Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi baràtsàg - elmenjek, vagy lemondjam? fórum

Külföldi baràtsàg - elmenjek, vagy lemondjam? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 1. 21:44

Alig van időm jönni, pedig annyi minden van. Megpróbálom összeszedni.

Múlt hét nagy rohanás volt, és most sincs másképp, de ahogy látom ez már karácsonyig így is lesz. Imádom ezt az ünnepet, imádok készülődni. Most meg tényleg nagyon különleges.

Megvettük Gergőnek az etetőszéket, már bitorolja is, és nagyon élvezi. Abban kapja az épp aktuális kajcsit. Eddig az alma, az őszi, ill ez így kombinálva ment. Holnapra még van az utóbbiból, így szerdán jöhet a sütőtök. Nem terveztem neki üveges kaját adni, csak ha nagyon muszáj, de rájöttem, h sajnos muszáj lesz, ugyanis sok minden nincs most. :( Csincsinek hála legalább annyit ki tudok szűrni, h ne legyen benne cukor. Ez egy borzalom, h némelyikben van. :-/

Usziban azóta nem voltunk, mert taknyos lett Gergő. Így lemondtam a szombatit, de elvileg most majd megyünk.

Voltunk ma dévényen. Idén utoljára! A gyógytornász nagyon megdícsérte, h nagyon jól áll a mozgásfejlődésben, úgyh már csak januárban rá akar nézni, h hogy állunk, hol tartunk. Megmondom őszintén nem bánom, h abbamarad. Többek között ez az idő katasztrófa. Ma is ömlött az eső, hideg jeges idő volt. Szerencsére nem csúszott, de ez a faleszakadások durvák és ijesztőek voltak. Kipróbáltuk az esőzsákot, hát nagyon hasznos. Szóval nem jó ilyen időben menni sehova. Aztán meg ugye nem "kínozzák" tovább. Meg jól is van, és ez a lényeg!

Gergő mozgásában a legújabb, h a hasán kb fél perc alatt 360 fokban megfordul. Szinte mind a 4 végtagja a levegőben, és pörög minden játék felé, ami megtetszik neki. Nagyon cuki!

Babalátogatások...hát már rohadtul unom. Már kezdtem azt hinni, h abbamarad, de tévedtem. A héten 3 nap is jönnek. :-/


Én járok a fogászatra még mindig. Egyszerűen nem tudja kiölni az ideget belőle, mert ferde a gyökér és megakad a tű. Benne van a pakliban, h húzni kell. Szte rezekálni nem lehet a gyökeret, mert közel van az arcüreg, és sérülne. Na de a rtg-n látszódott a mögötte lévő fogam is, aminek a gyökércsúcsánál van egy hatalmas gyulladásos folt. Azt mondta a doki, h annak annyi, azt is húzni kell. Jó doki ez a bácsi, csak azért így 2 fognál már kikérném egy másik orvos véleményét is. Hátha lenne vmi korszerűbb megoldás, mert meg kell hagyni, h a bácsi nagyon bácsi már. A fiához így kellemetlen lenne menni, szóval most találni kellene vkit. Ha nincs itt a környéken, akkor marad Pest.

Biztos kimaradt vmi, de nagyjából megpróbáltam összeszedni a gondolataimat.

36. Averil (válaszként erre: 35. - Clearvoice)
2012. dec. 5. 17:54
Szerintem hallgass a megérzésedre, az nem szokott tévedni.
35. Clearvoice (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2012. dec. 5. 17:28
Nem beszéltem. Most hivom öket, kiderül hamarosan minden. :D
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Jstefan)
2012. dec. 4. 19:53
Unalmas is lenne, ha mindig mindenki mindenben egyetértene! :)
33. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Jstefan)
2012. dec. 4. 19:52
:)
32. jstefan (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2012. dec. 4. 19:44
Nézőpont kérdése! Nem vagyunk egyformák! Így kerek a világ,és ez így van jól!
31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Clearvoice)
2012. dec. 4. 19:07
Gondolom, azóta is beszélsz az ismerőseiddel. Ezekből a beszélgetésekből próbáld meg eldönteni, hogy szívesen látnak-e vagy sem. Ennek megfelelően dönts!
30. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Jstefan)
2012. dec. 4. 19:04
Aki nem járt iskolába, nem így fogalmaz. Egyébként meg este már én sem a legszabatosabban fogalmazok néha.
29. Clearvoice (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. dec. 4. 17:12
Köszönöm, hogy mellém àllsz, és ràm nem kiabàllsz :D
28. Clearvoice (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2012. dec. 4. 17:10
Ez egy kifejezés, ha nem ismernéd!
27. Clearvoice (válaszként erre: 17. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 4. 17:09
Igen, ezt megkaptam ma is!
26. jstefan (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2012. dec. 2. 21:16
Vagy egyszerűen alacsonyan koordinált,és alacsonyan kvalifikált írás,nem járt eleget iskolába.
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Jstefan)
2012. dec. 2. 21:06
Szerintem nem törte a nyelvet, csak az ékezetek miatt furcsák a mondatok.
24. jstefan (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2012. dec. 2. 20:42
A rideg valóság mindíg kegyetlennek tűnik,de nekem az a magyar aki töri a magyar nyelvet mindíg furcsa.Azt kérdezem hogy miért??? Hogyan lehet egy anyanyelvet elfelejteni????
23. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2012. dec. 2. 10:13
Most visszaolvastam. Nincs ékezet, ezért furcsa leginkább, amúgy meg néha betűket cserél fel, de azt mi is tesszük néha, ha sietünk a gépeléssel. (legalábbis én biztosan) Szerintem ezzel semmi gond!
22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Clearvoice)
2012. dec. 2. 10:10

Lehet, hogy meg sem kapták az akkori válaszodat, és azért nem írtak.

Ezen szerintem ne sértődj meg!

Próbáld meg a kapcsolatot még felvenni velük, és ha továbbra is azt érzed, hogy nem várnak, akkor ne menj, de ha az ellenkezőjét, akkor persze, hogy menj!

21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2012. dec. 1. 23:15
Nekem átjött... ;)
20. Annie1130 (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2012. dec. 1. 22:16
De kegyetlen vagy!:)
19. andi6020 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2012. dec. 1. 21:35
Az volt a terv :)
18. jstefan (válaszként erre: 12. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 21:30

Nem magyar vagy? Mert a magyar nyelvet furcsán írod,de lehet hogy én értem rosszul? Az utcán hogy lehet nyelvtant tanulni? Több országot ismerek de nyelvtant az utcán egyikben sem lehet tanulni.Vannak magyar lányok kint több ezren EU.országokban főleg Hollandiában, de azok nem nyelvtant tanulnak az utcán hanem magyarul úgy mondják hogy nyelvhasználattant,fatális különbség.

Azért legyél nagyon óvatos, nehogy eladjanak valamilyen rossz bácsiknak.

17. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 21:29
Amennyiben nem mégy, mert másokra hallgatsz, elveszed magadtól az esélyt. Mindig bánni fogod...
16. simple (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2012. dec. 1. 20:05
Persze. :-)
15. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. dec. 1. 19:35
Ironizálsz? :)
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 19:34

Nem volt szép tőlük, hogy felhozták az írásbeli hibádat... Ha az ember az utcán tanulja a nyelvet, nagyon nehéz írni. Minden nyelven. Ez a tipikus tecik-tetszik problémája (lenne, ha nem pusztán hanyagságból írnák így sokan).

Az, hogy napi 3 ujságot elolvasol, nagyon jó, de ha nem fejlődött tőle az írásbeliséged, akkor figyelmesebben olvasd. Mármint jobban figyeld, mi hogy van írva. :)

Nekem a helyesírásommal nincs különösebb gondom, a szókincsemmel viszont annál inkább. :D

És egy tipp: legközelebb World-ben írd a levelet és kapcsold be a helyesírás-ellenőrzést. ;)



Egyébként én a megérzésemre hallgatnék. Nem azért, mert "ááá, biztos rossz lesz", hanem mert az nem szokott csalni. Ki tudja...

13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 19:27
Tényleg? :O
12. Clearvoice (válaszként erre: 10. - Jstefan)
2012. dec. 1. 19:10

En nagyon jol beszelek nemetül. De a nyelvtant az utcan tanultam. Minden nap kiolvasok 3 ujsagot, es jegyzetelen az ismeretlen szavakat. De hosszu idö, mig minden belem rögzül.


En nem akarnam megszakitani, hisz 12 eve ismerem öket! De rossz erzem fogott el.....

11. Clearvoice (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. dec. 1. 19:00
Köszönöm, ott a pont!
10. jstefan (válaszként erre: 1. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 18:49
Jók a megérzéseid! Ha magyarnak születtél, és Németországot választottad gondolom családi kötődéseid miatt illik megtanulni a német nyelvet,mint én a magyart.Nem kimondottan szégyenlik,de nem örülnek neki egy év után.Szerintem menj el mert ahogy velük leszel 1-2 órán belül folyékonyan beszélsz,és mindent megértesz.Ha hosszú távon akarsz maradni akkor nagyon jó hogy vannak német barátaid,nagyon sokmindenben segíthetnek neked!Ne szakítsd meg a barátságot!!!
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 18:39
Szerintem menj.
8. fe96902938 (válaszként erre: 6. - Clearvoice)
2012. dec. 1. 18:38
Ezekkel az emberekkel akikről említést tettél, akkor se illetve a későbbiekbe se érintkezz semmilyen módon, ha "fut a szekered". Már ha jót akarsz magadnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook