Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1161. akinomuj (válaszként erre: 1160. - Somam)
2023. márc. 10. 12:13

Gratulálok! Nagyon jó hírek ezek.

És jó helyen is vagytok, még ha a kisebbik iskolája nem annyira jó is, mint a Poli volt számotokra.

MIt fog konkrétan tanulni Oxfordban a nagylányod?

1160. Somam
2023. márc. 10. 11:47

Sziasztok régen olvastam és írtam ide , időközben mi külföldre költöztünk - a két lanyom anno az akgba és a kicsi a Poliba járt )középiskolai felvételi téma alól kerültem ide is:-))

A nagy 22 és az LSEn harmadéves , a kicsi 16 a brusszeli EU-s iskolába jár most (de visszasírjuk a Polit). Szóval ma tudtuk meg, hogy jövőre a lanyom mesterre felvételt nyert az Oxfordi Egyetemre !!!!! Mindenkinek nagyon jó egészséget és a gyerkocoknek sok sok sikert a továbbtanuláshoz!!!

2023. márc. 1. 15:12

Sziasztok,


hátha van valaki, aki tudna segíteni: egyelőre eredménytelenül próbálok a nyomára bukkanni olyan táblázatnak, vagy összesítésnek, amelyből kiderül, hogy a svéd egyetemi felvételiknél is figyelembe vett svéd középiskolai szintek/eredmények miként feleltethetők meg a magyar gimnáziumi szintnek. Annyit tudok, hogy ott 1-től 7-ig terjedő skálát használnak a tanulmányi szint azonosítására. Pl. Matematika 4. De hogy ez mit jelent, nem tudom kideríteni. Hátha van, aki nálam jobban képben van. Előre is köszönöm!

1158. Chelsey (válaszként erre: 1157. - Zitoka)
2023. febr. 28. 22:47
Szuper! Kíváncsian várom a beszámolódat :)
1157. zitoka (válaszként erre: 1155. - Chelsey)
2023. febr. 28. 21:54
Mindenképp. A bejutásról már tudok írni, vannak dolgok, amire oda kell figyelni. Holnap leírom.
1156. zitoka (válaszként erre: 1154. - Akinomuj)
2023. febr. 28. 21:51
Persze, szívesen írok majd!
1155. Chelsey (válaszként erre: 1152. - Zitoka)
2023. febr. 20. 15:17

A tapasztalatokra én is kíváncsi vagyok - meg gondolom még jó páran. Zitoka, majd írj pár sort, hogyan lehetett bekerülni és milyen eddig (mi jött be, mi nem annyira, mire kell figyelni stb.)

Előre is köszi :)

1154. akinomuj (válaszként erre: 1152. - Zitoka)
2023. febr. 20. 14:47

Nagyon jó hír!

Írsz majd arról, hogy milyen, ha már lesznek tapasztalatok?

1153. Chelsey (válaszként erre: 1152. - Zitoka)
2023. febr. 20. 08:04
Gratulálok! Hogy én most mennyire irigykedem, hogy a gyerekeid már túl vannak a magyar közoktatáson! Önző módon abban bízunk, hogy még kibírnak a tanárok legalább három évet.
1152. zitoka
2023. febr. 20. 07:48

Sziasztok!

Nekünk véget ért a beiskolázási korszak. 😊

A kisebbik gyereket is felvették a szíve vágya egyetemre, a finnországi LUT-ra, Software and System Engineering szakra.

2016 óta voltatok itt és a középiskolás fórumon velünk, adtatok tippeket, tanácsokat, amikért nagyon hálásak vagyunk nektek. Minden úgy sikerült, ahogy terveztük, mindkét fiú ott van, ahol szerette volna, hogy legyen; nagyon szerencsésnek érezzük magunkat. Nagyon köszönök mindent! ❤️

1151. Chelsey (válaszként erre: 1150. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 16:07
Persze, ha nem tudja megmutatni magát az ember, akkor miből gondolnák róla, hogy jobb, mint a többiek?
1150. akinomuj (válaszként erre: 1149. - Chelsey)
2022. dec. 1. 13:14

Bizony, bizony!

Nme elég jónak lenni, annak is kell látszani. Sőt.

1149. Chelsey (válaszként erre: 1148. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 11:55
Éppen írni akartam, hogy a kutatáshoz pénz kell és ahhoz meg el kell tudni adnia magát a tudósnak (hogy bekerüljön egy jól finanszírozott projektbe vagy éppen pénzt kapjon saját kutatáshoz). Nagy a verseny az általában szűkös forrásokért.
1148. akinomuj (válaszként erre: 1147. - Levia)
2022. dec. 1. 11:46

Nem, de manapság az önmenedzselés egyre kevésbé megkerülhető.

A tudományos kutatásban is így van.

1147. levia (válaszként erre: 1146. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 11:28
Na, de nem is üzleti képzésre mentek.
1146. akinomuj (válaszként erre: 1139. - Levia)
2022. dec. 1. 11:26

Nálunk a nagyénak az első verzióját is én írtam meg, mert fogalma sem volt, mégis mit írjon, ami jól hangzik, egyedi és igaz.

Nekik ez nehezen megy - mindegyiknek. Már-már a privát szféra kategória. Mit csinált, miért, mi érdekli, mit szeret. Nem szeretik "eladni" magukat.

Remélhetőleg idővel megtanulják.

1145. Chelsey (válaszként erre: 1144. - Levia)
2022. dec. 1. 10:58
Nagyon sokat számít a rutin, amit szerzett amióta kint él. Szerintem magabiztosabb is lett. Nyilván nem volt mimóza, de rengeteget változik az ember egy ilyen helyzetben, amikor abszolút egyedül, egy teljesen új környezetben, ráadásul egy idegen országban kell beilleszkedni. Meg a sok tanulás, vizsgák, azért itt is hasznosulnak.
1144. levia (válaszként erre: 1142. - Chelsey)
2022. dec. 1. 10:50
Sose volt nehéz neki, most meg egyre könnyebb, mert ugye már egyre több mindennel tudja megtölteni. És lényegesen jobban tud angolul, mint egy éve.
1143. Chelsey (válaszként erre: 1140. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 10:32
Annyira szeretném én is, de nagyon szkeptikus vagyok, hogy mire a gyerekem végez, addigra el tud kezdődni valami ilyesmi. Most egyelőre azért szorítok, hogy legalább az érettségire fel tudjon zökkenőmentesen készülni.
1142. Chelsey (válaszként erre: 1139. - Levia)
2022. dec. 1. 10:29
Valószínűleg ráérzett és onnan kezdve már nem annyira nehéz (legalábbis neki).
1141. levia (válaszként erre: 1139. - Levia)
2022. dec. 1. 10:25
Ugye egyetemen belül már tanári ajánlás nem kell, ez nagy különbség, viszont fontos (az ő területén) a karban tartott Linkedin profil.
1140. akinomuj (válaszként erre: 1138. - Chelsey)
2022. dec. 1. 10:21

Most sok minden van változóban.

Nem ártana végre egy valóban előrevivő, pozitív változás is.

Hogy ne azt érezze az ember, á, mégis inkább a külföld lenne a jó opció.

1139. levia (válaszként erre: 1137. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 10:21
Furamód éngyerek szeret ilyent (nem ps a neve, hanem resume, de hasonló a célja) írni. Az elmúlt 1 évben 6-ot írt, könnyedén és mindet sikeresen. A specializációkra, a nyári egyetemre stb. a felvételi önéletrajz, tanulmányi statisztika és motlevel alapú.
1138. Chelsey (válaszként erre: 1137. - Akinomuj)
2022. dec. 1. 09:58
Ebben igazad van. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mi kerekedik ki belőle. Addig még annyi minden változhat. A gyerekek is folyton alakulnak, egy csomó élmény érheti még, meg mindenféléket hall tesóktól, társaktól, tanároktól is. Lehet, hogy te leszel az egyetlen, aki csendben figyel :)
1137. akinomuj (válaszként erre: 1136. - Chelsey)
2022. dec. 1. 09:28

Persze. De apja azt mondogatja neki. Hogy méresse meg magát. Abba viszont energiát kell beletenni (personal statement, hogy mást ne mondjak).

A gyereket - egyelőre legalábbis - hidegen hagyja a téma.

1136. Chelsey (válaszként erre: 1135. - Akinomuj)
2022. nov. 30. 22:43

Azért vannak egyszerűbb felvételik is, mint a cambridge-i.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz végül, hátha még akkor itt leszünk :)

1135. akinomuj (válaszként erre: 1133. - Chelsey)
2022. nov. 30. 20:09

Akkor én NAGYON meg fogok lepődni.

Tudom, mennyit feccölt bele a nagy. És látom, hogy egyáltalán nem foglalkoztatja a másikat. Tudod, azért a kinti felvételire mindenféle írásokat is kell készíteni, ékes idegen nyelven. Anélkül a világelsőnek sem lenne esélye, enyém pedig nyilvánvalóan közelében sincs se a világelsőséghez, se semmilyen anyagoknak.

1134. Teglagyarimegallo (válaszként erre: 1129. - Zitoka)
2022. nov. 30. 17:24

Keresgéljetek, igen! A jelentkezés nem annyira nehéz, online -- szövegértési készség kell hozzá és meg lehet ugrani motivációs levél meg egyebek nélkül. Számoljon pontokat, aztán nézze meg a korábbi CAO pontokat. Nézzétek meg, hogy az mire elég és mi lenne az álom. Van egy felvételi díj, de nem egy egetverő összeg, úgyhogy az egész jelentkezést B opciónak is be lehet küldeni. Ahogy mondtam, a legjobbak valószínűleg kiesnek sajnos, de attól még érdemes rászánni pár órát. Hatodik érettségi tárgya nincs, ugye?


Én szeretem terhelni a diákjaimat (meg a gyerekeimet) az ilyen amúgy is őket érintő feladatokkal, de akár még te is megcsinálhatod, ha most nagyon sok van rajta.


Anglia ár-érték arányban sajnos nagyon elszállt, egyetértek. :( A rangsorok meg érdekesek persze, de nem a legfontosabb szűrők. Fontos tudni, milyen faktorokból teszik össze őket és azt kell az értékrendünk mellé helyezni.

1133. Chelsey (válaszként erre: 1132. - Akinomuj)
2022. nov. 30. 14:15
Még az is lehet, hogy felveszik az általad kevésnek gondolt készüléssel. Akkor mi lesz? :D
1132. akinomuj (válaszként erre: 1128. - Chelsey)
2022. nov. 30. 11:33

Mi pont ezt gondoltuk volna optimális pályának anagynak (mint kiderült tavasszal, nem ok nélkül), de ő rá volt cuppanva C-re, föl is vették, és a Brexit előtti utolsó lehetőség volt.

Ketteskénél sokkal kisebb áldozat Bécs, no meg ő lényegesen érettebb és önállóbb (és egyáltalán nem maximalista).

Viszont hármaska egyelőre azt mondja, jó lesz itthon az alap, csak apja szeretné, ha legalább kipróbálná magát egy felvételin. Mivel mindig megkapom, hogy lebeszélem őket, próbálom zárva tartani a számat. De szerintem nem kisujjból kirázós egy külföldi felvételi, és nem hiszem, hogy a gyerekem, aki nem tűnik erre motiváltnak, beletenne sokat. Akkor meg a kudarc borítékolható.

De mindegy, ha rá tudja beszélni apja, csinálja.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook