Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön történő letelepedés fórum

Külföldön történő letelepedés (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 18. 09:02
Sziasztok ! Szerintem is menni kell innen. Már éltem külföldön pár évig, most itthon vagyok. Az itteni ügyeimet kell elrendeznem, aztán vissza mennék véglegesen. Ami még sajnos nem most lesz, mert nagyon nehéz itt most bármit is eladni. Ha túl vagyok rajta, akkor többé vissza se nézek. Nálam szempont volt annak idején, hogy ne legyen tél, mindig meleg legyen. Tenerifén éltem és oda is készülök vissza. A munkával kapcsolatban érdekes, hogy ott is nagy a munkanélküliség, aki akar az viszont talál munkát, ha nem válogat. A minimálbér 900 €. Nekem egy kis boltom volt ott, amibe dolgoztam. Azt még nem tudom, hogy ha újra ott leszek, akkor tudok-e nyitni valami kis üzletet vagy keresek munkát, de mindegy, mert az biztos hogy ott jobb nekem. Persze ez a sziget kicsit egzotikus, kicsit más, nem csak egy másik ország. Esküszöm hogy honvágyam van, pedig magyar vagyok és nem canario. Innen semmi sem hiányzott, mikor kint éltem évekig egyszer sem jöttem haza.
2013. márc. 25. 01:47
Azert is erdekel foleg masoknak a velemenye errol, mert en elfogult vagyok ebben a temaban. En a "elmenok" oldalan allok, mivel en sem elek Magyarorsagon. Az Egyesult Allamokban elek mar 8 eve,elotte Canadaban probaltam szerencset. Engem is mint sok hozam hasonlot az anyagi biztonsag megteremtese motivalt arra, hogy kulfoldre telepedjek. En anno csak 6 honap 1 evet tereztem kint elni, amig "osszekapom" magam. Nem igy alakult, amit persze nem banok. En nem eltem jol, de annyira rosszul sem, mint talan mostanaban az emberek. Akkor nem volt recesszio sem. Ezert is erdekelne, hogy most mi a helyzet, mi motivalja az embereket menni vagy maradni.
13. f4a3860ef3 (válaszként erre: 1. - Gabiusa)
2013. márc. 23. 14:27
Nyilvan mindenki tudja, hogy miert megy vagy menne, ezek nagyon egyeni dolgok. En Skandinaviaban elek, ide is sokan jonnek, sokan mennek is haza. Egyeseknek bejon, hogy belevagnak semmi nelkul, tobbeknek nem, ezek is nagyon egyeni dolgok. De amit sokan elfelejtenek, hogy nem mindegy hova mesz. Olyanokat is ismerek, akiknek bejott itt az elet, jol kerestek stb stb, viszont sem az idojarast, sem a mentalitast nem birtak hosszabb tavon es igy hazamentek. Pedig olyan emberekrol van szo, akik elvileg utaltak a forro nyarakat, es Magyarorszagon kifejezetten halverunek szamitottak. Akkor most gondoljunk arra, hogyha meg csak nem is vagyunk ilyenek, es ilyen helyre kerulunk. Otthonrol nagyon mas, en is total mast gondoltam. Mielott kijottem mindent elolvastam az adott orszagrol, mindenki velemenyet kikertem. Most latom csak, hogy mennyire hasztalan volt. A sajat borodon erezni teljesen mas, es csak az ido tud ra valaszt adni, hogy jol dontottel e. Eleg sablonosan hangzik,de igy van. Kedves kerdezo: Te hova mennel?
12. b8103f009a (válaszként erre: 9. - Gabiusa)
2013. márc. 23. 13:52

Azért azzal vigyázni kell, hogy szak, és nyelvtudás nélkül nekiindulni csak úgy. Pláne, megfelelő mennyiségű pénz nélkül. Könnyen kerülhet abba a helyzetbe bárki, aki így megy ki, h még hazajönni sem tud, se munkája, se fedél, se pénz, semmi.

Jobb ha minden el van rendezve már itthonról, megbízható, ismerős emberekkel intézve.

11. b8103f009a (válaszként erre: 3. - Gabiusa)
2013. márc. 23. 13:48

Szerintem aki maradni akar, az vagy jól él itt is, vagy nulla lehetősége van kimenni, vagy család, más emberek miatt.

Azt nem kell képzelni, h bárhol is kolbászból lenne a kerítés, viszont sok országban meg lehet élni viszonylag jól a tisztességes munkából is, és nincs ez a labilitás ami nálunk. Nem néznek ennyire hülyének, húznak le ennyi bőrt a dolgozni tudó, akaró emberekről. Viszont megfelelő képzettség, nyelvtudás, és pénz nélkül kockázatos elindulni bárhová. A férjem Londonba dolgozik, meg vannak kint ismerőseink is. Tapasztalataik alapján legalább 3 havi megélhetésről érdemes gondoskodni aki kimegy, ha kicsit biztonságba akarja tudni magát. Előre intézni szállást, jó ha van ismerős, aki segít ebben, és munka ügyben is. Az ügynökségekkel vigyázni kell.

Mi úgy tervezünk, h ha megtalálta a számára megfelelő munkát,(Multinál volt itthon felső vezető, most jelenleg termelésvezető egy cégnél 1 hónapja) akkor keres egy olyan lakást ami mindannyiunknak tetszik, és megyünk mi is.

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Gabiusa)
2013. márc. 23. 07:50

Hát ha valaki semmiez nem ért, az után sehol nem kapkodnak... rizikós a bizonytalanra elindulni, főleg ha valakinek családja, gyereke van.


Sok ország már eleve attól teszi függővé hogy kit enged be, hogy az illető "mire jó".


A másik: nekem eddig még minden kollégám, ismerősöm kint maradt, aki úgy ment ki, hogy már volt állása, és tudta hogy a szaktudása keresett. Orovosok, mérnökök legnagyobbrészt. Nem ideiglenesre tervez egyikük sem - mi sem. Nincs itthon olyan helyzet ami pár év alatt gyökeresen megjavulhatna, vagyis szerintem aki elindul nem fog többé visszajönni. Pl. a férjem ettől az évtől Norvégiában adózik, ott fizeti a nyugdíjárulékot, 20 év múlva (62 évesen) teljes norvég nyugdíjra lesz jogosult. Hülye lenne visszajönni, miközben ott simán van munkája, megbecsülik és van reménye, hogy még olyan életkorban kap nyugdíjat (olyan összeget amiből meg is tud élni) amikor élvezni is tudja és nem hal meg az első nyugdíjas éve alatt...

2013. márc. 22. 13:35
En nagyon sok olyan embert ismerek akik kulonosebb szaktudas nelkul vagtak neki a vilagnak es mindegyikuk megtalalta a maga szamara vegezheto munkat, vagy tovabbkepeztek magukat. Olyanokrol beszelek akik evek ota megalljak kulfoldon a helyuket es nem 3-6 honapja dolgoznak csak. Persze zomeben majdnem mindenki csak ideiglenesen szandekozik kulhonban maradni, aztan aki megtalalja a szamitasat az marad.
8. trapiti (válaszként erre: 6. - Gabiusa)
2013. márc. 21. 18:04
azért ahhoz hogy elinduljon legalább egy jó szakma kell. aki nem ért semmihez vagy külföldön nem hasznosítható a szaktudása, az nem tud elindulni.
7. gabiusa (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2013. márc. 21. 16:14
Gratulalok belevalo no lehet!
6. gabiusa (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2013. márc. 21. 15:59

Igen ez nagyon esszeru amit irtal, hogy "mielott meg nagy a baj". Azert is vagyok kivancsi a velemenyekre, mert a tortenetek amiket olvasok - nem csak itt a forumon - tv-ben, blogokon stb. Emberek letminimum alatt elnek, teleken at fagyoskodnak, mert nincs penzuk tuzelore, a gyerekeiket nem tudjak, nemhogy iskolaztatni, de meg etetni sem megfeleloen. A hiteleikkel bebuknak, elvesztik az allasaikat, lakasaikat stb.

Ezeknel az embereknel mar "nagy a baj"! Es meg mindig nem tudom - en szemelyszerint - hogy mire varnak, milyen csodara, vagy ahogy a fo kerdesem volt, mi az a pont ahol, azt mondjak "ELEG!" Vagy, hogy ezek utan meg mi az az ero ami eltantoritja oket attol, hogy legalabb megprobaljanak valtoztatni az eletukon.

5. trapiti (válaszként erre: 3. - Gabiusa)
2013. márc. 21. 14:08

Szerintem még az előtt kell elkezdeni a kinti élet meglalpozását mielőtt még itthon nagy baj nincs... Mi még tudjuk fizetni a hitelt, de azt nem szeretném ha a gyerekem itthon kezdené az iskolát. A férjem egy éve dolgozik Norvégiában, ezalatt jutottunk el oda, hogy van letelepedési-munkavállalási engedélyünk, bankszámlánk. Most elkezdjük kimentegetni oda a tartalékunkat, kb. jövő tavaszra tervezzük a költözést, addigra kell lakás. Nem kapkodjuk el, de hosszú távon ez a terv.

És ami a döntő szempont volt? Az anyagi biztonságon felül, hogy a lányunk egy olyan országban járhasson iskolába ahol a különleges gyerekeket nem az átlagba akarják visszatuszkolni, hanem segítuk. (Hiperaktív 160-as IQ-val, itthon már az óvoda is kész rémálom.) Magunk miatt is tesszük, de a legfontosabb hogy neki a legjobb legyen.

4. Pasionella (válaszként erre: 3. - Gabiusa)
2013. márc. 21. 14:04

Anyu 56 évesen fogta magát és kiment Angliába, bentlakásos ápolónő lett úgy, hogy még sosem csinálta.

Miért ment ki?

Mert itt senkinek sem kellett, mindenhol azt mondták már túl öreg ahhoz, hogy dolgozzon. Ja... egyébként is sokkal jobban tartja magát mint bármelyik 56 éves, nem 1-2 nyelvtudással rendelkezik és nem 1-2 év munkatapasztalattal, mégsem kellett senkinek...

Nem szándékozik hazajönni még nagyon nagyon sokáig, most repült ki utána a férje is.

Volt olyan is, hogy ugyan azt az állást pályáztuk meg, engem behívtak, őt nem...csak azért mert nem 20on éves már...

2013. márc. 21. 13:56
Igen! Es az is aki marad az miert marad?
2013. márc. 21. 13:49
Most arra gondolsz, hogy miért menekülnek nagyon sokan külföldre?
2013. márc. 21. 13:47
Mi a velemenyetek a mai magyar helyzetben mi az ami visszatartja, illetve mi az ami gyokeres valtoztatasra birja ra az embereket. Itt a forumon olvashatok kulonbozo elethelyzetek. Egyik-masik extremnek is mondhato. Mi az amit meg elviselnek az emberek mi az amit szerintetek mar nem lehet "elturni, elviselni"? Nem politikai nezetekre vagyok kivancsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook