Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldre költözni kisgyerekkel! fórum

Külföldre költözni kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


2013. júl. 16. 21:45
Sziasztok!! Segítséget, biztatást, vagy nem is tudom mit kérnék!! Férjem, 2hónapja dolgozik Ausztriában, több ismerősünk van kint, már sikerült lakást bérelnie és mi is mennénk ki. Kisfiam 2éves volt januárba, nagyon hezitálok :( rengeteg tapasztalatot elolvastam, tanácsokat kértem....amit tudunk, hogy együtt szeretnénk élni!!!Mennyire viselné meg a változás? Tanácsok is jól jönnének, akik kicsivel mentek ki, és most hogy állnak! ott menne majd oviba, de majd csak 3 vagy 3és fél évesen....köszönöm előre is aki írna :)
2013. jún. 12. 20:11

Sziasztok egy 5 honapos kislányom van... párommal szeretnénk külföldre költözni és ott élni.

én épitőiparban majdnem mindenhez értek, nagyon sok mindent csináltam már ebben az iparágban...

de magyarország egy csőd.

szeretnénk a gyerek életét biztosabb alapokra helyezni külföldön ha vki tudna ebben segíteni nagyon megköszönném. köszi előre is

2013. máj. 10. 11:48

Még annyit szeretnék irni a gyerekkel kifelé indulóknak, hogy apa-anya-gyerek közül a gyereknek lesz a legnehezebb. Az én 4, most már 5 éves lányom még mindig haza akar menni. Nehéz beilleszkedni, megtanulni a nyelvet Őszintén mindom, hogy nagyon nehéz időszakokon vagyunk túl vele és még nincs vége, pedig egy éve kint vagyunk. Nem, nem felejtette el az otthoni legjobb barátnőt. Nem, nem pótolták az új barátnők a régit. Nem, nem érti meg miért kellett a megszokott szeretett otthont egy olyanra cserélni, ahol anya és apa mindig csak dolgozik és ideges. ( Mert az első év bizony nekünk csak erről szólt) Nem, nem pótolják az új, szebb játékok a régi életét. Pedig csak 4 éves volt. Nagyobb gyerekekkel még nehezebb. És a saját gondjaid mellett ezt is végig kell szenvedned gyerkőccel.

Mindemelett mindent bele. Késöbb a gyerek is profitál majd mindebből. ( őszintén remélem, mások is ezt mondják :) )

20. panna anyuja (válaszként erre: 18. - SanSziLi)
2013. máj. 10. 11:38

SanSzili.


Egyedül, kisgyerekkel, külföldre?

Nem akarlak elkeseriteni, nekem csak Müncheni tapasztalataim vannak, de az biztos, hogy itt ez lehetetlen. Ovit mi fél év után kaptunk, addig felválltott műszakban dolgoztunk párommal. Egyikünk fizetéséből nem jönnénk ki. Én egyedül egy gyerekkel még az albérletet sem tudnám fizetni, pedig jó fizetésnek számit az enyém.

Ezt gondold át. Onnan nézve talán könnyebbnek tűnik azt tervezni, hogy majd elindulsz, de én lehetetlennek találom.

Ne haragudj a negativ gondolatokért. Sajnálom. Tudom hogy nagyon nehéz otthon, mi is azért jöttünk ki. De egyedül....?!?!?

19. panna anyuja (válaszként erre: 1. - 9a55b7563a)
2013. máj. 10. 11:30

Szia. Mi egy éve jöttünk ki Németorszégba, az akkor 4 éves lányommal. Ovit sokára kaptun, de mindenhol azt mondták, ne zavarjuk össze a gyereket, azzal hogy németül beszélünk hozzá otthon. Igazuk is lett. Pann fél éve van oviban és már beszél németül. Töllünk ráadásul elég rossz kiejtést tanulna. Mostmár ő javitja ki a kiejtésünket.

Azért az elején hogy ne legyen annyira elveszve az oviban megtanitottam neki a szineket, a ruhák nevét , meg hogy éhes vagyok- szomjas vagyok.

Jól döntöttetek a költözéssel, drukkolok. De lesznek nehézségek. A mi kapcsolatunk nagyon megszenvedte a nehézségeket, A lányomnak komoly honvágya van, nekünk azonban nem. Csak látgatni mennék haza.

Van egy naplóm erről ha érdekel. Nem teljes, de talán érdekes lehet neked.

2012. aug. 21. 11:14

Sziasztok!!


Segitséget szeretnék kérni!

A férjemmel szep.11.-én lesz a végső válásom, mibvel itthoon nem találok munkát és van egy 3 és fél éves kislányom, úgy döntöttem,hogy ki szeretnék menni külfödre a kicsivel!

Tud esetleg valaki olyan munkát anglián kivűl ahol esetleg el tudnék helyezkedni?


Köszönöm!

17. Vimitu
2010. okt. 10. 17:25

Szia Hencsuri!


Még kint vagytok? Mi is nem régen jöttünk ki Ingo-ba, szintén Győrből :)

2010. máj. 14. 14:18

Sziasztok!

Azt tervezzük a férjemmel hogy hamarosan kiköltözünk Németországba!Viszont azt nem tudom, hogy az jó lenne-e a két éves fiamnak ha csak kint kezdi el megismerni a német nyelvet!Kezdjem már el itthon?Miként fogjak hozzá egy ilyen "pici" gyereknél?Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 27. 12:25

Sziasztok!


Jó régen nem írtatok már ide! És most kezd nálunk is aktuális lenni a dolog, ugyanis a férjem úgy döntött, hogy még is szerencsét próbálunk másik egy országban. :) Ő Svédországot szemelte ki!


Most agyalunk, hogy mit hogy csináljunk, hogy minden hivatalos legyen és rendben legyen.

2009. máj. 28. 14:47
Hát igen!Aki itthon van elvágyik,aki kint van hazajönne...mindenki tudja nagyjából mennyi nehéz és szép oldala is van ezeknek a lehetőségeknek.Az a szörnyű,hogy itthon egy család nem találja meg a számításait, nem tud tervezni,nincs jövőkép, ha van is fél tőle,bizonytalan, mostanában meg elég gyakran sötét!Itt nem lehet megélni egy fizetésből,főleg ha valakinek hitel van a nyakában.Ha az ember érzelmi oldaról közelíti a dolgot,fél elindulni, ha az eszével,-márpedig azzal kell-, akkor menni kell.Családunkat mi is félve hagyjuk itt,de kénytelenek vagyunk pozitívan gondolkodni,és azt remélni minden rendben lesz.Sejtjük nekünk lesz a legnehezebb,de mégis nekünk kell majd tartani bennük a lelket,mert ilyenek, féltenek miközben boldogok a lehetőség miatt.Mindenkinek kettős és ellentétes érzései vannak ezzel kapcsolatban.De jónak kell lennie,mert másképp nem lehet!! Másképp nem állhatunk hozzá, hiszen ez egy szép lehetőség,egyben próbatétel is számunkra úgy érzem.De ha másért nem is,a családunkért,a gyerekeinkért meg kell lépni,élni kell vele.A papírokat mi csak részben intéztük, a férjemnek cégen belül történt ez a felkeresése,úgyhogy nem tudnám konkrétan ennek a kálváriárját leírni pontosan,cégen belül intézték az egészet nekünk.Ma pl.fényképet csináltattunk az idegenrendészet részére, amin komolynak kell lenni.Hát a két éves fiacskámat nehéz volt rávenni hogy ne mosolyogjon :-))
2009. máj. 27. 15:45

Szia!


Én már 1 éve lakom kint Norvégiában a családommal, és még 1 évig tervezzük az ittlétet. A babám 1 éves volt pont, mikor kijöttünk, én is mindent feladtam otthon, pedig könyvelőirodában dolgoztam. Manóm jól érzi itt magát, de semmit nem beszélünk a mai napig norvégul, csak az apósom. Manó velem (nincs oviban) és mégis van 4 pici munkahelyem, mert megértik az angolt, és így dolgozom, meg a férjem is gályázik itt. A honvágy nekünk nem múlt el kicsit sem, mennénk állandóan haza, de ez egy nagyon babacentrikus ország, még az utolsó kis büfében is van etetőszék és babajátszó sarok is, ez kissé megkönnyíti az ittlétet, könnyebben tudunk kimozdulni, ha épp szabadnaposak vagyunk. Jó lóvé, de szerintem Magyarországot semmi nem tudja kárpótolni!

12. Gligi
2009. máj. 27. 13:42
Mondjátok a párjaitoknak csábítás címén, hogy kint valós összeggel jelentenek be és ott lesz nyugdíjjatok is nem úgy mint itthon ahol csak levonják ezt az összeget a bérekből. :-)
11. 5d46f69a2c (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2009. máj. 27. 11:16

Én is így vagyok,mint te.Gyes,hova megyek majd dolgozni stb.

Nálunk is én vagyok,aki nagyon menne,a férjemnek/szerencsére/ viszonylag fix állása van,de a fizetése...

2009. máj. 27. 09:04
Azért kíváncsiságból megkérdezném tőled, hogy milyen papírokat kellett elintéznetek ahhoz, hogy költözhessetek itthon vagy ott, ahova költöztök? Én is nagyon szeretnék kiköltözni, már csak ahogy Gligi is írta, a csalágtámogatotabb ország miatt is. A cél az lenne, hogy minnél többet adjunk meg a gyermekeimnek, hogy ne kelljen semmiben sem hiányt szenvedniük. Most én is GYES-en vagyok itthon a legkisebbikkel, de utána nem tudom mi lesz, mert nekem sincs munkahelyem, ahova visszamehetnék. Nekem nem lenne semmi veszíteni valóm, ha költöznénk, de Apa már egy jó éve dolgozik a mostani helyén, nagyon szereti, jó fizetése van, megbecsülik a munkáját. Ő nem szívesen indulna el, főleg hogy másik országról van szó. Nem szívesen hagyná itt a családját sem...
9. Gligi (válaszként erre: 8. - 9a55b7563a)
2009. máj. 26. 20:05

Jobb döntésed nem is lehetne!!!!!!!!!!

Németországban a családosok másképpen adóznak, a gyermekek születése után Ausztriában és Németországban nem kell a papírokért és támogatásokért rohangálnod sok-sok helyre!

Jobb életszínvonalon és családtámogatottab helyen fogsz élni!

Szerintem nem fogtok visszavágyni Magyarországra csak látogatóba!

Sok sikert és szerencsét :-)

2009. máj. 26. 13:42
Nahát dejó sokan írtatok .-))) örülök neki nagyon!Igen én is így gondolom,hogy ez a helyzet most irigylásre méltó, maradok a közhelynél (ebben a gazdasági helyzetben) :-) Hát a segítség nekünk eddig sem állt rendelkezésünkre,mert az ország másik végében laknak a szülök, Nyíregyházán, a másik meg Kaposvár, mi pedig Győrben élünk.Különben Ingolstadt-ba megyünk.Jó lesz kint,mert sok magyar család van egyébként is,de elsődeleges szempont,de nem minden áron, hogy a gyermek és én is megtanuljam a nyelvet.Mivel itt nekem mindent fel kellett adnom, a munkámat, ezérthát nincs kecmec, kistesónak kint kell megszületnie, mert bizony nincs meló mire hazajöjjek 1,5 év múlva.De most nem is zavar még ez .-)
2009. máj. 26. 10:46

Szia!

Van egy ismerősöm,akinek a férje Amerikában kapott munkát!Ki is költöztek,a kislányuk még pici volt,épp hogy csak ovis!A nyelvet egyből megtanulta,inkább a magyart nem annyira szereti már használni!(már 14 éves)

Azóta is kint élnek,és jó soruk van!Persze a család hiányzik nekik,de a net,és a telefon sokat segít a helyzeten!

6. Pici04 (válaszként erre: 1. - 9a55b7563a)
2009. máj. 26. 10:43

Szia!

Nalunk kicsit ugyan mas a helyzet,mert a Kisfiunk mar itt született,de Nemetorszag nem a vilag vege.Mi is itt elünk.

Eleg hamar otthon tudunk lenni a Szüleinknel Magyarorszagon.

Na jo,a hetköznapokat tenyleg nelkülük kell megoldanunk.

Mi minden nap telefonalunk es a Kisfiunk ezt mar nagyon jol tudja:a megszokott idöben mar indul a telefon fele.;)

2009. máj. 26. 10:25
Hűha, de irigy vagyok! Én is kiköltöznék a 3 gyerekkel, de Apa nem nagyon hajlik efele. Ő max. csak Sopronig menne. (Most az ország másik oldalán lakunk Szeged alatt.)
4. Zsolty (válaszként erre: 1. - 9a55b7563a)
2009. máj. 26. 10:22
Én már 4.5 éve élek agliában.Honvágy jobban az elején volt de már nem olyan erős.Talán azért mert tudom nem itt fogok megöregedni.Barátok nekem is hiányoztak és a távollét dönti el mi az igazi barátság.A skype nagy segitség,mert a mai világban sok mindenkinek van othon nete.Aminek az egyenlegét fel tudod tölteni és a vezetékest ingyen hivhatod.Nagy poén.Itt a "3" szolgáltató támogatja a skype-t és én mobilról használom.Nektek gondolom könnyebb lesz hazaugrani egy hétvégére.Nekünk azért nem kis költség.De annál értékesebb az othonlét.
3. 5d46f69a2c (válaszként erre: 1. - 9a55b7563a)
2009. máj. 26. 10:22

Jaj,de irigyellek!Én folyamatosan azon gondolkodom,hogyan tudnánk kimenni külföldre...Nálunk van egy 5 éves,és egy 2 éves gyerkőc,pillanatok alatt megtanulnák a nyelvet.Ha lenne ismerős kint,aki tudna segíteni egy-két dologban,szerintem már külföldön élnénk.De csak úgy,a bizonytalannak nem merünk neki vágni.

Németország melyik részére mentek?

2009. máj. 26. 10:16

szia :)


Gondolom mielőtt így döntöttetek, megbeszéltétek a dolgot. Németország nem a világ vége, ,bármikor hazajöhetsz, jöhettek...

Másfél év semmi, hamar elmegy majd, és neten tarthatod a kapcsolatot a rokonokkal, barátokkal, talán segít majd kicsit enyhíteni a honvágyon.

2009. máj. 26. 10:11
Sziasztok!Remélem lesz Anya a láthatáron,akit érint a téma.Minket igen, most szombaton 29én költözünk ki Németországba 1,5 évre.Kisfiúnk 27.hónapos. A nyelvet már nem igen beszélem.Sok pozitív változás lesz az életünkben,de ott lesz a honvágy, az itthon melege és a sok ismerős és barátok.1,5 év nem olyan sok tudom, de hogy ezt az ember mind megéli majd, az tény.ha van valakinek ilyen tapasztalata, élménye, én nagyon szívesen várom, olvasom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook