Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus csalánkiütés fórum

Krónikus csalánkiütés (beszélgetős fórum)


8. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. márc. 17. 23:41

Nem valódi allergia okoz ilyen betegséget. Sőt zöldségek, gyümölcsök is és még rengeteg egyéb tényező.

Orvoshoz kell menni, hogy megállapítsa mi okozza a sok közül, mert a gyógyszerek önmagukban nem elegendőek, hisz alkalmazni kell a megfelelő kezelést majd.

2022. márc. 17. 22:00

Én minden esetre elkezdeném lecserélni a kozmetikumokat és a tisztítószereket.


Mosószer, öblítő, tusfürdő, sampon, stb.

Jól megválogatnám a ruháim anyagát.

És figyelném, hogy mi irritálhat.

Tuti, hogy valami ilyesmi a probléma.


Gyógyszer? Mit szedsz? Mióta?

Vannak olyan időszakok, amikor nincs? Mikor?


Nekem pl. tavasztól-őszig mindig van valami ami miatt előjönnek a kiütéseim. Én nem mondom azt, hogy csalán, de igen ronda.


Nyárfa, nap, víz, stb. Nekem főleg ott van, ahol nem takar ruha, azaz arcomon, karomon, vállaim, hátam.


Én már úgy megszoktam, hogy teljesen meg tudok feledkezni róla, csak az juttatja az eszembe, ha valaki rákérdez;)

Akik ismernek évek óta, azok nem kérdezik, mert tudják, hogy nekem a jó idő ezzel jár.


Amivel próbálom megelőzni. Próbálom takarni az arcomat, ha tudom, hogy folyamatosan napon vagyok (sapka), hosszú ujjú vékony ing, stb.

Sajnos nem tudok kencéket használni, mert attól rosszabbul nézek ki, így csak ezt tudom tenni.


Ha főleg télen van rajtad, akkor lehet, hogy a szellőzésed nem megfelelő, de erre mindenképp magadnak kell rájönnöd.

6. hancsu (válaszként erre: 5. - Pteri)
2022. márc. 17. 21:43

Így gondolom én is!

Köszönöm!

5. pteri (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. márc. 17. 21:33
Szerintem nincs. Max tünetmentes időnként. A tudomàny mai àllàsa szerint nem gyógyítható, csak kezelhető.
2022. márc. 17. 18:46

A csalánkiütésnek mindig oka van,

Ha semmi nem változott, akkor valami megszokott vált ki allergiát, mert ugye az allergia bármikor előjöhet.


Szerintem a most virágzó növények is okozhatnak ilyet, pl. a mogyoró most virágzik, ha jól tudom.

Én pl. a nyárfától leszek kiütéses.


Tehát, az első, hogy rá kell jönni, hogy mi okozza és azt kerülni, más megoldás nincs.

2022. márc. 17. 13:44
😂 Megszaporodtunk. Én is pár napja nyitottam csalánkiűtés miatt fórumot.
2. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Hancsu)
2022. márc. 17. 11:52
makrobiotikus étrend
2022. márc. 17. 11:37

Sziasztok!

Van köztetek , aki csalánkiütésből meggyógyult?

Várom a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook