Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kullancs a kutyában fórum

Kullancs a kutyában (beszélgetős fórum)


2020. máj. 2. 11:35
Tudom nem ide tartozik..de képzeljétek a kis hülye most meg a parketta szegőléc,müanyag sarokelemét ragta szét,és amit láttam egy kb.4mmx4mm es negyzet alakot lenyelt.Hívtam a dokit,szerinte simán atmegy rajt 13 kg os kutya.most izgulhatok ezen..
22. anigabi13 (válaszként erre: 20. - Ágio8405)
2020. ápr. 23. 13:04
És az Advantixra? Vagy nem a permetrinre allergiás?
21. anigabi13 (válaszként erre: 20. - Ágio8405)
2020. ápr. 23. 13:03
Akkor jó:))Akkor tuti keveset volt benne:)))
20. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. ápr. 23. 12:09
Nekem arra allergiás volt.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Anigabi13)
2020. ápr. 23. 12:09
Nem, nem engedi el.
18. anigabi13 (válaszként erre: 15. - Anigabi13)
2020. ápr. 23. 12:08
Megnéztem,nem jó sajnos,permetrin van benneba kis szőrösnek ettől volt neurológiai tünete:(
17. anigabi13 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2020. ápr. 23. 09:02
Az jó,de legalább kiderült a cseppnél,azt le lehetett mosni:)))
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Anigabi13)
2020. ápr. 23. 07:23
Sajnos azt nem tudom, nálam szerencsére nem allergiás egyik sem.
15. anigabi13 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2020. ápr. 23. 07:06

Köszi a bíztatást,lehet a Vectrat kipróbálom,csak meg kell néznem az összetevőit,ha van benne az Advantixbol,nem rakhatom:(


Igazából a Foresto hasonló mint a tabletta,csak nem a vérben és van valmilyen távoltartó hatása..

Hát ez van,tényleg sok a dög...Van hogy kutyarol lemászik és a parkettán vanszorog.haldoklik:)

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Anigabi13)
2020. ápr. 23. 06:49

Szerintem így nem lesz gond. Bár szerintem ugyanez lenne az eredmény akkor is, ha nem fújkálnád. Én a macskára rakok Forestot, és jó.

A kutyák (2 yorki egy csivava) Bravectot kaptak, majd az utóbbi időben Nexgard-ot. Bevált. Olykor volt 1-2 döglött kullancs bennük, de annyi.

2 hónapja viszont rengeteg kullancs lett, 10 perc alatt 13-at szedtem le róluk. Mivel nem akarom, hogy behordják az ágyba, váltottam repellenes szerre. Vectra 3D Spot on-t vettem, eddig okés.

1-1 dög mindig lesz, szerintem a Forestoval jó vagy.

Undorító ez amúgy. Mármint a kullancs. :(

13. anigabi13 (válaszként erre: 12. - Anigabi13)
2020. ápr. 23. 05:44
Amúgy a csoportban is csak tapasztalatokat osztanak meg,persze van aki okoskodik...
12. anigabi13 (válaszként erre: 11. - Asgardi)
2020. ápr. 23. 05:38

Félre ne értsd én sem szeretnék senkit lebeszélni,tanácsért jöttem.

Természetesen beszéltem állatorvossal,garantálni ő sem tud semmit..Más a csepp és a tabletta hatóanyaga egyben egyeznek meg hogy idegmérgek...Egyiket le tudom mosni,másikat nem.

Ha nem lett volna az az allergiás reakció,lehet kipróbáltam volna a tablettát,így nem merem..

A nyakörv repellens szer+irtó amúgy,legaĺábbis a leírása alapján..Ha megtapadna kinyírja..különben miért halt meg?

11. asgardi (válaszként erre: 7. - Anigabi13)
2020. ápr. 22. 23:27

Gondolom abban a csoportban rengeteg végzett állatorvos és biológus van, aki bele is lát a saját kutyájába, mert a diploma mellett rögtön röntgen(/ultrahang) szemeket is szerzett.

Abban látod igazad van, hogy tuti biztos megoldás sajnos nincs. Viszont ha a pro és kontrákat gyűjtöd, felírhatod a nyakörv ellen, hogy mivel nem nagyon változtatják a hatóanyago(ka)t vagy azok kombinációját, az állattal kontaktusba kerülő kullancsok egyre jobban tudnak alkalmazkodni hozzá.

Nem tisztem meggyőzni semmiről, remélem olyan dokid van, akihez bizalommal tudsz fordulni ezügyben. Ne szégyellj kérdezni, ha kell ezret, hidd el válaszolni fog mindenre, és közösen fogtok találni egy olyan megoldást, amit majd elfogadhatónak találsz Te is!

10. asgardi (válaszként erre: 1. - Anigabi13)
2020. ápr. 22. 23:17

A nyakörveknek és tablettáknak más a hatóanyaga és a hatásmechanizmusa is.


Én is a Nexgard Spectrára szavazok, nagyon bevált (hosszú szőr). Négylábú szomszédunknál szintén! Jó szívvel ajánlom nem csak kullancsok, hanem szív- és bélférgesség ellen is.


Ahogy írtad, tabletta és tabletta közt is van különbség, itt pedig érvénybe lép az első mondatom.


Kiskölyök korban, rövidebb szőrnél az Advocate spot on-t használtuk, de azzal vigyázni kellett, mikor fürdetsz. Egyébként teljesen jó volt az is.


Advantixról hallottam és sajnos láttam is ilyet, ismerősnél.

9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2020. ápr. 22. 23:12
Nem. A Foresto repellenes szer.
8. anigabi13 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2020. ápr. 22. 22:32
Egy kicsit megnyugtattál.De képzeld így is nehezen tudtam kivenni..olyan pici volt..azt hittem ha döglött elengedi...
2020. ápr. 22. 22:31

Köszi,másfél éve nyakörvezünk,semmi extra nem volt tőle,az nem a vérbe megy,csak nem akarok hülyeseget írni a felső hámrétegbe.Bent vagyok egy"tablettás"csoportba,sok mindent láttam,olvastam,én sem akarlak megijeszteni...

Tudom ez az 1 havi kevésbé kártékony..Egy tacsi a Bravectot szedte most halt meg babéziaban,semmi se 100%.Ezek a tabletták pont az arra érzékenyeknél görcsöket okoznak,akár később,de tényleg mindenki maga tudja.Biztos jó megoldás,de a rossz tapasztalat miatt nem kísérleteznék.Persze a babézia se jobb..nehéz ügy

6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Anigabi13)
2020. ápr. 22. 22:30
Ezeknek a cuccoknál az a lényeg hogy belemegy de megdöglik. Csak több óra után juttatnà be a fertőzést, nem azonnal. így nem gond ha belemegy és utána rövid időn belül megdöglik.
5. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Anigabi13)
2020. ápr. 22. 21:57

Valószínűleg allergiás a kutyusod az Advantixra. ( Nálunk vígan éldegéltek tőle a bolhák) . Én a Nexgard spektrára esküszöm. Kérdezd meg a dokit, hogy előfordulhat-e ilyen tablettától is.

Félre ne értsd nem ijeszgetni akarlak , de sajnos hallottam olyan cicáról , aki nyakörtől halt meg. Nem árulták el mwlyik volt csak azt, hogy márkás volt nem a pár száz forintos bolti.Ezzel csak azt akarom mondani , hogy bármi válthat ki súlyos reakciókat. Lehet pontva tablettának nem lenne káros hatása. Amióta ezt használom se bolha, se kullancs ( kopp-kopp) .

Kockázatról kérdezd a dokit. Ő ismeri a kutyádat is meg a tabletta hatóanyagait is.

2020. ápr. 22. 20:10
Köszi,próbáltuk,úszós kutya,nem hatott...én is átnézem mindig,de még a benne meghaltaktól is félek hogy baja lesz
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. ápr. 22. 19:12

Ez az én kutyámnak is jó.


Igaz így is át kell nézni, mert az én kutyámat valamiért nagyon szeretik a kullancsok.

Sajnos babéziás is lett. :/ Tabletta, és nyakörv mellett is belement, de az említett mellett nem 50 db van benne, elvétve 1-1.

2020. ápr. 22. 17:54
Szia, nekünk a Kiltix nyakörv beválik sok sok éve, nagy erdőjárók voltunk. 6 havonta cseréljük.
2020. ápr. 22. 17:42
Sziasztok! Az utóbbi időben rengeteg kullancs van,arra lennék kiváncsi ti hogyan védekeztek.A tablettás megoldás nálunk nem jöhet szóba,mivel a sima Advantix csepptől neurológiai tünete lett a kutyának,nem merünk olyat adni,amit nem tudunk lemosni.Foresto van rajt,uh-os riasztó,2 naponta fújkalom Neostomosan oldattal,mégis belement a kullancs,illetve úgy tűnik meg is döglött,mert laposan és kipurcanva vettem ki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook