Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1071. Kris0111 (válaszként erre: 1070. - Virgilius)
2022. nov. 17. 16:24

Global Management Ez kiscsoportos, kb 25-en vannak a világ minden tájáról :) Azt nem tudni, hogy az előző évfolyamon mennyien voltak, mert itt a 3. félévben külföldi tanulmányok vannak ( kb, mint az Erasmus), így nem tudom mihez mérni a létszámot.

Egyébként nem hiszem, hogy lasszóval fogják az embereket, mert az ranglistákon ( amit én láttam) jobb helyezése van, mint a Corvinusnak a vezetés és szervezés szaka. Már ha ezért kérdezted :)


Egyébként egy nagy egyetem, 4 kara is van, alap,- mester- és doktori képzéssel ( EÜ, Mérnöki, Kommunikáció és Business vonal) így nagyon sok egyetemista van. Lényegében az egész város tele van fiatalokkal :)

1070. virgilius (válaszként erre: 1069. - Kris0111)
2022. nov. 17. 09:26
Sokan vannak az elsosok? Milyen irany is ez? Gazdasagi?
1069. Kris0111 (válaszként erre: 1068. - Virgilius)
2022. nov. 16. 17:48
Sajnos arról semmi infó nincs, sem hogy mennyien jelentkeztek vagy hogy mi alapján álltják a jelentkezőket sorrendbe és hogy mi alapján döntenek a felvételről :((
1068. virgilius (válaszként erre: 1065. - Kris0111)
2022. nov. 14. 11:47
Mekkora ott a tuljelentkezes egyebkent, errol van barmi infod?
1067. Chelsey (válaszként erre: 1064. - Kris0111)
2022. nov. 10. 17:22
Köszi :)
1066. énvagyokén (válaszként erre: 1065. - Kris0111)
2022. nov. 9. 12:10
Köszönöm!
1065. Kris0111 (válaszként erre: 1063. - Énvagyokén)
2022. nov. 8. 11:45

Szia, közben az előző posztban lényegében megválaszoltam ezeket :))


Tényleg nem derült ki, hogy mi alapján hozzák meg a felvételi döntéseiket, de úgy érzem a jó motivációs levél egy jó beugró lehet ...


Mivel a jelentkezési határidő május eleje és a dokumentumok leadási ideje május közepe, így fizikai lelehetetlenség szerintem áthidalni. :(((

1064. Kris0111 (válaszként erre: 1061. - Chelsey)
2022. nov. 8. 11:25

Igen, a fény hiánya miatt mondják, bár ha jól érzi kint magát valaki, akkor szerintem megszokható, hogy télen csak 10-kor világosodik és cserébe délután 3-kor már sötét van. Ehhez jön még a csapadékos időjárás + a köd. Lássuk be, valóban inkább bekuckózásra csábít :)))


Az alapszakos felvételit nem ismerem pontosan, de valószínű hogy így van, mert, igaz mesteren, de májusra már küldték neki, hogy felvették és kb 10 napja volt elfogadni az ajánlatot. Azt nem tudom, hogy mi alapján rangsorolnak, mert semmi pontszám nem volt, csak az offer. Így utólag összerakva, szerintem a motivációs levél nyomhatott sokat a latban, nem a tanulmányi eredménye :)) Nem igazán volt neki testhez álló a magyar frontális oktatás az alapképzésen... de most kint lubickol a skandináv oktatásban :))



Az Ő egyetemén minden international diáknak garantálnak kollégiumot. Van vagy 6 kollégium a városban preferenciát kell megadni és lehetőség a lista elejéről kap helyet valamelyikben. Az ára változó, ( elhelyezkedés, felszereltség, minőség stb) 3000-6000 SEK/ hónap. Nyilván az olcsóbb tényleg csak tömegszállás, és a legdrágább már külön kis garzonlakásszerű saját fürdővel és konyhával)


A diákok többsége dolgozik (kénytelen) valamennyit, változó, hogy ki mit talál. Azzal lehet számolni, hogy az első félévben nem tud még, mert ott (mivel nem használnak készpénzt) csak bankszámlára utalják a fizetést, ahhoz viszont kell lakcímkártya és tartózkodási engedélyszerű valami, ami pár hónap mire sikerül kiállíttatni. Az, hogy talál-e munkát szerintem egyén függő, hogy mire hajlandó. Svéd nyelvtudás nélkül elégé behatárolt, hogy mit tud ellátni, általában a HORECA szektorban helyezkednek el, de manapság már jó online munkákat is lehet találni...

Ösztöndíjról nem tudok, de ha jól tudom, akkor az állam ad(hat) némi lakhatási és munka melletti támogatást ehhez talán heti 10 óra diákmunkát kell végeznie....

1063. énvagyokén (válaszként erre: 1060. - Kris0111)
2022. nov. 8. 11:05

Szia,


én kérdeznék: a felvételinél mit vesznek figyelembe leginkább? Érettségi jegyek, gimnáziumi jegyek, motivációs levél, stb?


Hogyan hidalható át legracionálisabban az a probléma, hogy az érettségi éve elszáll a magyar jelentkezők számára?


Köszönöm előre is!

1062. énvagyokén (válaszként erre: 1057. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 8. 11:03
Köszönöm!
1061. Chelsey (válaszként erre: 1060. - Kris0111)
2022. nov. 7. 10:46

Régi kollégáimtól hallottam, hogy nagyon lepukkant hely, csak akkor még nem volt gyerekem és nem kérdeztem ki őket a részletekről :D


Egyébként mi ez a depressziós dolog? Mondjuk nem tudom a gyerekemről, hogy az lenne. A napfény hiánya miatt előjöhet az arra hajlamosaknál?


Olvastam - itt megosztott linkek egyikén -, hogy a legtöbb egyetemre csak érettségi után lehet jelentkezni, vagyis az érettségi évében nem (mivel még nincs érettségi eredményük, ami alapján dönthetnek). Milyen egyetemek azok, ahová lehet mégis jelentkezni az érettségi évében, mit vesznek figyelembe, ha nem az érettségit?

A kollégium mennyire "biztos", milyen költségekkel jár? Mennyire jellemző, hogy a külföldi diákok is tudnak munkát szerezni? Vagy nem dolgozik ott sem minden egyetemista (az volt a benyomásom valami kis szösszenetből, hogy ott jellemzően dolgoznak valamit az egyetemisták napi pár órában).

Azt láttam, hogy helyieknek és tartózkodásival (nem diákként) lehet pályázni ösztöndíjra. Van ösztöndíj EUs egyetemistáknak külön?

A fiad milyen területen tanul?

1060. Kris0111 (válaszként erre: 1059. - Chelsey)
2022. nov. 7. 10:32

Kérdezz, a fiam kint van :)

Tandíj nincs valóban, a lakhatás drága, de mindenkinek biztosítanak kollégiumot ( legalábbis azon az egyetemen, ahol Ő tanul) ami kedvezőbb áron van. A boltban az élelmiszer kb mint itthon, max 10%-kal több. A szolgáltatások drágábbak.


Depresszióra hajlamosaknak nem ajánlott és hideg is van télen, de egyébként egy nagyon élhető és elfogadó ország. Még Ausztriától is hanyatlóbb nyugati ország :)))

1059. Chelsey
2022. nov. 6. 22:11
Van valakinek tapasztalata Svédországgal kapcsolatban? Mennyire felkapott továbbtanulás szempontjából, milyen költségekkel (tandíj tudtommal nincs), nehézségekkel stb. kell számolni?
1058. Bogi11
2022. nov. 5. 13:29
Hátha érdekel valakit.. [link]
1057. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1048. - Énvagyokén)
2022. okt. 29. 17:20
A konkrét szakok felvételi követelményeit a course website-okon fogjátok megtalálni, egyenként kell végignézni őket. Bizony, elég idegörlő és nehezen átlátható sokszor, ki kell tartani. Vagy, ha úgy döntötök, konzultációra jelentkezni, teljes éves programra. Ha ezt választjátok, érdemes megnézni, hol mit ajánlanak és az mennyire vág a profilotokba, milyen hosszú a bemeneti rész, pontosan milyen segítséget nyújtanak, mekkora a szakértelem az adott országgal kapcsolatban stb., elég komoly különbségek vannak.
1056. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1044. - Énvagyokén)
2022. okt. 29. 17:02
Szia, szerintem nincs ilyen összeállítás, de az angol nyelvű felsőoktatás kapcsán szívesen segítek. A skandináv egyetemeken általában nem súlyozott a középiskolai jegy, viszont gyakran van SAT/ACT, tehát nem elég az érettségi, extra vizsga kell. Hollandiában fontosak a jegyek, bekérik és annak alapján (is) döntenek. Van, ahol csak a 11. év végi jegyeket, van, ahol az egész gimist, sőt még a 12. évközbeni jegyeket is megnézik. Az érettségivel kapcsolatban megtippelt jegyeket szoktak kérni. Viszont (és ez nagyon fontos) általában nem azért kérik be a jegyeket, hogy megnézzék, ki a kitűnő tanuló, inkább általános képet akarnak kapni a diákról.
1055. levia (válaszként erre: 1054. - Levia)
2022. okt. 29. 11:35
És fél évet kötelező külföldön eltölteni. Remek program.
1054. levia (válaszként erre: 1053. - Énvagyokén)
2022. okt. 29. 11:32
Ez angol nyelvű képzés: [link]
1053. énvagyokén (válaszként erre: 1051. - Levia)
2022. okt. 29. 07:15
Köszönöm.
1052. levia (válaszként erre: 1051. - Levia)
2022. okt. 28. 18:16

Amikor még leánykámnál is játszott a biosz.

Aztán kb. közgáz lett, újabban IT-vel kombinálva.

1051. levia (válaszként erre: 1050. - Énvagyokén)
2022. okt. 28. 18:14
1050. énvagyokén (válaszként erre: 1049. - Levia)
2022. okt. 28. 16:48
Hát éppen ez az, inkább csak az formálódik, hogy a biológa a fő irány, annak mindenféle IT-mutációival. Vagy földrajzzal kombinálva, pl környezetmérnök.
1049. levia (válaszként erre: 1048. - Énvagyokén)
2022. okt. 27. 20:54
Milyen szakok vannak kinézve x országban?
1048. énvagyokén (válaszként erre: 1047. - Kris0111)
2022. okt. 27. 20:50
Köszönöm mindenkinek. Study-sokkal, és Mileston-nal is kacérkodunk. Egy ilyen webináriumon meg egy konzultáción is túl vagyunk. Kezdjük beleásni magunkat x ország felsőoktatásába, de az egyes szakok valós felvételi követelményeit nem látjuk át.
1047. Kris0111 (válaszként erre: 1044. - Énvagyokén)
2022. okt. 27. 18:17

Szia,

Tapasztalatom szerint ( USA és Skandnávia) nem igazán számit a középiskolai eredmények. Legyen meg az érettségi, esetleg előrnak egy elérendő minimum szintett, de szerintem egy jól megírt motivációs levél sokkal többet nyom a latban.



Ajánlom figyelmedbe ezt az előadást, ingyenes és jól tájékozottak:


[link]


Igaz, hogy pont ma volt, de szokott lenni rendzseresen :)

1046. levia (válaszként erre: 1044. - Énvagyokén)
2022. okt. 26. 15:21

Ha ennyire k. "mindegy merre csak el" szemlelettel nézelődtök, érdemes lehet egy piaci alapon működő tanácsadó céget megkeresni, le ne maradjatok határidőkről, nyelvizsga feltételekről.

(Ausztria baráti, ott minden csak tavasszal indul.)

1045. levia (válaszként erre: 1044. - Énvagyokén)
2022. okt. 26. 15:15
Az osztrák egyetemek jó részén részén sehogy. Csak a végzettség kell, a magyarországi érettségi akár színkettes is lehet, tökmindegy az eredménye. A WU-n és az UW-en a jelentkezők számának is függvénye (emiatt évenként változik) vagy minden jelentkező elkezdheti a képzést, vagy azok csak, akik sikeresen megugrották a felvételi vizsgát. Szakonként eltérő vizsga van. Egyedileg kell utánna nézni. És nagyon kevés az angol nyelvű alapképzés.
2022. okt. 26. 15:07

Sziasztok,


tudna esetleg javasolni valaki olyan összeállítást, (ha van egyáltalán) amelyből kiderül, hogy a középiskolából hozott jegyeket, illetve az érettségit hogyan veszik figyelembe a skandináv, a holland, illetve a német, valamint az osztrák egyetemek a felvételiknél?


Köszönöm előre is!

1043. Chelsey (válaszként erre: 1042. - Kris0111)
2022. aug. 13. 09:26
Igen 2020-tól változtattak a rendszeren, akkor volt is valami fél éves haladék, hogy mindenki rendezze a tb körüli dolgait.
1042. Kris0111 (válaszként erre: 1036. - Levia)
2022. aug. 13. 00:39
Igen, nem rég változott a jogszabály, akinél úgy érzékelik, hogy NINCS bizotsítása, ( és eltelt a passziv jogviszony) annak automatikusan kivetik, hivatalból... ha nem ért vele egyet, akkor jelezze...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook