiókok,tárolók). Komplett birodalmat kapna a kislány 90X200 cm-en! Ha 2 szobás lesz az albérlet,ezt akár a hálóba is rakhatnátok,így a nappaliban lehetne egy dolgozósarok a párodnak. Ha 1+2 fél,én csinálnék egy nappalit,egy hálót és egy dolgozót,2 íróasztallal (neked is),a kislányt pedig megkérdezném,hogy a hálóban vagy a nappaliban szeretné-e tölteni azt az estét,és oda raknék egy galéria-ágyat,ahova kéri.

Anyumnak volt annó egy párja,akinek 2 hetente nálunk volt a lánya (mi ketten voltunk tesók). Hát,ő azt dönthette el,melyikünkkel alszik!;-)

62. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 56. - Kicsimanóci)
2014. ápr. 7. 18:59
Nagyon tévúton jársz:D
2014. ápr. 7. 18:07

n a elolvastam:) szal most egy szoba a pasi dolgozója egy a kislányé, és a nappaliban van a hálótok... te a konyhában tanulsz, dolgozol



szóval itt te vagy a vendég:( én kiturnám a pasit a dolgozójából az biztos, maJD észhezkapna:)))


legyen egy szoba a lányé és ott melozzon a pasi ha nincs nálatok.

2014. ápr. 7. 18:06
Szerintem kicsit eltertetek a valos tematol. Nekem nem ugy tunik, hogy a kerdezonek barmi baja lenne a kislannyal. Egyeruen szeretne hasznalni a kislany szobajaban az iroasztalt, ha o nincs ott stb. Ez azert szerintem nem tul nagy gonoszsag a reszerol... Miert kellene annak uresen allnia? Illetve miert ne lehetne kihasznalni ha marad ures szekreny a szobaban? Nekem a gyerekszobamban is volt egy szekreny, amiben szuleim cuccai voltak, na bumm. Igy jobban elfertunk. Illetve miota egyetemen vagyok anya szokta hasznalni neha az iroasztalomat ha nem vagyok otthon hetkoznap. Ettol szerintem nem fogja a kislany vendegnek erezni magat az apukanal. Szerintem ez igenis furcsa, hogy valakinek a sajat otthonaban megtiltja a ferje, hogy te oda be nem mehetsz. En nem torodnek bele.
59. Kubiak (válaszként erre: 16. - ZiziZoé)
2014. ápr. 7. 17:52

Nektek van közös hálószobátok ahol tarthatod a cuccaidat és tudsz tanulni stb.

Miért a kisszobába szeretnél bepakolni?

58. 91d4989ab9 (válaszként erre: 41. - ZiziZoé)
2014. ápr. 7. 17:48

anyagilag igazad van, de tedd meg ezt a gesztust a párod miatt, hogy nevezzétek az egyik szobát az övének. 7 éves, igy már nem feltétlenül kell babásra berendezni, az ágy is lehet normál méretű kanapé, íróasztal is felnőtt. így ha ott van az ő szobája, ha nincs ott ti használnátok dolgozóként vagy pihenőnek.


és ha a nyár felét is ott tölti majd arra kell a szoba

57. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - ZiziZoé)
2014. ápr. 7. 17:40
7 éves, tök normális a párod reakciója, gondolj bele majd ha ti váltok, te szeretnéd ha a közös gyereketeket egy sufniba dugná az új nő miatt?
56. kicsimanóci (válaszként erre: 54. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 7. 16:51

Miért tenné tönkre bárki életét?

Én sem helyeztem magam soha az utolsó helyre, sosem nyaltam be a férjem gyerekének, és nem is várta tőlem soha a férjem.

Szerintem drámát csinálsz az egészből, gondolom, a saját frusztrációdat vetíted ki a fórumindítóra.

Tipikusan az ilyen támadások olyan nőktől erednek, akik nem tudnák máshogyan megtartani a pasit, csak ha szolgalelkűen az utolsó helyre teszik magukat. Az ilyenek irigyek is minden nőre, aki kiáll magáért egy kapcsolatban (és persze olyankor ő a lelketlen szemét mostoha).

De attól, hogy te kénytelen voltál a lábtörlője lenni a gyerekes pasidnak, és erre nem minden nő hajlandó, aki gyerekessel kezd, attól még nem kéne az egész világra haragudnod.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook