Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
981. Chelsey (válaszként erre: 980. - *kisdarázs*)
2022. jan. 20. 19:32
De jóóóó! Tipikus esete annak, amikor a karanténnak is lehet örülni :)
2022. jan. 20. 19:30

Sziasztok!


Nem volt egyszerű menet, de mégiscsak valóra vált az álom. :)

Lánykám már a kötelező karanténját tölti New Havenben, hétfőn kezdődik a szemeszter.

979. akinomuj (válaszként erre: 978. - Levia)
2022. jan. 7. 20:39
Ha csak az nem...
978. levia (válaszként erre: 977. - Chelsey)
2022. jan. 7. 18:44
Talán nagyobb mértékű nemzethy hazafiasság...
977. Chelsey (válaszként erre: 976. - Akinomuj)
2022. jan. 7. 18:16
Ez számomra döbbenetes. Mi volt az elvárás, ha ez nem elég?
2022. jan. 7. 17:43

A Stipendium Peregrinum ösztöndíjról, a válogatásról már volt szó itt a fórumon. Az ösztöndíjas hallgatóinak blogja olvasható itt: [link]


(Nem bírom ki nem hozzátenni: az infó és matek nemzetközi olimpián is aranyérmes volt osztálytárs nem találtatott méltónak az ösztöndíjra - most másodévesként már remek ajánlatai vannak, egyelőre nyárra, több kinti hi-tech cégtől)

975. Somam (válaszként erre: 961. - Teglagyarimegallo)
2022. jan. 5. 10:48
Barátnőm fia a Rotterdami Erasmus egyetemen tanul, elsőéves numerus fixus keretben. Kapott kollégiumot első évben, de ami nem tetszik nekik, hogy nagyon kevés a személyes oktatás , talán egy héten egyszer...viszont dec 20 án személyes vizsgára kellett bemenni !
974. Chelsey (válaszként erre: 973. - Akinomuj)
2021. dec. 30. 21:02
Persze, így gondoltam én is, csak lusta voltam kifejteni és nem is a legmegfelelőbb szót használtam. Cambridge-ben tanulni nem csak azért jó, mert egy világhírű egyetem diplomáját szerzi meg. Azért remélem, hogy még lesz alkalma személyes kapcsolatok építésére is.
973. akinomuj (válaszként erre: 972. - Chelsey)
2021. dec. 30. 20:54
Nemcsak az élmény, hanem a kapcsolatok. Az szerintem az egyik legnagyobb veszteség. Hiába lesz jó esetben kinti diplomája, kulturálisan sokkal kevésbé integrálódik, mintha nem lennének a lezárások, távolságtartás, online.
972. Chelsey (válaszként erre: 971. - Akinomuj)
2021. dec. 30. 14:12
De legalább haladnak a tanulmányaikkal. Nyilván nagyobb élmény lenne élőben.
971. akinomuj (válaszként erre: 970. - Levia)
2021. dec. 30. 11:39
Hát az eddig külföldi képzések a gyerekeinknél közelítik a full online-t. Még bizonytalan, lesz-e élő 2. trimeszter Angliában. :-/
970. levia
2021. dec. 29. 23:34
Ma akadtam rá az edX-en. Már itt is elérhetők full online bachelor képzések. [link]
969. akinomuj (válaszként erre: 968. - Chelsey)
2021. dec. 14. 22:51

Ez igaz.

Még akkor teheted meg, hogy csak egyet írsz be, ha a kiszemelt suliban nincs szóbeli, és tudod, hogy tuti befutó vagy.

968. Chelsey (válaszként erre: 967. - Akinomuj)
2021. dec. 14. 18:29
Na jóóóóó, de hatodikban csak el lehet menni másik suliba, nem pedig muszáj :)
967. akinomuj (válaszként erre: 966. - Chelsey)
2021. dec. 14. 18:06
MINDIG kell(ene) egy B terv. Mondjuk ehhez képest a legnagyobb hatodikban egyetlen helyet írt be - a B terv esetében a maradás volt.
966. Chelsey (válaszként erre: 965. - Akinomuj)
2021. dec. 14. 15:25
Jól teszitek, még a kivételesen okos gyerekek esetében is érdemes számítani mindenféle elképzelhetetlen eshetőségre és emiatt kell egy megnyugtató B terv. :)
965. akinomuj (válaszként erre: 964. - Levia)
2021. dec. 14. 14:23

Igen, persze, tudom. :-)

Lesz B verzió is, ha elbukná a felvételit, egy inkább besétálós szak.

964. levia (válaszként erre: 963. - Akinomuj)
2021. dec. 14. 14:01
Ott nem opcionális a felveteli. Ezt egyeteme is válogatja. A Hauptuni esetén a szakok többségénél fennáll a besétálás, mint lehetőség.
963. akinomuj (válaszként erre: 962. - Levia)
2021. dec. 14. 13:43

Amire a fiam tervez menni, ott is van válogatóvizsga, szóval ő sem csak úgy besétál.

Remélem, odatezsi majd mahgát, hogy fölvegyék, mert a kolija már megvan.

962. levia (válaszként erre: 961. - Teglagyarimegallo)
2021. dec. 14. 12:29
Köszi. Sógoreknál limitált a felvehetők száma. Ha kevesebben jelentkeznek az opcionalis felvételit hirdető szakokra olyanok, akik minden alapfeltételnek megfelelnek, akkor mindenki bejut. Ha többen jelentkeznek, akkor versenyvizsgát hirdetnek. Nyilván orvosira, pszire itt is kötelező a felvételi.
961. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 873. - Levia)
2021. dec. 14. 11:16
Bocs, Levia, ezt csak most láttam. Hollandiában vannak szakok, ahol viszonylag szűk a hallgatói keret. Numerus fixusnak hívják őket, ezek a leginkább kompetitív programok, pl. orvosi, PPLE, pszichológia. A többi szakon viszont elég rugalmas, hogy hány diákot vesznek fel. Ha megfelelnek a jegyeid és az egyéb követelményeknek is eleget teszel, akkor kapsz offert. Elképzelésem sincs, ezt aztán a gyakorlatban aztán hogy oldják meg (szemináriumi létszámok, előadók stb. stb.), de akkor is ez a helyzet és szemlátomást működik. :) Csak hát a lakhatási krízisen most már látszik, hogy véges a befogadóképességük. És ami még fontos és hatással van a felvételire: folyamatos a jelentkezés és emiatt aki korábban leadja, az jobb esélyekkel indul.
960. Chelsey (válaszként erre: 959. - Akinomuj)
2021. dec. 14. 10:17
Ja, már azt hittem, hogy bekavart kint a Brexit. Ezek szerint kint minden ok, itthon meg csak a szokásos. Az lenne a csoda, ha tényleg leállítanák két hónap után anélkül, hogy neked többször kelljen telefonálnod és e-mailt küldened. :(
959. akinomuj (válaszként erre: 958. - Chelsey)
2021. dec. 13. 22:31

Ez a magyar szabad felhasználású diákhitel. Az itthoni intézkedésekkel vagyunk megáldva.

Az angoloknál minden flottul működik.


A hitelt előbb-utóbb úgyis törleszteni kell, ez a 19 ezer Ft nem oszt, nem szoroz - most lássuk meg, hogy VALÓBAN leállítják-e a további követeléseket, vagy nem sikerül nekik. Mert tartok tőle, hogy ez is benne van a pakliban.

958. Chelsey (válaszként erre: 957. - Akinomuj)
2021. dec. 13. 21:52

Azért ott is tudnak átgondolt rendelkezéseket hozni :D

De a lényeg, hogy mehet tovább. Ha jól értem, ezt a két hónapot viszont vagytok kénytelenek "benyelni".

957. akinomuj (válaszként erre: 956. - Chelsey)
2021. dec. 13. 21:44

Nem kellett volna az egészet újra kérvényezni, ha nem az van, hogy a Brexit miatt kijelentik, hogy nem adnak hitelt és vissza kell izetni azonnal, aztán jó pár hónapra rá azt mondják, hogy mégis adnak hitelt - de a tavaszi félévre nem! -, tehát mégsem kell visszafizetni, viszont igazolni kell a folytonos tanulói jogviszont és újra kell kérelmezni.

Elég lett volna küldeni minden félévben az igazolást arról, hogy egyetemista. Az azért ment volna. :-)

956. Chelsey (válaszként erre: 955. - Akinomuj)
2021. dec. 13. 20:18
Hú, ez olyan frusztráló lehet/ett! Még szerencse, hogy két hónap után le lehet állítani. A következő évben, ne is nézzétek a határidőt, azonnal csináljátok meg és adjatok le mindent :)
955. akinomuj (válaszként erre: 954. - Somam)
2021. dec. 13. 19:47

Nem, nem, az van, hogy olyan béna volt a rendszer, hogy mire beérkezett a papírunk (a hiánypótlás, mert mégis kértek aláírást, pedig a doksin az van, hogy nem kell - én meg hiába mondtam, hogy de azért csak hadd legyen aláírva -), már elindították a törlesztést.

Így hiába ítélték meg neki újra, az előzőnél elindították a törlesztési időszakot és két havit be kellett fizetni, hogy ne legyen tartozása. Utána már leállítják, de ezt már kiírták neki, így fizetni kell ezt a konkrét összeget, hogy jöhessen az újabb pénz.


Mondjuk tény, hogy a férjem vállalta magára, hogy megcsinálja, és ő sem siette el, de az igazolások meg minden időre beért. Csak addig ezt sem könyvelték el, amíg nem ért be a pótlás, ergo úgy tekintették, hogy már nem diák...


Persze ők olyan levelet küldenek ki, ami két héttel van hátradátumozva, de ha te tartod magad a határidőkhöz, és esetleg hiánypótlás is kell, akkor már azt nem várja meg a rendszer.


Ráadásul a férjemnek nem erőssége a 40 perces várakozás a telefonos ügyfélszolgálatnál (meg is értem), így párszor próbálta és letette 10 perc után. Most meg mondtam, hogy de, kivárjuk, és 40 perc után sikerült bezsélni egy egyébként készséges ügyintézővel és tisztázni a dolgot. Ha ezt egy hónapja megcsinálja, vagy előbb, nincs ez a mizéria a pénzzel.

De az is érdekes, hogy az állami szervek ügyfélszolgálatára "természetesen" nem vonatkoznak olyan szabályok, hogy hány percen belül kell az ügyféllel beszélni.

954. Somam (válaszként erre: 953. - Akinomuj)
2021. dec. 13. 16:11
Szia ezt nem értem, mármint a lányom most másodéves kint és igen újraigényelte a hitelt, meg is kapta, de hogy hogy el kell kezdeni törleszteni??? Csak , ha már dolgozik és van jövedelme, sőt csak egy bizonyos összeg fölött kell elkezdeni törleszteni.... vagy lemaradtam valamiről?
2021. dec. 13. 10:46

Szabad felhasználású diákhitel új infó:

Angliába már nem kérhető, csak aki a Brexit előtt már ott tanult, az kaphatja. Ja, és mivel tavaly tavasszal az állam úgy döntött, már nem jár, most újra kellett kérni,d e a gépezet lassúsága miatt közben már elindították a törlesztést is, úgyhogy kéthavi részletet már be is kellett fizetni az előzőből.


Szóval amost kezdőknek már nem kérhető, de aki még 2021. vége előtt elkezdett ott tanulni, annak elvben igen.

952. levia (válaszként erre: 951. - Akinomuj)
2021. dec. 12. 15:15
Igen, be.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook