Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkabérből tudnak tartozást vonni? Például behajtók, Nav, stb? fórum

Külföldi munkabérből tudnak tartozást vonni? Például behajtók, Nav, stb? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. timycat (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. dec. 29. 10:03

Ooo dehogynem, EU-n belül működik a végrehajtás és más orazágokkal is végrehajtásra vonatkozó szerződés/egyezmény.


Én magam is kezdeményeztem eu-s végrehajtási eljárást és apránként csepeg a pénzecske. Az eleje macerásabb mint egy itthoni végrehajtás, de ha megvan az adós van hivatalos jövedelme/vagyona onnantól már észre se venni a különbséget. Persze utánna kell járni.


Csúnya világ lenne ha egyik ország nem ismerné el egy másik ország bírósága/hatósága által hozott végrehajtható határozatát.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. dec. 29. 08:58

Hiteltartozás miatt nem keres senkit a rendőrség! ne keltsünk rémhíreket! Attól, hogy tartozik valaki, nem bűnöző! Azaz, semmi köze a rendőröknek hozzá, ez a végrehajtó dolga! A végrehajtó meg nem fog külföldre menni az adós után.


Egy esetben folyik bele a rendőrség, csak akkor ha bűncselekmény lehet a háttérbe, pl. hitelezési csalás (hamis adatok felhasználása, stb), egyébként nem.

2018. dec. 29. 08:54

Biztos tudjátok, hogy én nem vagyok egy devizahiteles védője sem, de nem tartom annyira gerinctelennek, ha valaki ezt lépi meg. Valahogy csak rendeznie kell az életét, nem? Sokan teszik ezt, hogy ne kelljen nélkülözniük.

Nekem is van ismerősöm, aki csak azért ment ki külföldre a családjával, mert már mindenüket elveszítették. A házukat elárverezték, a fizetésüket tiltották, stb. sokszor már a gyerekeknek sem volt mit enniük, nemhogy mást megvegyenek.

A devizahiteles fórumon úgy tudjátok védeni az ilyeneket és kapok mindent, ha elmondom, hogy saját maguk tehetnek a helyzetükről, stb., most teljesen nem értem, hogy miért gond az, ha így oldja meg valaki?

Összezavartatok!

2018. dec. 29. 08:48
Nem tiltják le a külföldi munkabérből, de ha a számla, amire érkezik itthoni, akkor arra tesznek inkasszót.
11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. dec. 28. 17:17

Már rég folyik, itthon biztosan. Kint, nem tudom.

Sokan keresték már őket, rendőrök is.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2018. dec. 28. 16:53
Azért nem ártana, ha valaki elkezdené az eljárást.
9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. dec. 28. 16:51
Ezt én sem tudtam, és örülök neki, mert az egyik szomszédom EU-n kívüli országba lépett le. Tartozik a háznak, a banknak, és még ki tudja kiknek. Kb. 6 éve üresen áll a lakása. :( Nekünk ez sok kár.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Timycat)
2018. dec. 28. 16:00

EU-n kívül is, kevés ország vállalja, hogy egy másik ország ilyen kérelmét elutasítja.


Fordítóként is van némi rálátásom.

2018. dec. 28. 15:59
Igen.
6. 366f4505e9 (válaszként erre: 1. - Magány77)
2018. dec. 28. 15:53
Ha a Sosem-Volt-Pénzem szigetekre mész dolgozni, talan meguszod a fizetést. De amúgy meg köteles vagy M.o.-on jelenteni, hogy hol vallalsz munkat, szoval a NAV gyorsan utolerhet.
5. timycat (válaszként erre: 1. - Magány77)
2018. dec. 28. 15:51
Nem tudom mit értesz külföld alatt, de pl EU-n belül igen, van rá mód, nem is túl bonyolult.
4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Magány77)
2018. dec. 28. 15:51
Rövid leszek.Bízom benne hogy igen.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Magány77)
2018. dec. 28. 15:49
Természetesen, minden európai ország tiszteletben tartja a másik ország hatóságait.
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Magány77)
2018. dec. 28. 15:48
A választ nem tudom, de teljesen gerices és jó példa felhalmozni egy csomó tartozást, majd dobbantani...
2018. dec. 28. 15:21
Sziasztok. Ha külföldön dolgozunk,és van sok adósságunk,ahhoz hozzá nyulnak a behajtók???Vagy nav,vagy bárki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook