Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kristályvázák fórum

Kristályvázák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kristályvázák

30. winny (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. aug. 1. 14:54

Nagyon jó a cikked!

Megértelek.Amikor nincs bizalom akkor már semmi nincs.

29. zefex
2012. aug. 1. 09:18

A történet (főleg) a bizalomról, arányosságról, méltányosságról szól. Ugye, jól látom? Tehát azért a rossz érzés, mert a lényeg sérült. Viszont ha a "megbeszélés" "tisztázás" rosszul sül el, rámehet a kapcsolat, és nem az a cél.

Az ember zsengébb korban másként éli meg a csalódást, mert lesz másik, meg ott vannak a szülők, barátok akik segítenek kiheverni. Később egyre nehezebb, társat találni éppúgy, mint továbblépni a romokon.

2012. aug. 1. 08:40

Szerintem az a természetes,vagyis logikus,ahogy a férfi csinálta,hogy a felét fizeti kb mindennek,mivel nem volt semmiféle egyeztetés,vagy megbeszélés erról.

Az is lehet,hogy ő nem akart turkálni a nő pénztárcájában,azt hitte,a nő keres jobban.

De sztem nagyon nem érdemes ezzel foglalkozni,örülni kell annak,hogy ilyen luxusokra is jut pénz

27. kneseva (válaszként erre: 24. - Neseva)
2012. júl. 31. 18:47

kne az asszonynevem rövidítése ( Kné)

s a lánykori vezeték nevem első betűje

eva, ékezet nélkül a keresztnevem

26. syria (válaszként erre: 24. - Neseva)
2012. júl. 31. 16:45

Helyes!


Így kell felfogni az életet. Örülni annak, ami van, s az elérhetetlent pótolni az elérhetővel. (Esetleg megpróbálni változtatni.)

25. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. júl. 31. 12:53

Tetszik az írói vénád és a szép fogalmazásod.Szerény

véleményem,hogy mindenki életében akadnak ragasztott

vázák.Az enyém a pincében van és megfeledkeztem róla.További szép,boldog életet és feledést kívánok.

24. neseva
2012. júl. 31. 09:09
Jó volt olvasni soraidat. Anyagi és egészségi okokból én már csak az emlékeimnek élek.Tárgyaim vázák, nippek, festmények, fényképek emlékeztetnek a boldog napokra. Mégis pénz és társ nélkül is boldognak érzem magam, mert belenyugodtam, hogy ha nyafizok akkor sem lesz pénzem utazni, üdülni. Beszállok hát a net fényképei közé és odaképzelem magam. Irigylésre méltó sorsod van. Gondolom meg is becsülöd. Nevünk véletlenül hasonló?
23. pteri (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. júl. 31. 09:01

Először elolvasva a cikkedet, megértettelek, hiszen én is mindenen könnyen megbántódom és rágódom, bár mostanában igyekszem leszokni róla. Másodjára olvasva az jutott eszembe, hogy ezt fordítva is lehetne értelmezni. Ha tényleg nem beszéltetek pénzügyekről 6 évig, ami nagyon hosszú idő, akkor a férfi az elejétől fogva csak arra hagyatkozhatott, amit látott: ez a hölgy jól él, fenntart egy szép háztartást, van sok gyereke, unokája, nyilván támogatja őket is, veszi nekik a szülinapi , karácsonyi ajándékokat, mégis jut még arra is, hogy vele szórakozzon. Esetleg azt hihette, hogy gazdag özvegy vagy, és akkor tényleg minek támogatna ő. Lehet, hogy ő érezné magát becsapva, hogy játszottad a nagyvilági asszonyt, pedig csak egy átlag nyugdíjas vagy. Ha Te sem részletezted, neki honnan kellett volna tudnia?

Az is igaz, hogy a férfiak is többfélék. Az én első férjem természetesnek vette, hogy addig anyukája tartotta el, most meg a felesége fogja. A második párom viszont meg volt sértődve, ha ki akartam fizetni a költségek felét, azt mondta ez elemi illemszabály, hogy a férfi hív meg, és ő fizet. Mióta együtt élünk leteszi a pénzt én pedig beosztom az enyémmel együtt,tulajdonképpen közös minden, őt csak az érdekli, hogy legyen terülj-terülj asztalkám meg ami kell. Nem tudhatod azt sem, hogy ez a férfi mit szokott meg előtted más nőktől? Én a helyedben kipróbálnám, mit reagál, ha azt mondanám, idén nincs pénzem nyaralásra, mert kisegítettem a fiamat és lenullázódtam. Érdekes lenne, hogy mit reagál.

22. kneseva (válaszként erre: 21. - F826024eea)
2012. júl. 30. 16:08
Talán nem olvastad figyelmesen mit írtam. Minden évben télen-nyáron elutazunk valahova.( hazai és külföldi utak, város nézés, Balaton, ott van egy kis pihenőház) rendszeresen veszünk színház- és uszoda bérletet. Tudod 70 felett mát lassabban él az ember, mint a Te korodban. És még valami: én is voltam 22 éves, s bizony nagyon messze volt akkor még ez az anyagi lehetőség, mint mai. Nem igazságos az élet? Talán igen ! Hisz más más szépséget tartogat nekünk a különböző életkorban. Visszatérve az életkorra .23 évesen három gyerek anyja voltam ( egy gyereket a férjem hozott a házasságba, kettőt én szültem ) Minden kornak meg van a szépsége.
2012. júl. 30. 14:11
Érdekes, hogy van olyan, aki még 70 felett sem fogja fel, hogy élni kellene (főleg úgy, hogy még meg is teheti anyagilag, és még van is kivel!). Dupla nyugdíjjal sem kap nagyobb helyet két négyzetméternél a végén... akkor meg, mire vár? Utazzanak, szórakozzanak amíg lehet, amíg a pénztárca bírja! Istenem, mit meg nem tennék, ha kicsit is jobb helyzetben lennék a mai világban 22 évesen diplomán innen, pénzen túl...
20. zefex
2012. júl. 30. 09:27

Nagyon szép írás! Gyönyörű párhuzam. Megértem, hogy fáj a váza törése, de szerencsére a másik megvan, ha kissé meg is repedt. Vagy mégsem? Lehet, ráragadt egy pókháló, az csapott be. Győzd meg magad, és tedd félre a nagyítót. Jól mondta holdfény, megalkuvás nélkül nincs párkapcsolat.

A nők túl sokat agyalnak, méricskélnek, hasolítgatnak és ezzel néha ott is galibát okoznak, ahol (talán) nincs.

További sok boldogságot! Állítsd úgy a vázát, hogy ne a ráeső fény ne akadjon meg a repedésen :-)

19. kotheo
2012. júl. 30. 09:09

tÖKÉLETESEN IGAZA VAN EZ ELŐTTEM SZÓLÓNAK!

ÖRÜLJ, HOGY VAN AKI SZERET ÉS ADJ HÁLÁT AZ ISTENNEK!

2012. júl. 29. 21:30

nem igazán értem, hogy ha sosem volt téma köztetek a pénz, miért kellett volna tálalnia, hogy neki mennyi az annyi? Feltételezem, ő sem tudta, hogy te mennyit kapsz. Így még viszonyítani sem tudott.


Illetve, ha tényleg nem volt köztetek téma a pénz, miért lett most olyan fontos? megvan minden ami kell.

17. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Kneseva)
2012. júl. 29. 21:06

Tökéletes párt az ember úgysem talál, sok-sok kompromisszumból áll egy párkapcsolat. De Te ezt gondolom, sokkal jobban tudod nálam!

Persze, biztos furcsa lenne nekem is, ha én lennék hasonló helyzetben, de én már átlépnék ezen, ha eddig jól megvoltunk!

16. JudyTim (válaszként erre: 14. - Kneseva)
2012. júl. 29. 21:00
Én együtt vagyok a" bálványommal" mert úgy éreztem, hogy ha szét is omlott akkor is találok benne örömet, hamár egyszerű halandóvá vált. De mindegyre fedezem fel a hibáit és nem azért, mert elrejtette őket , hanem talán azért mert ez a csalódás azt váltotta ki belőlem, hogy jobban figyelek rá. Talán már nincs meg a feltétlen bizalom iránta, és a tudatom alatt azt fontolgatom, vajon mit is hallgat még el elöttem. Bár a hallgatás kegyes hazugság négis bántó és meg tud mérgezni egy kapcsolatot. És itt nem az anyagiakról van szó, mert nyílván Te sem kértél volna többet a felénél, mert az így fear, de a tény, hogy be sem avatott annyi éven át a lehetőségeibe a bántó. Hát ezt érzem én is minden alkalommal, amikor " meglepetést " okoz. Ezt sokan nem értik meg, mert az anyagi világban léteznek és nem érnek rá a lelki dolgokkal foglalkozni.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Kneseva)
2012. júl. 29. 20:59

Szerintem ne tulajdoníts nagy jelentőséget ennek, ha eddig jól megvoltatok!

Komolyan mondom, sok ember egyszer sem talál hasonló embert az életben!

14. kneseva (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2012. júl. 29. 20:36

Mivel elsősorban nem az anyagiakról írtam, hanem az elvről, erre tényleg nem tértem ki. Neki is van egy fia, aki az átlagnál lényegesen többet keres, nagyon komoly beosztásban dolgozik.Kettőnk családjában egyetlen gyerek van, aki támogatásra szorul, az az én egyik gyerekem. Ez működik is.

Tudom létezik házasságban is olyan, hogy a közös kiadásokat , közösen állják , s a maradék mindegyik egyéni számláját növeli. Én még nem éltem ilyen rendszerben. Mi az, amiért ezt leírtam? Valahogy úgy gondoltam--lehet, hogy tévedek?--létezik a fele-fele megoldás helyett, az arányos megosztás elve is. Talán ennek is van létjogosultsága, talán elegánsabb, talán méltányosabb, hisz a közös életbe nem csak pénzt, de munkát beleviszünk.

Nem panaszkodom, mondva csinált csonton nem rágódom - bár a váza eltörött- csak arra vagyok kíváncsi ki miként gondolkozik , miként cselekedne.

13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. júl. 29. 18:15

Ha jól értem, nem hazudott... Te eddig nem kérdezted, mennyi az annyi, ő pedig nem mondta!

Éljetek továbbra is szeretetben!

12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. júl. 29. 18:11

Ha jól olvastam, nem írod, neki vannak-e gyerekei, unokái. Ha igen, lehet, hogy őket is támogatja. Szerintem a fele-fele arány elég arányos megosztás. Milyen arányosabb megosztásra gondoltál? A bőkezű ajándékokat olvastam...

Szerintem is örülj annak, hogy két ilyen csodálatos emberrel ajándékozott meg az élet! Van akinek egy sem jut!

11. JudyTim (válaszként erre: 1. - Kneseva)
2012. júl. 29. 17:33
Teljes mértékben megértem az érzésedet. Én is átéltem ezeket a dolgokat és fura, de mielőtt a cikkedet olvastam töprengtem azon, hogyan is fogalmazzam meg az érzéseimet. Te ügyesen kristályba foglaltad őket, amikor az én bálványom omlott össze a szememben ugyan olyan képet mutatott mint az amikor egy kristályváza szűnik meg létezni és darabjaira hull. De amint írtad, az összerakott darabok SOHA nem lesznek a régiek.
10. syria (válaszként erre: 6. - Kneseva)
2012. júl. 29. 15:19

Nem értem a problémádat! Mindkettőtöknek olyan nyugdíja, tartaléka van, amiből gond nélkül élhet. (Hú, de sokan örülnének egy ilyen állapotnak!)

Mit fáj az neked, hogy kétszer annyi a nyugdíja, mint a tiéd? Minek kell turkálni a másik zsebében?

Én is külön élek a páromtól, és egyikünk sem firtatja a másik bevételeit. (Más kérdés, hogy pontosan tudom: minimum 3-szor annyit keres, mint én. De eszembe nem jutna ezzel visszaélni. Sőt!)

A bizalom nem ott kezdődik, hogy beszámolunk egymásnak a jövedelmeinkről. Még szép, hogy nem kérdezted az anyagi helyzetét!

„Remélem ez nem okoz kettőnk között gondot…” Akkor meg minek írtad a cikket???

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Kneseva)
2012. júl. 29. 13:07
Nézd, szerintem nem haszonlesés volt a részéről, nem hiszem, hogy szándékosan nyerészkedni akart volna a helyzeten. Ha nagyjából felesben mentek a dolgok, és ez neked eddig természetes volt, akkor nyilván neki is az (nem csak volt...) minden különösebb előzetes megfontolás nélkül. Mindketten hozzászoktatok a jövedelmetekhez, megtanultátok kigazdálkodni abból a szükséges és a kívánatos kiadásokat. Az, hogy mennyi az annyi, tehát az alap, ebből a szempontból végül is nem lényegi kérdés. Ő ha azt mondta, hogy valamire nem telik, akkor azért nem telik, mert nem várt kiadás a számára, gyakorlatilag mindegy, hogy mennyiből. Ha te azt mondod, hogy ki tudod segíteni, akkor te meg ki tudod gazdálkodni, akár kevesebből is.
8. ericika2 (válaszként erre: 6. - Kneseva)
2012. júl. 29. 12:27

Ha annyira zavar a dolog, próbáld meg kiugrasztani a nyulat a bokorból, hogyan reagál például arra, ha neki kell mélyebben a tárcájába nyúlni valamilyen ok miatt?


A hat szép év azért valami, nem?

Egyénként valamikoris beszéltetek róla, vagy csak hallgatólagos volt a megállapodás?


Ha pedig az esetleges újabb törést a vázán, vagy a váza végleges elvesztését nem akarod kockára tenni, akkor neked magadban kell pontot tenni a gondolatok, problémák végére.

Ez a "ha itt nyomom akkor fáj" esete. Ne ott nyomd, Ne nyomd. Ne azon a helyen fogd meg átvitt értelemben a vázát. Annyi szabad hely van rajta

Csak ha te magadban túl tudsz lenni rajta, akkor lesz a kapcsolatotok sérülésmentes.


Lehet, hogy ő erre nem is gondolt.

A férfiak agya másként jár.

7. 8e9170fe09 (válaszként erre: 6. - Kneseva)
2012. júl. 29. 11:57
Gondolom neki is van ilyen etalon.
2012. júl. 29. 11:47

Hajlamosak vagyunk arra -- én legalább is-- hogy elvárásainkat,korábbi, megszokott életünkhöz igazítsuk, azt tekintsük etalonnak. Nekem nagy családom volt--3 gyerek+mi, az öt fő-- itt értelemszerű volt, hogy egy ember kezében legyen a kassza, hisz valakinek be kellett osztani, hogy mindene fusson.

Ma ez egy kicsit más ként van. Mindkettőnknek tisztességes nyugdíja van, rendelkezünk tartalékkal is. Nem azt panaszoltam én el, hogy gondban vagyok, hanem, hogy nem tisztelet meg a bizalmával. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy én soha meg nem kérdeztem az anyagi helyzetét.

Remélem ez nem okoz kettőnk között gondot, mert hisz alapelvem az, hogy két ember ebben a korban már megváltoztatni a másika nem tudja.

2012. júl. 29. 10:29
Az a fránya pénz...mindent tönkretesz, ha van akkor is, ha nincs akkor is. Takarékos, ez jó jel is lehet. Talán van is rá oka...
2012. júl. 29. 10:15

Az biztos, hogy ebben a korban az ember nem úgy gondolkozik, mint húsz évesen. Nemcsak fekete és fehér van, hanem sok-sok egyéb árnyalat.

Egyre nehezebb valakit a privát szférába beengedni.

Ezek a kapcsolatok idősen egymás testi-lelki segítségéről (is) szólnak, és nem úgy, mint fiatalon arról, hogy házat építünk, gyerekeket szülünk, családot alapítunk.

Egy új életszakasz - új problémákkal.

Van egy német kifejezés: "Lebensabschnittspartner" = kb. "életszakasztárs", ez nekem olyan lélektelenül és számítóan hangzik, mintha valaki egy időszakra jó csak, aztán ha másra van szükségem, akkor lecserélem egy újra.


Én 40 évesen ismertem meg az élettársamat. Most 10 éve vagyunk együtt. A pénzdolgaink egyrészt közösek másrészt külön vannak. A napi kiadások feleződnek, a ház költségeibe adok pénzt, de a nagyobb részt ő állja, a kirándulások, utazások, tánctanfolyamok, stb. is feleződnek, de sokszor ő ad egy picit többet.

Itt Ausztriában sokszor házasfelek között is szigorú vagyon- és kiadásmegosztás van.

Mondjuk egymás pénzügyeibe belelátunk, meg olyan ez a kapcsolat, olyan a társam, akivel "lovat lopni lehet menni", tehát maximális bizalom van minden téren.


Biztos, hogy ez a bizalom nem lesz meg benned- legalábbis egy darabig.


Gondolj arra, hogy ilyen korban valahol mindenki a "rosszabb időkre" is gondol, tartalékol szükségállapotokra, fél talán attól, hogy köztetek nem minden úgy alakul, ahogy a rózsaszín könyvekben van.


De szükség van egy társra, akivel beszélhetsz, akivel nevethetsz, akivel különböző programokat csinálhatsz...

Sajnos kompromisszumokat kell kötni az életben.


Talán eljön egy alkalom is, amikor "ártatlanul" szóba lehet hozni ezt a témát, és lehet, hogy semmi számítás vagy egyéb rossz szándék nincs mögötte, és akkor ez a bántó tüske is kihúzva.

2012. júl. 29. 09:57
Próbáld meg nem észrevenni azt a foltot a vázádon, és örülj az életnek, a párodnak amíg lehet. Ha foglalkoztat a dolog kérdezz rá. Beszéljétek meg. Az elhallgatott rossz érzés rosszabb, több kárt okoz, mint ha egy beszélgetésben megtudod mi okozta, hogy nem beszélt az anyagi helyzetéről. Őrizd a vázádat, mégha nem is tökéletes a ragyogása (nagyon kevés 100%-os dolog van a világon, ha jól mögé nézel egy lis repedés, törés minden vázán van)
2012. júl. 29. 09:32

szia..


elolvastam és arra gondoltam,hogy szeretet van..de bizalom nincsen?

ha nincs bizalom biztos hogy van szeretet?


akiben én nem bízom meg..elhallgatok előle dolgokat azt én nem szeretem tiszta szívemből...

2012. júl. 29. 09:08
Kegyes volt hozzám a sors! Férjem halála után, túl a hatvanon, megajándékozott egy másik férfival, akivel a kölcsönös megbecsülés, együttérzés, közös gondolkozás mentén szeretetben élünk, immár 6 éve.

Ugrás a teljes írásra: Kristályvázák

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook