Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus reggeli hasmenésnek mi lehet az oka? fórum

Krónikus reggeli hasmenésnek mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)

28. Channa* (válaszként erre: 27. - L.luiselotte)
2018. aug. 14. 19:31

Nyugi! Mindjárt vége a kánikulának:DDDD

Ez az érték tökéletes, bár jó lenne tudni a többi értéket is. Én úgy érzem jól magam, ha a TSH-m 0.1 körül van.

A terhesség alatt mindenkinek csökken a pm hormonja, mert a baba nem termel pm. hormont az első 12-16 hétben, hanem az anyjáét használja.


Nekem is ilyen baja van a szememnek:D Ha villanyt kapcsolnak a munkahelyemen, akkor napszemüveget veszek fel:DDDD Nekem barna szemem van.

2018. aug. 14. 19:24

Lányok, nem szorosan idetartozik, de a napokban kaptam laborleletet, a TSH-m 0,59, még a normálmezőnyben van. De ez már a túlmüködés felé hajlik ugye, 28-29 évvel ezelőtt kezeltek túlműködésről,. de ahogy terhes lettem, megszüntek a tünetek és 27 évig nem is mentem vissza kontrollra Azóta nmár a prof is meghalt, aki kezelt.

Egyébként én is túlpörgős vagyok és nem birom a meleget, szemeim rendben vannak, de csak mert világosak, nem birom a fényt sem a villanyt sem a napot, könnyezek, ha még sokáig tart a meleg,nem tudom mi lesz velem.

26. papája (válaszként erre: 25. - Channa*)
2018. aug. 14. 19:06

Konkrétan rákérdeztem a Hasimotóra és ezt mondta. Próbálok majd nem sokat törődni a bajommal, mert úgysem lesz jobb. A gyógyszert eddig is hajnalban vettem be, - akkor kell kimennem - így 2-3 óra is eltelik reggeliig.

Köszönöm az érdeklődésedet és segítségedet.

Jó egészséged kívánok neked is


és jó egészséget kívánok Sacc01 édesapjának is.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Papája)
2018. aug. 14. 18:52

A gyógyszertől csodát nem lehet várni, az "csak" a hormon szintet rendezi. Bízzunk benne, hogy elég lesz a gyógyszer.

Nem minden alulműködés hasimotó, de ha az ATPO magas, akkor igen:D

Na, ez teljesen lényegtelen!

A lényeg, hogy ne érezd magad betegnek! Reggel vedd be a gyógyszert néhány korty vízzel, majd legalább 1 órát várj és csak ekkor egyél, igyál kávézz. Csak így tud felszívódni a gyógyszer.

Az evésre figyelj! Mozogj sokat, és szerintem sem kell másmilyen gyógyszer!

24. papája (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. aug. 13. 09:30

Már itt is vagyok. Diagnózis Hasimotó megbetegedés. Mint mondta, minden alul működés Hasimotó.

Tilos a jód a legkisebb mennyiség is, tehát a jód tartalmú multivitamin készítmények is. A Centrum, amit eddig szedtem az is.

75 mg-t szedtem, felemelte 75-100 mg kombinált váltásba.

75 mg mellett TSH 4.69, T4 16.2 ATPO 653 volt a múlt héten.

Minden szervezetünket érő gyulladás fokozza a betegséget, tehát azonnal dr-hoz kell menni ez esetben és kezeltetni.

6 hónap múlva kontroll.

Szedni kell még mindenféle klímaxos banya gyógyszert, de ezt azt hiszem kihagyom, hiszen nincs és nem is volt klímaxos tünetem. Ezt legalább megúsztam.

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Papája)
2018. aug. 11. 23:20
Várom!
22. papája (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. aug. 11. 20:54
Hétfőn megírom mi volt a Dr-nál.
2018. aug. 11. 19:26

Én is elnézést kérek, hogy másról beszélgetünk de, ahogy elolvastam a problémáját apukád nekem ez a betegség jutott az eszembe.

Jellemzően nekem is stressz miatt "indul" be a túlműködésem.


Az általam felsorolt tünetek közül nincs még valami apukádnál?


Leírom újra, hogy nekem mik voltak.


Magas pulzus, gyengeség, fáradtság, kéz és lábremegés, lábdagadás, fényérzékenység, légszomj, idegesség/izgágaság, meleg intolerancia, mélyebb lett a hangom is, száraz bőr és haj, nagy étvágy és emellett gyors fogyás (az utolsó ilyenemnél 6 hét alatt 25 kg),


Van akinek hullik a haja, kidülled a szeme, gombócot érez a torkába.


Sokakat depresszióval kezelnek, mert nem jönnek rá, hogy pm. beteg.

20. Channa* (válaszként erre: 16. - Papája)
2018. aug. 11. 19:19

Szívesen!

Azt elfelejtettem írni, hogy a műtét után kb. 1 évvel 109 volt az ATPO-m és csak azt nézték a többit nem. Mivel autoimmun pm. betegek vagyunk, ezért ez az értékünk mindig magas marad.


Lehet, hogy kevés a gyógyszer. Mennyi a TSH-d és az FT3, 4 értékek, mert az ATPO és a többi nem igen számítanak a gyógyszernek, azt nem fogja korrigálni.

Sajnos nagyon szigorúnak kell lennünk magukhoz. Én is tudnék könnyen hízni, de állandóan figyelek a mennyiségre arra, hogy mit, mikor eszek és rengeteget kell mozognom.


Napi 1200 kalória kb., maximum 160 gr szénhidrát, és az a legjobb, ha naponta legalább 30 percet tornázok. Ha pl. nem megyek dolgozni 1 hétig, akkor rögtön hízok 2-3 kg-ot, mert kimarad az utazás.

2018. aug. 11. 14:33
bocsánat, egyszer nyomtam csak a küldés gombot, valami baj van a gépemmel.
17. papája (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. aug. 11. 14:31
Kérlek, ne haragudj, hogy eltértünk édesapád problémájától, de talán ez sem baj, ha netán neki is a pm. okoz bajt.
17. papája (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. aug. 11. 14:31
Kérlek, ne haragudj, hogy eltértünk édesapád problémájától, de talán ez sem baj, ha netán neki is a pm. okoz bajt.
16. papája (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. aug. 11. 14:29

Köszönöm, sokat segítettél.

Az én ATPO-m 650, 75 mg L-Thyroxin szedek.

Írásod alapján reménykedek, tán mégsem olyan nagy a baj. "Csak fogyni nem tudok"

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Papája)
2018. aug. 11. 14:17

Több mint 10 évig voltam túlműködő. Autoimmun (Graves-basedow), az ATPO-m 2121 volt, a TRAK: 650, a többire nem emlékszek....Aztán meg kellett műteni, és nincs pm-em, ezért alulműködök és pótolják a nem termelődő hormont letrox-al. 175 mg-t szedek, így van egy enyhe túlműködésem.

Nem, nem a hízás miatt, hanem a közérzetem miatt. Én elég pörgős vagyok, így ha nem működök egy picit túl, akkor már lelassulok, fáradt vagyok, stb.

Hízni nem igen hízok amúgy sem. Mindig normál alkat voltam. Most 64 kg és 165 cm magas, de van, hogy 70 kg vagyok, de az is jó még. Néhány éve felhíztam ugyan 83 kg-ra, de az a cukrom miatt volt, azóta gyógyszert szedek és lement a felesleg, illetve nem rég volt epe műtétem, akkor meg fogytam és azóta figyelnem kell a kajára, mert nagyon lefogyok egyébként.

14. papája (válaszként erre: 13. - Channa*)
2018. aug. 11. 12:25

Ez most kifogott rajtam, hogy is van ?

Nincs pm-ed, kivették.

Kapsz pótlásnak Thyroxint - mennyit és így mennyi a TSH-d. Direkt szedsz többet, hogy túlműködj ? - hogy ne hízz ?

Műtét előtt volt az ATPO és TRAK értéked magas.

Most is magas, vagy most jó ?

TRAK-t nekem még nem néztek, szerencsére egyéb megbetegedésem (még) nincs.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Papája)
2018. aug. 11. 11:47

Engem megműtöttek így én is alulműködnék, ha nem szednék gyógyszert. Én is autoimmun vagyok. Nekem az ATPO-m és a TRAK és a többi is magas volt, így én mindig túlmúködök, ezt szeretem, a gyógyszerem is eszerint van beállítva.

Szerencsére én csak 1-2 hétig működtem igazán alul, ami még a műtétem előtti gyógyszeres kezelés hatása volt...


Sajnos ez a betegség elég alattomos, ezért kell gyakran ellenőriztetni, az evést nagyon kontrollálni és sokat kell mozogni! És még így jönnek mellé a társbetegségek, mint cukor probléma, epe, stb.

12. papája (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. aug. 11. 10:29

Sajnos mostanra alulműködő lettem. Olvastam, van akinek ez után is megmarad az étvágy és e miatt lehetetlen a fogyás. Ennek megfelelően jól meghíztam, pedig küzdök a kilók ellen. A tüneteim vegyesek, alul és túlműködő egyszerre. Dr. Solymosi írásai szerint ezekből lesz a Hasimotó beteg. Mivel az ATPO szintem is egyre rosszabb ez igazolódni látszik. Hétfőn megyek endo dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond.

Gondolom a vegyes tüneteim miatt van az is, hogy most is magas a pulzusom, gyógyszert szedek rá, nem bírom a meleget, inkább a hideget szeretem, télen is 17-20 fokos szobában tudok jól aludni.

A hasmenésem viszont székrekedésbe ment át.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Papája)
2018. aug. 11. 07:21
Igen, a pulzusról már nem akartam írni (és a többi tünetről,mert annyira szervezet függő), viszont nekem is úgy volt, hogy a pulzusom 100, 130 felett volt tartósan és fogytam nagyon gyorsan úgy, hogy sokkal többet ettem a szokásosnál. És nagyon nem bírtam a meleget, ami azt jelentette, hogy télen csak azért vettem fel télikabátot, mert különben hülyének néztek volna:) A téli kabát alatt viszont csak egy póló volt, és nem volt rajtam sál sem, és még a kabátomat is kigombolva hordtam.
2018. aug. 11. 07:08

Pontosan ezt akartam én is leírni, mint Channa*

Nekem akkor voltak teljesen egyező tüneteim, amikor pajzsmirigy túlműködő voltam.

Nekem ez idő tájt még a pulzusom is nagyon magas, 100 feletti volt.

2018. aug. 10. 19:53

Sok mindentől lehet pl. pajzsmirigy túlműködés. TSH-t néztek a vérképnél? A pm. túlműködésnek lehet tünete a hasmenés (reggelente) és a fogyás, meg az izgágaság, feszültség, fáradtság, gyengeség, fényérzékenység, stb.

A másik ami eszembe jutott az az epe probléma.


Tehát, várvétel, ahol nézik a pajzsmirigyet is, azaz a TSH-t, a másik vizsgálat egy hasi UH vagy hasi röntgen.


Esetleg még valami étel intolerancia is lehet, ahhoz már kell a béltükrözés vagy a gyomortükrözés.

Vagy étel allergia is lehet, ahhoz meg allergia vizsgálat kellene.

2018. aug. 10. 19:22
Hasonló tünetekkel én túl vagyok a teljes kivizsgáláson. Vérvétel, hasi uh, minden tökéletes. Nekem azt mondták stressz miatt kialakult ibs.
7. 04424e865e (válaszként erre: 4. - Sacc01)
2018. aug. 10. 19:15
De gondolom ez nem privát.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Sacc01)
2018. aug. 10. 15:31
Nem a béltükrözés helyett írtam, de addig se idegeskedj.
5. sacc01 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. aug. 10. 14:26

O napi 6 nagyon eros kavet iszik meg, emellett gondolom nem lehez csodalkozni :/

Koszi a valaszt :)

4. sacc01 (válaszként erre: 2. - 04424e865e)
2018. aug. 10. 14:23
Kertem neki idopontot, remeljuk el is fog menni - azt mondja-, csak a november olyan messze van meg... Koszonom a valaszt!
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. aug. 10. 14:17

Nekem akkor volt hasonló, mikor stresszes időszakban kombináltam a reggeli cigit meg a kávét.


Kávét ma is iszom, de gyengébbet és nem közvetlenül ébredéskor. A cigiről meg leszoktam.

A stresszt tudom csökkenteni.

2. 04424e865e (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. aug. 10. 14:15

Nem véletlen, hogy az orvos vérvételre utalta. Általában akinek vastagbél daganata van, az vérszegény, mivel a daganatok vérezni szoktak. Ha a véreredmény jó, az már egy jó jel.

Ennek ellenére, mivel édesapád már abban a korban jár, hogy veszélyeztetve lehet, valahogy rábeszélném, hogy menjen el magánúton egy gasztroenterológushoz, tükrözés végett.

Nem érezne semmit az egészből, mivel magánorvosnál a tükrözéseket bódításban végzik. Amennyiben negatív eredménye lenne, jó pár évig megnyugodhatnátok.

2018. aug. 10. 13:55

Sziasztok!

Apukám 47 éves, körülbelül egy éve jelentkezett neki a mindennapos hasmenés, ekkor egy elég stresszes időszakban volt, ennek tulajdonította a dolgot. Fogyott is egy pár kg-t, több hetes könyörgés után elment háziorvoshoz, aki csak egy vérvételre utalta be, az tökéletes lett, de utána már nem volt hajlandó visszamenni hozzá. Télen alábbhagyott a hasmenés, vissza is hízta azt a pár kg-t. Aztán pár hónapja megint elkezdődött.... Most nem fogyott annyit, de szinte mindennapos, és szinte mindig reggel, ritkán előfordul napközben. Most is sokat stresszel, összevissza eszik, sokszor hidegen a főtt ételeket, és napi 6 kávét simán megiszik... Mivel továbbra sem volt hajlandó orvoshoz menni, én kértem neki beutalót meg időpontot béltükrözésre, de csak novemberben lesz. Én meg addig izgulok nagyon, már attól parázok hogy rákos :( Bár az életvitele alapján inkább valami irritábilis szindrómára illene rá a dolog. Volt már valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook