Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Külföldi egészségbiztosítással Magyarországon tervezett műtétre S02 nyomtatvány hogyan? fórum

Külföldi egészségbiztosítással Magyarországon tervezett műtétre S02 nyomtatvány hogyan? (tudásbázis kérdés)


12. Evawitch (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2017. márc. 26. 11:26
Na egy Angliában elő barátnőm ugyanígy járt, tőle kaptam segítséget. Korbe kell néznem az osztrák biztosító honlapjàn, állítólag fent kell lennie a megoldásnak.
11. Evawitch (válaszként erre: 10. - Bc681dac13)
2017. márc. 26. 06:51
Hétfőn kint megyek a haziorvoshoz megkerdezni, mi is van. Szerdán mindenképpen haza kell mennem az altatóorvoshoz... Akkor már az oephez is bemegyek. De az oep oldalán is fent van, hogy ez a papír miatt az osztrákokat kérdezzem. 😃 Őrület az egész.
2017. márc. 25. 22:43

Óbazmeg :( Fogd az össze az leleted, műtét előjegyzésed, és menj a magyat EOP-be vagy a háziorvosodhoz! (ha jól emlékszem, németül nem beszélsz jól) Ezt mindkét helyen igazolniuk kell oda-vissza egymás közt. Régebben legalább is így volt. Nem te futsz a pecséttel, hanem protokol szerint futtatják. De ez vagy 10 éve.

Witchkraft legyen Veled tényleg! Ügyesen! ;) Hívd fel a magyar biztosítót (olcsóbb, mint hazajönni), és keríts egy embert, aki fordít kint ;)

2017. márc. 25. 21:35

Krankenkasse lett felhívva, ő küldött haziorvoshoz...

Magyar oep meg a Krankenkasse-hoz előtte...

8. bc681dac13 (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2017. márc. 25. 20:34

Akkor nem tudom, mi az a mindenki, aki mindent mond. Hónapok óta agonizálsz ezen. Mondd meg őszintén, mégis mi tart vissza, hogy a krankenkasséba vagy a magyar biztosítóba bemenj, esetleg megemeld a telefont? Vagy mondjuk mikor kiírtak műtétre, miért nem kérdezted meg? De hagyjuk is ezt...

El kell indulni valami érintett szervnél, és elárulom, a hoxa nem az. Nekem sokszor szimpatikusak voltak a hozzászólásaid, de ez facepalm. Amolyan vadgalambos, ha tudod, akkor csináld!

7. Evawitch (válaszként erre: 6. - Bc681dac13)
2017. márc. 25. 15:50
Senki nem mondta, de ahhoz, hogy az osztrák biztosító és a magyar között legyen rendezve a műtét költsége, nekem kell az iratot beszerezni vagy különben nekem kell fizetnem.
2017. márc. 25. 15:01

"S02/E112" ezt kérdezd meg hétfőn!


Azért találtál ki ezeket a kódokat, mert a latin internaciolále értik egymásközt az orvosok. Az ellátását, elszámolsását meg a "1456789rtzuioőpékvlk" kód adja.


Neked a státuszod fix, elő is jegyeztek. Ki mondta, hogy kell a nyomtatvány?

5. bc681dac13 (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2017. márc. 25. 14:57

Mit mondtak? NEKED monták.


A kódjával hívd fel a háziorosod! Ez egy nemzetközi kód lesz a nyomtatványra. Ő magyarul biztosan megmondja mi a teendő.

2017. márc. 24. 21:40
Akkor most a magyar haziorvostól kell a papír vagy az ittenitől?
2017. márc. 24. 15:59

Hogy mennyit tudnak zagyválni meg ide-oda küldeni országokon belül és egymáshoz, arról regényt tudnék írni.

Amit én tennék:

-felhívnám a háziorvosom, kikérném a nyomtatványt (ha magam tudom nyomtatni, megoldva)

-felhívnám a főorvost a szakredelésen, elmondanám a nyűgöm, mert a hp adminisztrátor képes elküldeni időpontért, de 2 héten belül nem biztos, hogy kapnál

-visszamennék ahhoz az ügyintézőhöz, aki azt a bizonyos nyomtatványt kérte.


Vannak seggfej adminisztrátorok (ott addig kell állni a pultál, amíg nem lesz igazad, ha a mögötted álló fujtat meg vörösödik is), és rossz napja az orvosnak is lehet, de ha tényleg szükség van, segítőkészek. A Hippokratészi eskü nagyon kevés orvos szíve mélyén, ha máshol nem, ott van. Hogy po:cs a rendszer amihez nekik igazodni kell, nem az ő hibájuk.

Mielőbbi jobbulást!

2017. márc. 24. 11:58
Az e-Card meg csillagos, E 104 nem elfogadható. Ezzel kezdtem az egészet...
2017. márc. 24. 11:56

Április 6-án lesz a műtét. Tervezett műtétre kellene az S02/E112 nyomtatványt beszereznem. Mindenki mindent mond. Előbb az osztrák Krankenkasse azt mondta, hogy az itteni haziorvostól kell kérnem valami papírt, és azzal kell mennem a magyar főorvoshoz alairatni. Ennyi vagy még van más teendő, vagy egyáltalán ez a megoldás erre ?

Választ előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook