Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldröl ügyintézés fórum

Külföldröl ügyintézés (beszélgetős fórum)

7. Depike (válaszként erre: 6. - Regin_a)
2013. nov. 8. 08:50
a konzulit lehet magyarul írni, pl. én megírom, aztán elmegyek a magyar külképviseleti szervhez ott a konzul tesz rá egy hitelesítési záradéko, a gyakorlat azt mutatja, hogy ezt elfogadja a bank
6. Regin_a (válaszként erre: 3. - Depike)
2013. nov. 7. 17:35

Banknál a konto feletti ügykezeléshez másnak, a banknál kell aláirást és megbizást hitelesiteni a bankszámla tulajdonos jelenlétében, de ez is csak korlátozott.


Közjegyzői bizonyára jó lehet, de ezt meg le kell fordittatni magyarra hitelesen. Konzuli talán lehet megoldás

5. Regin_a (válaszként erre: 4. - Maku2434)
2013. nov. 7. 17:30
A saját bankodba online belépve hitelesitve vagy. Eressz meg ott egy üzenetet és meglátod mit kiván, ha kiván, a bank
2013. nov. 7. 17:04
fuu hát ez nagyon bonyodalmas.Vagy esetleg online lehet intézkedni?e-mailen keresztül, ha megadom az adataimat meg ilyenek. Hazamenni csak ezert nem tudok h bejelentsem hogy mennyi a törlesztörészlet
3. Depike (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2013. nov. 7. 16:14
szerintem egy meghatalmazással anyukád is tudja intézni, csak arra kell figyelni, hogy mit ír elő a bank üzletszabályzata. Közjegyzői okiratba foglalt meghatalmazást, vagy aláíráshitelesítést, vagy csa egy két tanúval ellátott meghatalmazást. Mivel külföldön élsz, lehet elég az aláírásod hitelesíttetni, de akkor kell rá konzuli felülhitelesítés.
2013. nov. 7. 16:02
elöre is köszönöm a válaszokat
2013. nov. 7. 15:59

sziasztok


Egy olyan kerdesm lenne, hogy nem tartózkodom Magyarországon és hogy pl anyukám tudna e helyettem intézkedni a bankban. Jövö évtöl megváltozik a diákhitel törleszt´örészletének az összege, es ezt kellene a bankban bejelenteni, hogy következö evtöl többet vonjanak le a sz´mlámrol. Ez igy lehetséges, vagy ezt csak én tudom elintézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook