Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön dolgozó magyarok, kérlek segítsetek, megszűnhet a szerződés ilyen esetben? fórum

Külföldön dolgozó magyarok, kérlek segítsetek, megszűnhet a szerződés ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 6. 22:14

Van egy olyan - elég szigorú - törvény, hogy magyar államolgár nem lehet 2 helyen biztosított. Magyarán ha a magyar TB-je ÉL, akkor bizony az OEP felelős az ellátásáért, még ha ideiglenes külföldi munkaszerződése van is (tapasztalatom szerint az ilyesmi "idénymunka" kategória, azaz nincs külföldön TB felelős).


Ha tényleg fontos a hozzátartozó, szerintem a következőt kellene csinálni:


1. megkérni a német kórházat, hogy a leleteket/zárójelentést küldjék el emailben


2. ezt kinyomtatva + a TB papírokat bemenni a Teve utcai OEP ügyfélszolgálatra. Velem iszonyú segítőkészek voltak (személyesen persze. telefonon egy nagy szívás)


Ha kell segítség, és komoly a dolog, én svájcban élek, folyékonyan beszélek németül, és ingyen telefonálok, szívesen felhívom a német biztosítót, hogy mi a szitu - de ehhez tisztázni kellene a helyzetet az OEP-pel, mert ez a beteg otthon biztosított, és a magyar TB-nek ilyen esetekre is fel kellene készülnie.



Ha komolyan gondolod, add meg a kórház telefonszámát, a beteg nevét, minden további nélkül felhívom őket (egy német kórház semmilyen információt nem ad ki egy betegről egyébként, de jószándék esetén maximálisan segítőkészek) - és tisztázom a helyzetet.


üdv

c

8. Macskanita (válaszként erre: 7. - Fbf357da85)
2012. szept. 6. 22:04

Tb jogviszonya van, Ká

rtyája van, és határozatlan idejű a munkaszerződése.

7. fbf357da85 (válaszként erre: 6. - Macskanita)
2012. szept. 6. 22:03
három kérdést tettem fel (nem véletlenül).
6. Macskanita (válaszként erre: 5. - Fbf357da85)
2012. szept. 6. 22:01
igen, mindkettővel rendelkezik.
2012. szept. 6. 19:36

úgynevezett EHIC-kártyája van-e? (amit itthon előszeretettel "EU-kártyának" neveznek)


Magyarországon fizetett, fennálló TB-jogviszonya van-e?


A(z értelmezésem szerint magyar) közvetítővel/munkáltatóval határozott vagy határozatlan idejű-e a szerződés?

4. Macskanita (válaszként erre: 3. - Poly13)
2012. szept. 6. 19:27

Szia! Köszi a választ, megérdeklődöm tőle pontosan, hogyan van a szerződés. Hát dolgozni sajna azt nem tud, mert 3. stádiumú hererákja van tüdőáttéttel, és 6 hét alatt 3szor kapott 6 napos kemókat 3 napos szünetekkel,látogatót is csak maszkban fogadhat, eléggé leroggyant a szervezet sajnos.

amúgy hentesmunka, 15 órás...

2012. szept. 6. 01:56

Nem dolgozom külföldön, de valamit konyítok...


Először is a magyar közvetítő céggel áll e szerződéses kapcsolatban, vagy a kinti céggel, milyen a munkaszerződése... Ettől függ ugyanis, hogy elküldhetik-e.


Ha olyan, hogy elküldhetik, akkor bizonyos idő után a biztosítás sem fog járni, és a kezelése az általános eu biztosítás alapján fog történni, ha ilyet igényelt Magyarországon, ha nem, akkor lehet, hogy önfinanszírozóvá válik... és neki kell fizetnie.

A kórházból nem paterolják ki, de a számlát valakinek ki kell fizetni.


Szerintem az a kérdés, hogy a biztosítása, ami alapján kezelik meddig érvényes, ha a munkáltató felmondja a munkaszerződést akkor baj van....

és ez a legfontosabb, úgy gyógyulhat meg, ha kezelik...

A biztosítás kiterjedését még a kint töltött idő is befolyásolja, hány évet dolgozott kint?


A kint tötött idő és a szerződés formája, tartalma a függvénye, hogy felmondás esetén jár-e neki munkanélküli ellátás kint, mert ez alapján szerződés megszűnés esetén ismét biztosított lesz ennek a jogosultsági idejére.


A biztosítási keretösszegét, pedig ezek az ellátások egész biztos, hogy felemésztik.


Szabadulni a munkáltató pedig azért akar, mert csak költség a számára a tesód, gazdaságilag hasznos produktumot nem állít elő jelenleg., meg is fogja találni a módját, bár szigorú és betartott szabályok vannak kint, komolyabban veszik, mint nálunk....


Amúgy rákos betegek is tudnak dolgozni a kezelések és a műtétek között, a környezetemben is voltak ilyenek, és nem a rák a legrosszabb betegség, ebből meg lehet gyógyulni.


Én sem vagyok egészséges, még sem mindig rágódok rajta, ő is túl lesz az első megrázkódtatás után.


Az élet megy tovább, az életét ugyanúgy mint idáig saját magának kell irányítania, a sorsáról magának kell dönteni, ez nem piszkálás.

Ne így fogd fel, hogy szegénynek nincs elég baja.... ez is a dolga.


Bocs, hogy kemény vagyok, nekem apám végstádiumú tüdőrákból gyógyult fel, és keménynek kellett lenni vele, nem volt szabad, hogy elhagyja magát, nem a betegbiztosítóval, hanem a betegségével kell megkűzdenie ne feledd, és ebben a családnak mellette kell lennie, de nem sajnálkozni, hanem vele együtt harcolni.


Ne feled a munkaszerződésben foglaltak az alfája és az omegája a problémának amiről írtál. Olyan jogásszal, vagy ügyvéddel nézesd meg, aki munkajogban külföldiben is jártas, és beszéli is a németet....

2012. szept. 5. 11:18

sziasztok!

A tesóm németben dolgozik.Magyar cég által ment ki, magyar a közvetítő.

Fizetnek utána mindent.

lebetegedett, de nagyon, konkrétan kórházba került, már másfél hónapja ott van, daganatos, kapja a kezeléseket, nincs szállítható állapotban, haza nemigen tudna jönni jelenleg, csak speciális repülővel, orvosi kísérettel. A munkáltató szerződésben áll egy német biztosítóal, a biztosító fizeti a kezeléseket( kemó, műtét, stb...)

namármost, a lényeg, hogy a cég mindent el szeretne követni, hogy tesóm hazakerüljön, ugyanis év végén a befizetett biztosítási összeget vissza tudják igényelni, ha nincs felhasználva ugyebár. jelentős összeget finanszírozott a biztosító az elmúlt hat hétben az öcsém kezelésére.

Szegénynek nem elég abaja, a betegség, még ezen is rágódjon, hogyan tovább.

Megszüntethetik-e aszerződését, illetve ha orvosilag nincs szállítható állapotban, akkor haza tudják-e "paterolni" németből ?

csúnyán foglamaztam, de a céljuk ez, hogy ne tartózkodjon németországban tovább.

2012. szept. 5. 11:12
Külföldön dolgozó magyarok, kérlek segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook