Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kullancsot találtam magamban, kb 1, 5 napja lehetett benn, nagyon megijedtem, gyors kitéptem, szerintem elég szakszerűtlenül fórum

Kullancsot találtam magamban, kb 1, 5 napja lehetett benn, nagyon megijedtem, gyors kitéptem, szerintem elég szakszerűtlenül (beszélgetős fórum)


11. Krisz 18 (válaszként erre: 10. - F624cfc9cc)
2011. máj. 30. 22:31
Most böngésztem a hálón, mert a kisebbik gyerekem is a "kullancsos oltás"-i ciklus közepén jár; szóval, csak az előző hsz-omat szeretném pontosítani, az agyhártya-, ill. agyvelőgyulladás sem feltétlen azonnal jelentkezik, annak is lehet kifutási ideje, akár 1-2 hét.
10. f624cfc9cc (válaszként erre: 9. - Krisz 18)
2011. máj. 30. 17:40
a duzzanat lement már reggelre,egy kicsit piros körülötte,de nem viszket meg semmi.A barna pötty,vagyis akkor a feje ott van még.:) Semmi tünetem nincs egyenlőre,remélem nem is lesz.
2011. máj. 30. 14:02
Lényegében az érdekes az, h fertőzött volt-e a kullancs vagy sem. Ezt meg csak a további esetleges tünetekből állapíthatod meg. Ha nem tapasztalasz semmit, valszínű nincs semmi, ami miatt aggódnod kell. Lyme-kór az egyik betegség, amit FERTŐZÖTT kullancs terjeszthet, ha ilyennel fertőződik az ember, az esetek 50 %-ban a csípést követő max. 2 héten belül 100 Ft-os nagyságú piros sáv jelenik meg a csípés helye körül (ezt a betegséget antibiotikummal gyógyítják, védőoltás nincs ellene), a másik lehetőség, amiről én személy szerint kevesebbet tudok, sokkal ritkább is az előzőnél, a kullancscsípés okozta agyhártyagyulladás. De szerintem az intenzívebb kibontakozású, annak a jeleit már észrevetted volna, ha érintett volna a téma. Remélhetőleg nem lesz semmi gond!
2011. máj. 29. 23:08
Már jó régen, de egyszer kiszedtem egyet magamból, fejével együtt, de csak úgy kihúztam, mert eszembe nem jutott, hogy az kullancs. Voltam olyan tizenvalahány éves, amikor ez történt. Arra lettem figyelmes, hogy nagyon viszket a lábam, ahonnan kiszedtem. Hát pont fertőzött volt az a nyomorék kullancs. Már volt 4-5 cm-es átmérőjű piros folt a csípés körül. Antibiotikumot kellett szednem, ami borzalmasan rossz ízű volt. A legrosszabb emlékem az egész csípés ügyről az antibiotikum.
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - F624cfc9cc)
2011. máj. 29. 22:54
beleszakítottad a fejét, azért van ott a barna pont a közepén. Elviekben kilöki a szervezet, de ah begyulladna, akkor menj vele orvoshoz! Az, h most meg van dagadva, és piros dudor van a beszakadt rész körül, normális. Remélhetőleg a potrohát nem nyomtad össze, miközben kitépted magadból, mert inkább az okozhatna gondot a továbbiakban, mint a beszakadt fej (persze, csak akkor, ha fertőzött volt a kullancs). Azért, ha pár héten belül influenzára emlékeztető tünetekkel lebetegednél (+kiütés, hőemelkedés, láz), ne felejtsd el megemlíteni a dokinak ezt a kullancsos estet!
2011. máj. 29. 22:18
nincs meg a kullancs,sajnos..fürdés közben vettem ki,és beleesett a vízbe
5. terek (válaszként erre: 3. - F624cfc9cc)
2011. máj. 29. 22:17

hú akkor beletörhetted :S

az, hogy piros, normális, de a barna pöttynek nem kéne ott lennie.

a kullancsot csomagold be, menj el orvoshoz majd ők kiszedik és megvizsgálják ha baj lenne. pár napig figyeld, hogy múlik-e. ha tünetek jelentkeznének menj be az ügyeletre és vidd a kullancsot is magaddal

4. Havran (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2011. máj. 29. 22:14
ezt is megoldjuk pikkkk-pakkkkk
2011. máj. 29. 22:14
mint egy szúnyogcsípés,piros,picit meg van dagadva.A közepén van egy nagyon halvány barna pötty,de a kullancs fekete volt.Mit csináljak?Nagy hülye voltam,tudom.:/
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. máj. 29. 22:14
??
2011. máj. 29. 22:13
Kullancsot találtam magamban, kb 1, 5 napja lehetett benn, nagyon megijedtem, gyors kitéptem, szerintem elég szakszerűtlenül, most olyan a helye,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook