Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldről hogyan lehet nagy összeget átutalni OTP számlára? fórum

Külföldről hogyan lehet nagy összeget átutalni OTP számlára? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. NomNom (válaszként erre: 31. - Flóra76)
2020. júl. 2. 22:12
Igen, tapasztaltam sajnos.
2020. júl. 2. 21:38

Ha jól tudom, a bankok az ügyfeleiknek szívesen nyitnak devizaszámlát. Nekem is ajánlgatták már, de egyelőre nincs rá szükségem. Ha az eladónak van folyószámlája, nincs akadálya annak, hogy devizaszámlát nyisson, de a részleteket nem tudom.

Ha a saját pénzemet mindenáron haza akarnám hozni külföldi bankból, akkor devizaszámlán helyezném el.

31. Flóra76 (válaszként erre: 30. - NomNom)
2020. júl. 2. 20:50
Nem kell. Átváltja a bank elég tűrhető árfolyamon. Csak van durva kezelési ktg
30. NomNom (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 2. 20:47
Ahhoz kell legyen az eladónak eur alapú számlája. Az meg nem mindenkinek van Mo-n.🤷‍♀️
2020. júl. 2. 20:41
Én biztos nem tenném át a pénzt az OTP be. A német számlához nincs online bankod? Akkor otthonról, kényelmesen el tudod utalni majd a vételárat.Ezt megkérdezném azért a német bankomtól....
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:16

Szia!

Zárolni nem fogják, hiszen tudod igazolni, hogy a saját munkád után a megtakarításod.

Viszont azzal számolj, hogy pofátlanul nagy költségek lesznek rajta, és baromi rosszul fogják átváltani.

Érdeklődj mennyi a kezelési ktg., mennyiért váltják át, ha Ft-ban akarod kivenni, ha nem forintban veszed ki, akkor meg nincs értelme magyar számlát nyitni.

Lehet az eladó is jobban örülne eurónak. Én anno eurót kértem a lakásért, sokkal-sokkal jobban jártam vele.

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 14:49

Megértem.

A faluban, ahol élek, egyáltalán terminál is csak másfél éve van, és az takarékszövetkezeti. Mivel viszont havi 2-3 pénzfelvétel ingyenes bármilyen terminálról, ez nem jelentős probléma.

Minden más banki ügyet online intézek, és legszívesebben online vásárolok, de azért számít, hogy a közeli városban van a bankomnak fiókja, szükség esetére.

Az OTP-vel volt már ügyem, nincs jó véleményem róluk.

2020. júl. 2. 14:28
Igazából terveztem, hogy felhívom, csak úgy voltam vele, hátha valaki már csinált itt hasonlót és elmondja a tapasztalatait. Nekünk sajnos anno amikor számlát nyitottam nem volt más bank a városban. Azóta pedig nem sűrűn használom. Ha végleg hazamegyünk is marad, mert a faluban is csak OTP terminál van. 😅
25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 14:24

Na látod, így intézi a dolgait egy felnőtt ember.

(Az OTP nem biztos, hogy a legjobb itthoni bank, de tény, hogy a legtöbb helyen elérhető.)

24. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 13:49
A kis hamis. :D
23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:47
Ha bármi gondod akadna a saját számlára utalással, az is egy opció, hogy nekem küldöd a pénzt ;D
2020. júl. 2. 13:38
Felhívtam az otp-t mindent megkérdeztem, amit akartam, még ma elmegyek az itteni bankba is, köszönöm a segítséget.
21. VendrinerPiroska (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. júl. 2. 13:37
Biztos. De most még az utalás technikájánál tartunk. :) Szerintem még nem szerződtek.
20. NomNom (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. júl. 2. 13:31

Igen ez tűnik a legtisztábbnak és így kevesebb pénzt veszít talán.

Viszont a kinti banknak megemlíteném csak azért hogy nehogy vmi történjen és amiatt esetleg meghiúsul az adásvétel.

19. Guruljka (válaszként erre: 16. - VendrinerPiroska)
2020. júl. 2. 13:31
Csak egyetértőleg súgom, hogy az adásvételnél az eljáró ügyvéd kötelessége a pénzmosási záradék felvétele is a szerződésbe. Ez azt tartalmazza, hogy érvényes irataik alapján ellenőrizte a szerződő felek kilétét.
2020. júl. 2. 13:29
lesz rá.
17. Guruljka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:29

Ha már 20 évvel ezelőtt simán használtam külföldön a magyar bankkártyámat készpézfelvételre, akkor nem látom akadályát, hogy a németországi bankomból utaljak bárki számára, a megadott bankszámlaszámára x összeget. Ehhez nem kell magyar bankot bekapcsolni.

Nap mint nap látok ingatlan adásvételi szerződéseket külföldiek és magyarok között, a legvegyesebb bankszámlákkal.

Aláírásmintát is minden bank felvesz az ügyfeleikről még a számla nyitásakor, nagyobb összegnél pedig megvan a szabályzat arról, hogyan kell a banknak biztonságosan eljárnia.

2020. júl. 2. 13:29

Ha gyanúsnak tűnhet a tevékenység, akkor a bank jelentheti a NAV-nak. Viszont legjobb tudomásom szerint a befizetési összeghatár, amely után igazolni kell a pénz forrását, jelenleg 10 M, de ez mondjuk annak gond, aki rosszon töri az agyát. Ha meg tudod indokolni, nem gond.

Szerintem közvetlenül is utalhatsz, mikor a vásárlásnál szükséged

15. Guruljka (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2020. júl. 2. 13:23

Én úgy látom, még nincs konkrét időpont.

És igen, abban igazad van, hogy alaposan körbe kell érdeklődni. Az se mindegy, milyen kinti számlán van a pénz, nincs-e annak a banknak itthoni hálózata is, ettől is függhet a kezelési költség.

14. NomNom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:22
Nem, mert az OTP nem mondhatja a német bankodnak, hogy utaljanak át pénzt.
13. NomNom (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:21
Ha van folyószámlád náluk akkor velük kell felvenni a kapcsolatot, hogy ilyen összeget szeretnél utalni, mi a menete, milyen papírok kellenek hozzá - bankja válogatja de kérhetnek igazolást arról, hogy honnan származik a pénz pl. (Nekünk fordítva volt Mo-külföld).
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. júl. 2. 13:21
És később csak besatalok egy otpbe otthon a német kartyammal, hogy innen utaljanak már nekem az eladónak X milliót?
11. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:19

Igen, lehet.

Kivéve, ha egy dolgozó személy, aki simán éli polgári életét, az egyik számláján levő összeget a másikra teszi át.

Ez úgy nyomozható le, hogy észre sem veszed. Nem fogják zárolni, de én a helyedben hagynám a pénzt, ahol van.

10. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:19

Forint vagy devizaszámlád van?

Miért nem kérdezed meg a bankot?

Nem mindegy milyen számlád és milyen számlacsomagod van,nagyon eltérőek a kezelési költségek.

Szerintem mindenképpen kérdezd meg, főleg így, hogy azt a pénzt az adás vétel után újra tovább kell utalni.

2020. júl. 2. 13:15
A ház 10 millió forint alatt van, felújítandó. Egyelőre nem szűnik meg az itteni számla, hiszen még egy ideig maradunk, amíg a felújítás nincs kész.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2020. júl. 2. 13:15
Olvastam, hogy ha egy számlán nincs pénzforgás, és hirtelen egy nagy összeg érkezik gyanús lehet.
7. rabankari (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. júl. 2. 13:14
Gondolom a hazaköltözés miatt szeretné megszüntetni....
6. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:09
nem értem, miért zárolnák?
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:07
Ha itthon nincs tartozásod senki felé, akkor nem.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 13:07

Szerintem a pénzed hagyhatod a kinti számládon is, és onnan fizetnéd a ház árát.

Ezt persze körbe kell érdeklődni, de nem látom szükségét annak, hogy át kellene tenned forintszámlára.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook