Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus szemfáradtságot mivel lehet javítani? fórum

Krónikus szemfáradtságot mivel lehet javítani? (tudásbázis kérdés)


4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Mirrorimage)
2020. aug. 25. 21:39

Szívesen!

Sok időt töltöttél azzal, hogy a szemed ne működjön jól. A helyrehozatala sem lesz rövidebb!

Pár percet mindennap kell rá szánni.

[link]

3. mirrorimage (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2020. aug. 25. 21:32
Szia! Köszönöm a linkeket. Kaptam már gyakorlatot máshonnan, kicsit más, de nem sokszor alkalmaztam, magától a gyakorlattól sosem éreztem semmilyen felüdülést. Esténként szoktam lefekvésnél és néha napközben. Az háton fekvős, pár perc az egész. Inkább az elsőhöz hasonlít.
2020. aug. 25. 19:07

Szia!

Sok mindent tehetsz.

Pl. tornáztasd meg az izmokat. Nyak, váll, hát, szem. Sokszor nézz messzire.

Munkahelyen óránként állj fel pár percre, és ezeket gyakorold.

Ezeket is alkalmazom hosszú évek óta.

[link]


[link]


Fekete áfonya a legjobb gyümölcs. De mindenféle formában lehet már kapni.

Fagyasztott áfonyát szoktam joghurtba tenni pl.

2020. aug. 25. 17:58

Sziasztok!


42 vagyok ami alapján jogos a feltételezés, hogy a közellátó képességem kezd romlani, de sajnos megoldást még semelyik optikus, szemész nem tudott adni a problémámra.

Kapásból úgy indul, hogy csak egy szemmel látok, kb 20 évesen kaptam az első szemüvegemet, amit a régi CRT monitorok intenzív használatára lehetne írni. Már ekkor volt olyan, hogy 2 napig csukott szemmel mászkáltam otthon, annyira kifárasztottam a szemem. Viszont utána helyreállt.

6 éve vettem az első okostelefonomat, viszonylag sokáig feleslegesnek tartottam, de mikor megvettem, azt is eléggé sokat használtam, még utazás közben is. 1 hónap után ismét abba az állapotba kerültem, hogy 2 hétig dolgozni sem tudtam menni. Amúgy számítógépen dolgozom.

Ebből a gödörből is sikerült visszatérni a normális kerékvágásba, de innentől a telefonom használatával már több alkalommal kinyírtam a szemem. Ilyenkor 2-3 hétig olyan mintha görcsbe állna a szemem és a fejem is teljesen szétmegy. Este nem tudok elaludni altató nélkül, mert ha becsukom a szemem, akkor sem tudom ellazítani. Rettentő kellemetlen érzés.


Most már nem is tudom kipihenni, utoljára márciusban volt, hogy sokat túlóráztam és simán bírta a szemem. Áprilistól viszont már nagy kínlódás minden. Rengeteg fájdalomcsillapítót szedek és az egész napom a túlélésről szól. Munkahelyemen próbálom tartani a frontot, de egyszerűen nem tudok teljesíteni és ez ki fog derülni.


Még annyi érdekesség, hogy voltam kb 5 optikusnál, 3 szemésznél és 2 neurológusnál. A szemész és neurológus szerint nincs baja a szememnek, "csak" könnyebben elfárad. Már 6 szemüveget csináltattam, mert mindig van egy újabb ötlet, hogy mi lenne jó a szememre, de semelyik nem jó. Az optikusok közel azonos véleményen vannak, hogy mit kéne hordanom. A vizsgálatoknál az derül ki, hogy a 100%-ot is meghaladja a látásom korrekcióval. Mégis egész nap fáj mindenem. Még pihenni sem tudok. A gyerekekkel sincs türelmem foglalkozni, mert olvasni sem tudok, nincs olyan szemüvegem amivel kényelmes lenne az olvasás, 5 percig nem bírom. A számítógépen mindent kinagyítottam, mert a kicsi betűktől kikészülök.


Amúgy az alapszemüvegem -2.5 dioptria, évekig ha számítógépeztem, amikor még csak -1.5 volt, csak levettem a szemüvegemet, mert zavart a dioptria, ugyanígy olvasásnál is, de ma már ez sem jó. Próbáltam 1.5-es szemüveggel is, de az sem kényelmes.


Az előző héten voltam ezen a Tauber féle viszgálaton, de ott is csak az eddigieket támasztották alá.


Van valakinek ötlete, hogy mit próbálhatnék meg?


Köszönök minden javaslatot és mindenkinek aki egyáltalán elolvasta!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook