Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldre utazás, avagy nagymama elviheti-e a gyereket? fórum

Külföldre utazás, avagy nagymama elviheti-e a gyereket? (tudásbázis kérdés)


7. hamyka (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. febr. 21. 18:17

köszi jó leirás


hu de meg variállják :D

2013. febr. 21. 18:05

"Hogyan utazhat egy 18 év alatti gyermek szülői kíséret nélkül más uniós tagállamba?


Az Európai Unióhoz történő csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonosító igazolvánnyal történő utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában is lehetővé vált. Így ez a jog,természetesen a kiskorúak számára is elérhető.

Az utazáshoz érvényes úti okmányok szükségesek, mely kiskorúak esetében személyi igazolvány vagy útlevél meglétét jelenti, illetve a gondviselő hivatalos írásbeli hozzájárulását az utazáshoz.


Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.


Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.


A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon);

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége."



Tehát nem kötelező, csak javasolt.

2013. febr. 21. 16:58

Elmeletben teljesen mindegy hova viszi, vinne, a szulok irasos engedelye nelkul a hataron tul nem viheti.


Nem tudom, az elmult 2 evben valtozott-e a torveny, de szerintem nem.


Ahogy egyik szulo sem viheti a gyereket a hataron tulra a masik engedelye nelkul, ugy nagyszulo sem.

4. hamyka (válaszként erre: 1. - Dandoczi)
2013. febr. 21. 16:53

mivel szeretné elvinni? ha buszal akkor kér neki jegyet, vagy arra gondoltál hogy kell-e vízum? mert némely országokba kell sajnos, segítenék ha tudnék de nem tudok :( nem lakok arra, nem tudom arrafele hogy intézik a dolgokat


minden esetre bejelölöm kedvencnek ezt a témát is sose tudni mikor jön jól :D

2013. febr. 21. 16:52
Engedely nelkul nem viheti el
2. hamyka (válaszként erre: 1. - Dandoczi)
2013. febr. 21. 16:51
huha na ezt még én sem tudom, majd valaki megmondja esetleg az utaztató társaság nem tudja megmondani ?
2013. febr. 21. 16:45
A kisfiam 6 éves és szeretné elvinni nagymama egy hétre Erdélybe. Van személyi igazolványa a kisfiamnak, elég-e ez az okmány a román határon, vagy kell a nagymamának engedéllyel is rendelkeznie (közjegyzői)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook