Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1101. akinomuj (válaszként erre: 1097. - Levia)
2022. nov. 28. 16:16

Egyetértek. Igazuk van. Aki náluk akar tanulni, az tudjon németül.


Meglátjuk, nálunk hármaska mennyire tanul meg németül. Már bezséltem a tanárral, szerinte különbözetivel átmehetne erősebb csoportba, de a fiam nem akar (szerinte, ha több időt akar rászánni, az eddigieket is van még bőven értelme gyakorolni).A tanárnő tart ingyen online órát az érdeklődő diákoknak hétfő este 8-kor, de 7 tanóra, 2 óra szakkörtartás és 1 óra zongora után megértem, hogy nem erre vágyik a gyerekem.

Szeretne faktra menni viszont, azonban a matek eleve emelt, és amellé a kötelező óraszámkorlát miatt elvben csak egy faktot választhat, az pedig a fizika lesz. De még próbálkozunk, hátha nemhivatalosan mehet.

1100. Chelsey (válaszként erre: 1099. - Zitoka)
2022. nov. 28. 14:55
Gyerekem pont ezért kezdett most németül is tanulni. Más kérdés, hogy négy tanév heti négy órával és négy nyári szünet mire lesz elég...
1099. zitoka (válaszként erre: 1097. - Levia)
2022. nov. 28. 14:22

Én is megértem őket, és a németeket is, nem is neheztelek rájuk. 😊 Pedig a TUM-on volt angol nyelvű comp.sc., de tavaly megszüntették, pedig 2 éve jól kinézte magának a gyerek. Lecsúsztunk róla.

Az a baj, hogy egyre szűkülnek a lehetőségek, itthon maradni viszont nem opció.

1098. zitoka (válaszként erre: 1096. - Chelsey)
2022. nov. 28. 14:17
Igen, ez sajnos túl specifikus, egy általánosabb képzésben gondolkodik.
1097. levia
2022. nov. 28. 13:59
Az osztrákok okkal nem hirdetnek szerintem angol nyelvű alapképzéseket nagyobb számban. Így is vannak jobbnál jobb hazai meg német (az ingyenesség nagy vonzerő) esetleg németül jól tudó külföldi diákjaik. Az alapképzések amúgyis angolba fordulnak előbb utóbb, a mesterek meg főleg. De addig, amíg németül megy, okosan a német nyelvvel védik a jól működő felsőoktatásukat ill. a saját diákjaik számara nagyobb esélyt biztosítanak. Szóval én ennek személy szerint nagyon örülök. Végre egyszer valamiben a németeseknek van előnyük.
1096. Chelsey (válaszként erre: 1094. - Zitoka)
2022. nov. 28. 13:18

Na azt már nem, én sem küldözgetném a postán keresztül (meg sehogy se) az eredeti bizonyítványokat!


Hirtelen ezt találtam, nem ugyanaz, amiket írtál, de kapcsolódik. Más kérdés, hogy mennyire elkötelezett az általad említett irányba.

[link]

1095. akinomuj
2022. nov. 28. 13:17
A német ynelvtudás nem nyitna ki több kaput?
1094. zitoka (válaszként erre: 1093. - Chelsey)
2022. nov. 28. 13:12

A közelséggel nem lenne baj, de mi csak Krems-et találtuk, viszont olyan nehézkes a felvételi rendszer (pl. küldd be postán az eredeti biziket és a közjegyző által hitelesített fordításokat), és annyira azért nem jó egyetem, hogy hagyjuk elveszni a eredet biziket.

Bizony, nem egyszerű, pedig a hollandoknál lenne mit keresnie, de sátrazni azért nem akar.

1093. Chelsey (válaszként erre: 1091. - Zitoka)
2022. nov. 28. 12:56

Angol nyelven vannak IT kurzusok Ausztriában is, ha egyáltalán felmerült benne, hogy csak a szomszédba menjen.


Nagy érvágás, hogy kiesett Anglia, mert így Hollandia is ellehetetlenült, vagyis kvázi két ország esett ki. Tőletek is hallottam, hogy kész tortúra kiadó szobát találni. Aztán láttam, hogy az egyik volt osztálytársam is próbálkozott mindennel, mert a fiának nem volt hol laknia, pedig már nagyon nyár vége volt. Úgy meg nem sokat ér egy hely az egyetemen, ha nincs hová becuccolni. :(

1092. Chelsey (válaszként erre: 1090. - Akinomuj)
2022. nov. 28. 12:52

Imádom az ilyen alapos statisztikai elemzéseket :D

És igazad van, semmi köze nem lehet, hogy az angliai tanulmányok sokszorosába kerülnek a korábbi évek költségeinél, amit a többség már nem tud vállalni és annyi ösztöndíj meg nincs, hogy kompenzálnia tudnák.

1091. zitoka (válaszként erre: 1088. - Chelsey)
2022. nov. 28. 12:44

Computer sciense vagy software engineer, angol nyelven.

Hollandia a lakhatási lehetetlenségek miatt esett ki, Svédország a kétkörös miatt, alig van olyan eu-s ország, ahová mehet a gyerek. Ha nem lesz más, elmegy

Belgiumba, aztán jövőre nekifut a svédnek, ha akar.

1090. akinomuj (válaszként erre: 1085. - Chelsey)
2022. nov. 28. 12:41

Hogy tragédia a legjobbak elvándorlása, de a Corvinus szerint már megállt, mert vki lánya Angliába ment, de a kisebbik gyereke már a Corvinusra. (Talán az angol feltételek változása is közrejátszhatott, nem csak a C. felívelée, de az nem kerül szóba)

HVG online előfizetéssel olvasható.

1089. zitoka (válaszként erre: 1087. - Levia)
2022. nov. 28. 12:38
Hát, igen,most lett megint aktuális. 😊
1088. Chelsey (válaszként erre: 1086. - Zitoka)
2022. nov. 28. 10:49

Erre gondolom én is, hogy a második kör, nem véletlenül második kör. Ott már csak a maradék helyeket tudják kiosztani és értelemszerűen, olyan szakokra esélytelen bekerülni, amelyeket már az első körben jó eséllyel feltöltenek.

Ti milyen szakot céloztatok meg?

1087. levia (válaszként erre: 1086. - Zitoka)
2022. nov. 28. 10:46
Szia, üdv újra. Jó hosszú szüneten voltál. :-)
1086. zitoka (válaszként erre: 1081. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 28. 10:32

Csak az a baj, hogy a második körben egyes szakokat már meg sem hirdetnek. 😔

Nekünk emiatt fog ugrani Göteborg.😔


Amúgy sziasztok, újra. 😊

1085. Chelsey (válaszként erre: 1084. - Akinomuj)
2022. nov. 27. 23:20
És mire jutottak?
1084. akinomuj
2022. nov. 27. 22:00
A Corvinus és a Pannon Egyetem rektora, és a HÖOK volt elnöke diskurál a legjobb diákok elvándorlásáról. HVG Diploma különszám.
1083. virgilius (válaszként erre: 1080. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 27. 15:44
Igen, de minket a finn nyelvu erdekel :))) conservation kepzes.
1082. Chelsey (válaszként erre: 1081. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 26. 23:44
Éééérdekes, köszi :)
1081. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1077. - Chelsey)
2022. nov. 26. 22:58
Nos, Uppsala: EU-s diákként érettségi nélkül a második körben lehet csak jelentkezni, március-április, de le kell adni minden dokumentumot kora júliusban. Svédül megy ez a kör, de küldenek guide-ot, ha nem svéd a diák és a svéd nyelvű SweSAT sem kötelező ilyenkor. Hm, hm. :)
1080. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1078. - Virgilius)
2022. nov. 26. 22:54
[link] de ezt vsz. megtaláltátok
1079. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1078. - Virgilius)
2022. nov. 26. 22:53
Bachelor? Mit nem találtok? Joint applicationről (bachelor) sok minden fenn van a weboldalukon, egyébként meg email vagy live chat és válaszolnak.
1078. virgilius (válaszként erre: 1076. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 26. 15:17
Finnországban esetleg nem tudod, mi a helyzet? Mik a felvételi feltételek? Mi a Metropolián keresnénk vmit, de nem találjuk a jelentkezés feltételeit...
1077. Chelsey (válaszként erre: 1076. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 22. 21:09
Az Uppsalával?! Melyik szak érdekli?
1076. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1075. - Chelsey)
2022. nov. 21. 21:19
Velük éppen felvettem a kapcsolatot egy diákom miatt, majd beszámolok, ha van új infóm. :)
1075. Chelsey (válaszként erre: 1073. - Teglagyarimegallo)
2022. nov. 21. 18:22
Szuper! Ezt a Jönköpinget én is láttam, de ami konkrétan felmerült az Uppsala.
1074. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1063. - Énvagyokén)
2022. nov. 21. 18:06
Nagy a szórás abban is, hogy mit kérnek, de általában elég sok mindent. Gimis jegyek, érettségi, azon belül esetleg konkrét emelt, motivációs levél, önéletrajz, SAT/ACT/TSA (ezek plusz vizsgák), angoltudás bizonyítéka -- ez szokott a leghosszabb lista lenni, de pl. a SSE kéri mindegyik itemet. Tanári ajánlást nem szoktam látni, de szakfüggő minden tényleg.
1073. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1063. - Énvagyokén)
2022. nov. 21. 18:01
Svéd felvételi: valóban sok helyen nézik a felvételihez az érettségit, úgyhogy max keresztfélévben vagy egy év kihagyással lehet jelentkezni. De nem mindenhol! Ahol nem, ott pl az egyetem saját jelentkezési rendszerében kell elindítani a felvételit és nem a kp-i oldalon (pl. Jönköping) és nekik elég a gimis bizonyítvány és a 12. félévi jegy a felvételi döntéshez. Vagy (figyeljetek, ez irtó vicces), az egyetem azt mondja, hogy jelentkezz a kp-i oldalon, ne foglalkozz azzal, hogy kapsz egy elutasító emailt -- amiben közlik, hogy nem jelentkezhetsz érettségi nélkül --, folytasd csak tovább a folyamatot, és jó lesz. Utóbbi a Stockholm School of Economics volt, múlt héten leveleztem le velük. Szóval van szórás meg lehetőség is, de valóban nem lehet minden angol nyelvű szakot csak úgy megpályázni 12. osztályban.
1072. virgilius (válaszként erre: 1071. - Kris0111)
2022. nov. 17. 16:38

Nem, nem azért kérdezem :) hanem inkább hogy olyan-e a rendszer, hogy sokakat felvesznek és első év végén szűrnek mondjuk?

próbáltam a Sévországban élő barátaimnál is kérdezősködni, hogy mit vesznek figyelembe vagy mik a szempontok. A helyiek esetében nem osztályzatok, hanem vizsgák vannak a gimi folyamán, és az alapján rangsorolnak, de a külföldiekről nem tudott részleteket. Viszont pl orvosira az ő állítása szt sokkal többeket felvesznek elsőben és közben szűrnek. (Őket az érintette meg az építész vagy inkább építőmérnöki tanulmányok.)

Mindenesetre a diákok jellemzően nem depisek azért ott, bár ő konkrétan épp pszichiáter, szóval találkozik a problémával :) de azért annyira nem jellemző.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook