Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kullancs csípett meg, beszakadt, csúnya a helye mi a teendő? fórum

Kullancs csípett meg, beszakadt, csúnya a helye mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 20. 21:02

Ha ez a piros folt legalább 20 forintos nagyságú lesz, akkor viszont azonnal menj orvoshoz.

Most ez csak a macerálástól lehet, és egy kis helyi gyulladásra utal, nem a Lyme kórra.

2011. máj. 20. 10:52

van arra lehetőség hogy a bentmaradt kulancsot megvizsgálják, hogy korokozót hordozott-e , mert akkor megfelelő gyógyszerekkel fel lehet gyórsitani a gyógyulásod.


ugyhogy vigyél vmi tárolót, hogy ha aki kiveszi nem küldi el akkor te csináltasd meg azt a vizsgálatot.

és a jővőre...

mindig legyen nálad egy müa, tartóka jól zárodó

amibe azonnal bele tudod tenni a kullancsot

mert ez bármikor elemezhető

2011. máj. 20. 10:49
mielöbb orvos
2011. máj. 20. 10:15
Úgy tudom, hogy nem a legszerencsésebb dolog a kullancsot egyedül "kiműteni", éppen azért, amit írtál: beszakad, begyullad stb. Szerintem fordulj vele orvoshoz.
2011. máj. 20. 10:01
2 napja kullancsot vettem ki magamból. Sajnos beszakadt mert nagyon rossz helyen volt hátul.Meg egész nagy volt , ahhoz képest ami régen volt bennem. Azt olvastam ne nyúljak hozzá majd kijön. Nem nagyon piros, csak a seb körül körömnyi nagyságon. Van valakinek tapasztalata ki jött-e magától? Vagy mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook