Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkalehetőség- csekély németnyelv-tudás. Van esélyem? fórum

Külföldi munkalehetőség- csekély németnyelv-tudás. Van esélyem? (beszélgetős fórum)

2012. jan. 27. 11:44
Attól is függ, hoyg mi a munkakör. Mit kell majd csinálnod? Mert pl ha mosogatsz, ahhoz sok nyelvtudás nem kell, de ha pincér leszel, ahhoz már igen.
10. Kmeli
2012. jan. 26. 16:00
Köszönöm mindenkinek,kezdem is a gyakorlást! :)
9. Trixcsu (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2012. jan. 26. 12:59

Szia!


Én 2,5 hete kezdtem el tanulni a németet a nulláról. Soha nem tanultam a nyelvet. Párszáz szó már megy és a nyelvtanja sem nehéz, csak megfelelő könyv kell hozzá. Én találtam egy olyan könyvet, hogy Tanulj gyorsan, könnyen németül! (azt hiszem ez a pontos címe) Ebben elmagyarázzák magyarul a nyelvtani részt nagyon érthetően és német példamondatok is vannak benne magyarra is lefordítva.

Én elég gyorsan haladok vele.

Tudom ajánlani neked is, árban sem kerül sokba. Mellé pedig nem árt egy német társalgási kézikönyv. Nagyon sokat tud segíteni akkor is, ha már kint vagy Németországban.

Én is egy barátommal most készülök majd kimenni Németországba dolgozni, habár nekünk még állásajánlatot senki nem kínált fel :D

A motiváció nagyo sokat segít a tanulásban. :)

Hajrá, és remélem össze fog jönni, amit szeretnél. Sok sikert :)


Trixi

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Kmeli)
2012. jan. 26. 05:46

Szerintem!

Ha a szavakkal nincs gondod és a megértéssel sem, akkor a nyelvtan szerintem másodlagos. Nekem van egy olyan könyvem, ami nagyon régi, de biztos lehet még kapni, amiben kifejezések és kész mondatok vannak. A címét majd megnézem ha érdekel. Szerintem ez sokat segítene. Biztos van a neten is olyan oldal, ahol leírják a nyelvtan. Most neked a jelenidőre van szükséged, az nem túl nehéz. Ha valamennyire tudsz, akkor hamar rád ragad majd kint a tudás.

Menj, itt semmi lehetőség.

7. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - Kmeli)
2012. jan. 25. 19:12
valamennyire el lehet, én az angolt elkezdtem önszorgalomból és nagyon jól jött mikor sikerült bekerülnöm a munkaügyis tanfolyamra. kint meg sokkal hamarabb megtanulod, több inger ér egy nap, mint akármelyik tanfolyamon. és igazad van, borzalom ami itt megy, innen menekülni kell!
6. jstefan (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2012. jan. 25. 18:53
Van esélyed!!! Bármelyik nyelvet gyorsan megtanulod ha körülötted mindenki azon a nyelven beszél, csak az állás elnyerésénél előnyben részesül az aki jól beszéli az adott ország nyelvét.Azonkívül a beosztástól is függ, mert vannak munkakörök ahol jól kell beszélni a nyelvet.
2012. jan. 25. 17:49
Az a baj hogy nyelvtanfolyamra tuti nem tudok beíratkozni mivel épp nincs munkám :( Épp ezért szeretnék már kitörni innen mert ez borzalom ami itt megy..... A szavakkal nincs gondom,de a nyelvtani részét a dolgoknak szerintem nem nagyon lehet önszorgalomból, egyedül elsajátítani.Vagy igen?
2012. jan. 25. 16:43

Ha fix az állás, iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, sokat fog segíteni.

DE tényleg, napi szinten muszáj vele foglalkozni+az órákon aktívan hozzászólni.

Sikerül!

3. Ami.
2012. jan. 25. 16:42

Szerintem igen,minden akaraterő kérdése.

Nekem lenne időm tanulni,csak épp lusta vagyok,pedig szeretnék megtanulni,csak nem bírom elkezdeni.

Ugyh neked hajrá,motivál h több pénz fogsz keresni,mint itthon.

2012. jan. 25. 16:40
Áprilisig van idöd itthon javitnai a nyelvtudásod, menj el intenziv nyelvtanfolyamra. Ha komolyan neki fekszel 2 honap alatt azért lehet fejlödni. De ez nem heti 1-2 alkalom hanem napi 1-2 ora ezzel valo foglalkozás.
2012. jan. 25. 16:37
Kaptam egy ismerősömtől külföldi munkaajánlatot,vendéglátóiparban áprilistól.Az én németnyelv-tudásom azonban annyiból áll,hogy általánosban tanultam,és pár szót,kifejezést,mondatot megértek és el is mondok.Igaz,elég gyorsan megértem és elsajátítom az idegen nyelvet,jó érzékem van hozzá.Ismerősöm azt javasolta,hogy áprilisig kezdjek el intenzíven foglalkozni a némettel,addigra biztosan rám ragad valami.Szerintetek 2,5 hónap alatt el tudok sajátítani autodidakta módon egy olyan szintű ismeretet,ami elég lesz ahhoz hogy megálljam a helyem,ha összejön valóban ez a munkalehetőség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook