Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kulcskérdés fórum

Kulcskérdés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kulcskérdés

1 2
32. syria (válaszként erre: 31. - Veronika1988)
2014. aug. 7. 15:45
Lényeg, hogy megtaláltad a biztos módszert. :D Ez a fényvisszaverős reklámszalag jó!!! :)
2014. aug. 6. 15:12

Nekem marha nagy kulcscsomóm van 10 kulccsal! (Panel lakáskulcsok, kertkulcsok, mert ki tudja, ha elmegyek itthonról bárhová is, nem megyek-e ki a kertbe vagy épp a garázsba stb, szóval állandóan nálam kell lennie. 10 db kulcs! Mégis elkeverem! Ha nem lenne rajta az a fél méter hosszú fényvisszaverős reklámszalag ami nem tudom, hogy telefoné-e vagy kulcsra tervezték, de mióta az fent van kevesebbszer keverem el, mert mindig kilóg, lelóg valahonnan és messziről is észreveszem. Táskámba se tud úgy elbújni! :)

Nekem ez vált be! Félhomályba is könnyen megtalálom. :)

30. syria (válaszként erre: 29. - Gabis)
2014. júl. 11. 15:59
Persze, persze, mindig könnyű az okosságot kimondani. :) Tudom, hogy ez nem elég. Kell hozzá a kőkemény elhatározás: márpedig ezután oda, és csakis oda fogom letenni a kulcsot (szemüveget, kisollót, szemöldökcsipeszt; bármit, ami szükséges a komfortunkhoz), és vége az időt rabló ideges keresgéléseknek, nem kell plusz energiával elballagni a kulcsmásolóhoz. Nem érné meg? :D
29. gabis
2014. júl. 10. 11:41
Hűűű, hát azt olyan könnyű ám mondani, hogy tedd mindig ugyanoda .... Ha egy egy szerű 8 órás, egyáltalán nem megerőltető, gyerekmentes , szinlgi unalmas életem lenne, valószínűleg sose hagynám el kulcsom.... De nem így van, sőt nem is csak "otthon " élek, így esélytelen, tehát mindig keresem :) Ez van ...
28. syria (válaszként erre: 27. - Vakri)
2014. jún. 15. 11:05
Nem emlékszem, hogy az enyémmel lett volna ilyen probléma. Szerettem, csak nagyon hamar megadta magát. De jó hogy írtad, mert ezek után továbbra is az önfegyelmet alkalmazom. :)
27. vakri
2014. jún. 9. 12:37
Én vettem fütyülős kulcstartót, de egy nagy határ sz...r. A tévében bizonyos beszédhangokra, a közlekedés zajaira, nevetésre, folyamatosan és idegtépően, kb 10 mp-ig sípol. Kuka...
26. syria (válaszként erre: 25. - Sunshine girl)
2014. máj. 21. 16:14

Örömmel olvasom, hogy vannak, akiknek nem probléma a kulcskérdés. :D

Ahogyan neked, úgy pl. demediná-nak sem. :)

2014. máj. 20. 16:52
Nekem még nem fordult elő, mert amint hazaérek egyből teszem a helyére a kulcsot, max a zárban hagyom. A táskámba is megvan a helye.
2014. máj. 20. 16:32
Állandó helye van. Így mindig meg van, tényleg soha nem keresgéltem.
23. syria (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2014. máj. 20. 13:53
Ez biztos? Szerintem sokunknak csorog a nyála. :)
2014. máj. 20. 13:11
Nálunk biciklilakatkulcs kérdés van mindig...van temérdek lakatunk kulcs nélkül,sok kulcsunk lakat nélkül,mindig duplakulcsos lakatokat veszek de a gyerekeim eszik őket,állandó kellékem egy drótvágó fogó:))
2014. máj. 20. 08:36
A kocsi kulcsot semmilyen körülmények között nem tenném a lakáskulccsal egybe... A lakáskulcson meg csak az van plusz a garázs ja meg a bicikli lakatkulcs. A kapu távirányító a kocsiban. Munkahelyi szekrénykulcs megint külön. Akkor jól csinálom :-D
20. szafaripók (válaszként erre: 12. - Syria)
2014. máj. 20. 08:31

Persze, értem én!

Mondjuk személy szerint nem szoktam gondolkodni, hgoy mire költöttem volna, ha... Vannak hibák, amiket el kell követni, hogy tanulj belőlük - ez még az ártatlanabb kategória!:)

Mert tudtam volna mire költeni a pelenka árát, ha csak 1 hónappal lett volna hamarabb szobatiszta a fiam. Vagy tudtam volna mire költeni a büntetés összegét, ha nálam lett volna a forgalmi, amikor igazoltatnak. Vagy a parkolóbírságot, a buszon hagyott sapka árát, stb...

Egy ismerősöm "rendszeresen" a boltban felejti a már kifizetett árut. Szerencsére kisboltról van szó, és ismerik már, mindig megvan, de akkor is...:))))

19. Regin_a (válaszként erre: 1. - Syria)
2014. máj. 19. 22:07
Nem , nem fordult elő
2014. máj. 19. 21:03
Kertes házban sok kulcs kel,de én megoldottam,hogy egy kulcs elég nekem,hogy a kapun is a lakásban is azzal a kulccsal megyek be.Nem volt olcsó,de megérte,hogy beruháztam.Az én kulcstartómon 3 kulcs szerepel:postaláda,lakás+kapu,műhely.Több kulcs nem is kel.
17. syria (válaszként erre: 9. - Legnano)
2014. máj. 19. 19:36
Példaértékű, fegyelmezett, összeszedett ember lehetsz. Gratulálok; tudom, nem volt könnyű életed.
16. syria (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2014. máj. 19. 19:33

Összegezve: végül is nem hagytad el a kulcsodat, pusztán egyszer előfordult veled, hogy hirtelen nem találtad.

Igazán irigylésre méltó vagy. :)

15. syria (válaszként erre: 7. - Zamila)
2014. máj. 19. 19:31
Magyarul: fegyelmezettek vagytok. :) Ez igazán nem kis dolog!
14. syria (válaszként erre: 6. - Bowie)
2014. máj. 19. 19:29

Tehát nem tévedtem nagyot: a "kulcskérdés" máshol is probléma.

Dolgozz kicsit a problémán mert megéri: tökéletes leszel. :D

A googlen kisezer lehetőséget találsz fütyülős kulcstartóra.

13. syria (válaszként erre: 5. - 82d45dcd14)
2014. máj. 19. 19:25
Ne add fel olyan könnyen!
12. syria (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. máj. 19. 19:24

Egyáltalán nem akartam helyette eldönteni, hogy mire tegye a kulcsát; az csak egy vicces opció volt.

Ő az a gyerekem, aki (eddig) kb. tucatszor hagyta el a kulcsát. Tudod hány fagyit ehettünk volna a másolások költségein? :D

11. syria (válaszként erre: 3. - NemOxi)
2014. máj. 19. 19:16
Már nem vennék fütyülős kulcstartót, mert abban örökké elemet kell cserélni. Most, hogy a cikkben leírtak szerint "fegyelmezem" magamat, nem is nagyon van rá szükségem. :)
10. syria (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2014. máj. 19. 19:12
Az ötlet jó, de szerintem ez nálam, kertes háznál, ahol van két kapu, plusz 2 bejárat, nem hiszem, hogy biztonsággal működne.
2014. máj. 19. 18:17
Szerencsére,még mindig tudom,hogy hol a kulcsom,pedig már a velem egykorúak,már felejtenek.Soha nem hagytam el és mindig tudom,hogy hol van,de felkészültem már arra is ha netán feledékenység megkörnyékez ki tudom védeni.
2014. máj. 19. 17:11

Eddig egyetlen egyszer hagytam el a kulcsom, akkor is azért, mert nagyon siettem a munkahelyemen nyitásnál, nem tettem le a cuccaim az öltözőben, hanem gyorsan elküldtem a rendeléseket az irodában és a kulcsom közben a zsebemben volt. A székre esett, az ülőke és a háttámla találkozásához. Egész nap azon idegeskedtem, hogy hol van, de végül meglett. :)

Előtte természetesen már beraktam a táskám a telefonommal együtt a szekrénybe, ahhoz a kulcs is a kulccsomón volt, meg a lakásomhoz is és egyedül éltem, szóval nap végén még haza se tudtam volna menni. Nagyon kétségbe voltam esve.

2014. máj. 19. 14:51
Én nagyon szétszórt vagyok,ezért is vettünk egy gyönyörű rózsaszín köves,kis öntapadós akasztót,ami az előszobai tükör bal sarkára van tapasztva,mindig oda akasztom az összes kulcsomat,a másik ágára meg a párom,úgyhogy azóta nincsenek gondjaink a kulcsokkal.Ha elmegyek otthonról,nekem is a táskám egyik kis zsebe van kinevezve kulcsosnak.
2014. máj. 19. 14:42

A gyengém a kulcs..mindig megjegyzem hová teszem, de sose találom. Persze, van kulcstartónk, meg minden. Csináltam szép, spéci kulcstartó dobozkát is..semmi haszna.


Ráadásul azt hiszem valahogy a szélsőséges csoportba tartozom ezzel a dologgal..nem volt még ember, akit ne akasztottam volna ki ezzel.

A szüleimet, a tesómat, a páromat, főnökömet..magamat..még a gyerekemet is.:D

A baj, hogy nálam akkor sincs meg, ha haza érek. Van, hogy az utcaajtó előtt állunk egy negyedórát..hiába van rendszeresség az életemben, a papírjaim témák szerint mappákba rendezve, a ruhák külön csoportosítva, stb..tehát odafigyelek.

A kulcs a gyenge pontom. Azt szoktam mondani, ha az nem lenne, tökéletes lennék..:DDDD


Hol lehet most fütyülős kulcstartót venni? 2 éve beázott az utolsó ősrégi darabom, amikor kimostam a kulcscsomót. Azóta nem kaptam sehol.

2014. máj. 19. 10:04
Tökmindegy hova teszem..úgyis elhagyom...
2014. máj. 19. 09:27
Egy huszonéves ember helyett miért kell eldönteni, mire tegye a kulcsát???
2014. máj. 19. 09:23

Van megint fütyülős kulcstartó. :)

Én is szétszedem a kulcsokat, mert hajlamos vagyok szanaszerte hagyni. És, ha minden kötél szakad, nálunk van "a lábtörlő alatt" egy kulcs, ahonnan elérhető a pótkulcstartó doboz. :)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook