Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön élőket kérdezem, hogy alakul a kétnyelvűség a gyerekekkel? fórum

Külföldön élőket kérdezem, hogy alakul a kétnyelvűség a gyerekekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. febr. 4. 14:49
Én azt hittem hogy csak egy féle r hangot ttud megtanulni..mert pl en ezt a nemet r betűt nem tudom kiejteni akarhogy is szeretnem..de ezt maguktol ttudjak megtanulni pl ezt az r betut vagy jobb ha valami beszedtanart vagy ilyesmit fogadunk?
26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:48
másfél éves! Várj még, majd letisztul, türelmetlen vagy.
2014. febr. 4. 14:47
Ja, es mar azzal is "megfenyegettem", hogy ha egyszer megismer egy magyar lanyt, marhara hulyen fog kinezni az egesz, de idaig ez sem motivalja (ha mar az anyja nem, legalabb a csajok, nem?:D)
24. 06e553ed2d (válaszként erre: 21. - Maku2434)
2014. febr. 4. 14:47

hat ez az a fiam most pontosan 18 hos...mondja hogy neeejjjjjjjn,meg van bemmmm/NEM,nagyon hallani a ketnyelvüseget..

szerintem nem jo...

23. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Maku2434)
2014. febr. 4. 14:45
több kétnyelvű gyerekkel volt már dolgom, mindkét nyelv hangkészletét szépen meg tudják tanulni, pl. a magyar R hangot és a német R hangot is különkülön jól alkalmazzák
22. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:44

Hat basszus, a magyar nalunk sehogysem alakul. De ha eleg rosszul beszelsz nemetul(osztrakul), akkor a gyerek kenytelen lesz megtanulni magyarul.


Ha jol beszeled a nemetet, akkor mindent osszevetve is keves motivacio szimplan az anya iranti szeretet ahhoz, hogy egy gyerek legyozze magaban a kenyelmesseget. A nemettel nem lesz baj.


Nekunk ugy alakult, hogy nincs magyar iskola, sem magyar ismerosok, sem kozel lako szuleim, vagy veluk gyakori beszelgetes, igy a gyerekek nem akartak megtanulni magyarul, sot, szamukra nem is letezik nagyon a magyar nyelv, hiszen meg a sky-on sincs magyar csatorna.


Miutan kinottek a rajzfilmeket, amiket 2 eves korig meg rajuk eroltethettem, hogy magyar szot halljanak, a csatat elvesztettem (bar a kozepso lanyom hisztizett is a magyar rajzfilmek miatt, szoval nala meg egy fokkal rosszabb). Mostantol csak akkor fognak megtanulni magyarul, ha ok akarnak.


Van egy ismerosom, magyar gyereket fogadott orokbe, mikor az 7 eves volt, mi akkor ismertuk meg oket, mikor a gyerek mar 10 eves volt, anyuka szerette volna magyarul beszeltetni (velem). Ujjongtam az oromtol, hogy majd akkor az enyemek is megtanulnak:) Szerinted??


A kisfiu 3 ev alatt nrmhogy irni olvasni, de beszelni is total elfelejtett, a fiamnak (aki mindig agalt a magyartanulas ellen) szinte jobb kiejtese van es legalabb tud olyan 30-40 szot. A kisfiu pedig meg sem akart mukkanni. Azota barik lettek, en soha nem vesztem el a remenyt, tanulgatunk veluk, de marhara utaljak.

2014. febr. 4. 14:43
Ezen már énis sokszor gondolkoztam..Németországban elek a parommal aki német..jovore szeretnenk kisbabat es en nyilvan szeretnem hogy majd nemetul is beszeljen meg magyarul is csak attol felek hogy majd összezavarodik vagy beazedhibas lesz hogy nem fog szepen beszelni az akcentus.miatt merthat ugye a németben van pár betu amit nem.uy ejtenek mint a magyarban..gondolom itt az "r" betűre..
20. michelle.r (válaszként erre: 17. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:41
Pár év alatt te is megtanulsz németül. Ha már beszélsz négy másikat, az sem fog gondot okozni.
19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:41
és Te nem fejlődsz a nyelvtudásodban?
18. hottie (válaszként erre: 17. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:40
Erről írtam...
2014. febr. 4. 14:39
..:)))-nem enni vagy elekt.autot,pl mostanaban a nemet csatornakon nezzi a meseket ..en a felet Sem ertem ,haza jönn az ovibol par ev mulva es nem fogom tudni az enekeket,a meseket azaz felek hogy nem fogom erteni a sajat fiam,es egyben segiteni neki.
16. hottie (válaszként erre: 7. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:37
Tanulj tőle, tanulj vele! Olvass neki német nyelvű könyveket, meséket, verseket, járjatok játszóházba, esteleg nézzetek együtt meséket...
15. michelle.r (válaszként erre: 12. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:37
Pont erről beszélek, hogy ne kommunikálj vele idegen nyelven, csak a saját anyanyelveden.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 4. 14:36
igényit=igényeit
13. michelle.r (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2014. febr. 4. 14:36
Az fontos, hogy minden szülő csak a saját anyanyelvén beszéljen a gyerekhez, akármennyire jól beszélitek is a házastárs nyelvét. Legalább addig, amíg biztosan nem beszéli mindkettőt.
2014. febr. 4. 14:36

Kedves Csipetke! Anyuka negy nyelven beszel,a Magyar is taanult nyelv,tehat neki nem biztos hogy meg kell meg tanulnia bar mit is .ANYAM:(

Nem tudom te milyen nyelveken csicsereksz de ha probaltal mar egy gyerekel idegen nyelven komunikalni akor ertened a kerdesem

De köszi a valaszt.

Priviben is csicsereghetünk tovabb,bar Magyar billentyüzetem nincs...de TE biztos meg ertesz.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:34

Mármint milyen igényit?


Ha németül kér a gyerek enni, vagy elektromos autót?

10. michelle.r (válaszként erre: 7. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:34
Magyarul menni fog? ;) A német miatt nem kell aggódnod, az iskola, a környezet segíteni fog neki. Legfeljebb fogadsz mellé egy osztrák tanárt, ha az irodalommal, a matekkal van gond.
9. hottie (válaszként erre: 1. - 06e553ed2d)
2014. febr. 4. 14:32

Bár nem teljesen hasonló a helyzetünk, mindketten magyarok vagyunk, a lányunk tökéletesen megtanult magyarul és norvégul is.

Itthon csak magyarul beszélünk, az óvodában természetesen csak norvégul beszél, ott még velem sem kommunikál magyarul.

Ne aggódj, a gyerekek nagyon gyorsan tanulnak...

Hogy tudok-e neki segíteni? Ő segít nekem.;)

2014. febr. 4. 14:32

Szia!


Párom fia tavaly került ki ide Ausztriába. Már 5 és fél éves volt, egy szót sem tudott németül. Azt javasolták, hogy német ovodába menjen, ott rákényszerül, hogy megtanulja. Vettek fel egy magyar óvónőt is, aki tudott németül is, ő foglalkozott vele külön napi 1 órát.

1 év után elengedték iskolába, annyira megtanult. Bár még nem perfelk, de jó úton halad.


A Te kisfiad pikk-pakk meg fog mind a kettő nyelven tanulni! :)

2014. febr. 4. 14:31
Köszi,biztos megtanul,csak az a baj hogy szerintem en nem tudom majd követni az igenyeit ...1
2014. febr. 4. 14:29

Hát helló!

Ne aggódj, a gyerek simán veszi majd az akadályokat. De szerintem keress egy magyar tanárt is. Biztos ami biztos.

2014. febr. 4. 14:28
Anyuka pedig magyarul írni-beszélni.
2014. febr. 4. 14:27
ne aggódj, mindkét nyelven tökéletesen megtanul majd, nem kell semmi extrát csinálnod!
2014. febr. 4. 14:26

Bízzunk benne, hogy az apukájától jól megtanul majd osztrákul ;)


Nyugi, semmi baja nem lesz.

2014. febr. 4. 14:25
anyám :(
2014. febr. 4. 14:23

Hello ,ket eves a fiam ausztiaban elünk az apu osztrak en Magyar ...agodom hogy mi lessz a gyerekel a ketnyelvüseg miatt.

Ha van vki aki ilyen cipöben jar kerlek ird meg hogy alakultak a dolgok?

Ovi-Suli tudtal segiteni neki...?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook