Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kristálygombáról minden! fórum

Kristálygombáról minden! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
641. ILI. (válaszként erre: 640. - Ataner87)
2011. ápr. 2. 21:23

Az a gond, h a cukor a kajája...

Legfeljebb csak 1 kanállal raksz 2 liter vízbe, és a többi meg édesítő szer. Muszáj rakni bele egy kevés kis cukrot, h nem pusztuljon el.

2011. ápr. 1. 14:58
Sziasztok! Az lenne a (lehet ,hogy buta) kérdésem, hogy a cukor helyettesíthető-e más valamivel? Szeretnék egy tisztítókúrát csinálni, és ugye a cukor nem éppen odaillő dolog:)
639. sunco
2011. márc. 24. 07:54
szia erika!hol tudom a naplódat olvasni?
2011. márc. 23. 22:44

Sziasztok!

Sok-sok fölösleges, egészséges kristálygombám van, szívesen adok Budapesten ingyen!!!

Nézzétek meg a naplómat, ott több, mint két éves tapasztalatomat olvashatjátok. Erika

E-mail-em: kristalygomba@c2.hu

637. ILI. (válaszként erre: 636. - Zoracska)
2011. márc. 10. 14:51
Szerintem megkezdődött nálad egy tisztulási folyamat. Nálam is így volt, aztán meg szép sima lett az arcom.
2011. márc. 10. 06:44
3 hete elkezdtem inni a gombalét, az emésztésemre nagyon jó hatással van, ezt már 2-3 nap után tapasztaltam. Viszont tele lettem kiütésekkel... Lehet, hogy allergiás vagyok rá?! Nagyon sajnálnám. :(
2011. márc. 8. 13:25

Én a gombalének-amit csodalének nevezek citrom helyett kb féldeci jó minőségű narancsszörpöt (FINO) teszek az érlelés kezdetén. . Három hete iszom napi rendszerességel a csodalét. Azóta jobban emésztek, ez a megállapítás gondolataimra is igaz, hogy hatékonyabban emésztem meg a rám ömlő információkat. Előtte folyton valami lehúzott, amit a csodalé fogyasztása óta nem érzek.

54 éves férfi vagyok, a fentiekben leírt készítési mód nekem használ. Amint reggelente és egész nap iszom belőle, egy jó litert vizek magammal minden nap meginni, akkor a fogyasztás pillanataiban végtelen hálát érzek azért, hogy egészségesen létezem és minden korty megtisztít. Ezt a hatást sem kávával, sem teával nem tudtam elérni. Családi körben csak én fogyasztom és a szaporulatot is beleöntöm a napi adagba. A gombaszaporulat gyümölcskonzervvel együtt is fogyasztható, jó hatása van és az ízeket azóta a maguk teljességében érzem, a kaját nem csak belapátolom, mint annakelőtte, pl. a csodalé élvezete közben egészen elragadtatott pillanataim vannak. Csak ajánlani tudom mindenkinek, üdv!

634. keriann
2011. márc. 7. 07:32

Tudna nekem is küldeni vagy adni valaki kristálygombát? Budapesten? vagy postán?


(estcsillag@hotmail.com)

2011. febr. 27. 19:48
Tudom, hogy nem ide való, de nekem kefír gombára lenne szükségem. ha van valakinek fölös, és adna, lécci jelezze. Elnézést az offért.
2011. febr. 27. 19:36

Üdv! Tolna megye Szekszárdon élek és tudok adni gombát- természetesen ingyen :)

cs-julcsika@freemail.hu címen elérhető vagyok.

írjatok hamar , igen csak szaporodik nálam :)

2011. febr. 20. 18:55
Ja még annyi hogy van egy csomó gombám szívesen oda adom akinek kell .. persze ingyen :)
2011. febr. 20. 18:54
Sziasztok . Én 2 hónapig ittam nagyon bizakodó voltam ... most komoly izületi fájdalmaim vannak ,a természet gyógyász azt mondta egy vizsgálat után, hogy tele van a szervezetem gombával és lehet ettől fáj a gyomrom is .... az izületi betegségemen semmit nem segített sajnos ... most szüneteltetem .
629. ILI. (válaszként erre: 628. - Audiotrack)
2011. febr. 20. 09:00

Biztos van benne valami amit írsz, de ha azt vesszük a gyógyszerek hatása is fejben dől el. Vagy hatnak vagy nem.

Ami viszont ellent mond az az, hogy nekem rengeteg féle kence, ecsetelő stb került kipróbálásra míg rá nem találtam erre a gombára. Rengeteg futószemölcstől szabadított meg fogytam tőle... tehát nekem bevált, pedig én sem hittem benne.

628. audiotrack (válaszként erre: 627. - Papomaco)
2011. febr. 18. 12:49

Írnék néhány szót a kristálygombáról. Minap kaptunk egy üveggel és egy írást használatáról és gyógyhatásairól. Mielőtt még elkezdtem volna inni, gondoltam utána érdeklődök. Magyar orvosok akiket kérdeztem (neten v. személyesen) semmit nem tudnak róla.Könyvtárban szakirodalomban ugyancsak nem találtam semmit. Maradt a net. Magyar oldalakon csak terjesztéséről írnak, érdemit semmit. Kénytelen voltam angol, német oldalak után nézni. Amire jutottam a következő: Japán kristálygomba felfedezője Masaru Emoto. Orvosi tanulmányok szerint pozitív hatása nincs. Általános vélemény szerint placeboként használható. Vagyis igazi hatása nincs, de ha hiszel benne, működik. Főbb összetevői a következők

: Lactobacillus, Streptococcus,Pediococcus, Leuconostoc bacteria, Saccharomyces, Candida, Kloeckera.

Nos ha magyar oldalakon rákeresel többségéről lehet találni adatokat. Saccharomyces közönséges élesztő, amit sörfőzésnél is használnak.Leuconostoc megtalálható a bélrendszerünkben is.

Streptococcus különösen fertőtő baktérium. A Candida-t szerintem nem kell bemutatnom. Ismertek a betegségek és problémák amiket okoz. Megtalálható a bélrendszerünkben is, probléma akkor van ha túl sok lesz belőle, ezért is nem innék meg naponta fél litert belőle. Bevitele nem ajánlott immunrendszer betegségek esetén, sok antibiotikum szedése, cukorbetegség, bélpanaszok, stressz és lisztérzékenység esetén. Azok az alkotók amiket nem emeltem ki közönséges erjesztő baktériumok. Mindenesetre nem innék meg egy erjesztő löttyöt ilyen nagy mennyiségben. Fémmel egyébként azért nem érintkezhet, mert néhány erjesztő vegyülete etanolt állít elő, ami alkohol, különösen az ólomra van maró hatással. Cukorbetegek egyébként se fogyasszák, mivel a terjesztő baktériumok többsége sok glükózt termel.


Ha valaki nem hisz nekem, nekem mindegy, mint írtam legalább placebo hatása lehet. Egyre viszont felhívnám a figyelmet, ha penész baktérium kerül a gombák közé fogyasztása súlyosa egészség károsító lehet.

Mivel sehol nem találtam magyar leírását a dolognak gondoltam elkezdem. Angliában és Németországban már lecsengett dolog, úgy tűnik ez egy újabb természetgyógyászati divat, ami máshol már lecsengett. Dehogy a vicc is tartja: Ha 2012-ben itt a világvége, és nem akarsz meghalni, gyere Magyarországra, itt úgyis 50 évvel le vagyunk maradva. Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy a kaukázusi kristálygomba is ez, mivel csak magyar oldalakon találtam ilyet, gondolom, új nevet adtak a réginek.

2011. febr. 17. 20:30

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy milyen a Ph értéke a gomba levének? Érdekelne.

626. bobe2 (válaszként erre: 625. - Papomaco)
2011. febr. 15. 09:15
Én szétrágtam egyet de nagyon égett a gyomrom ,többet sose kostoltam!
2011. febr. 14. 19:55

Sziasztok!

Mi van akkor, ha a gombából is eszem?

Szerintem jó.

624. eva_p
2011. febr. 13. 17:51

Én is tudok adni 3 adagot, Székesfehérváron átvehető

a részletekért:

eva.phleg@gmail.com


üdv,

É

2011. febr. 4. 09:34
Sziasztok!szeretnék kristálygombát,sajnos mostanában a táplálkozásom nagyon egyhangúvá vált,mivel kollégiumban élek,és ennek érzem is a rossz hatásait.szeretnék gombát Budapestről vagy Győr,Mosonmagyraóvár környékéről.Ha tudtok,kérlek segítsetek!Köszönöm!
622. RenoArt (válaszként erre: 613. - Dieseldr)
2011. febr. 1. 15:58

Hello!


A feleségemmel nem túl rég foglalkozunk a kristálygombákkal, viszont akitől kaptuk már hosszú ideje csinálja. Megfogadtuk a tanácsait és szépen szaporodik is az állomány. Leírnám mi mire ügyelünk! 4 literes befőttesüvegekben vannak és 12 evőkanál gomba, 3 nap alatt 6-7 kanál + gombával szaporodik. A ½ citromot másfél nap után kivesszük és a levét műanyagszűrőn keresztül (csupán a magok miatt) visszaöntjük. A citrom, ha sokáig benne maradt az állagát és az ízét is rossz irányban változtatta. A citrom és a mazsolát is célszerű alaposan átmosni mielőtt belekerül a gomba mellé. Mindig mindent átmosunk alaposan, az edényeket is beleértve, a szivacsot időnként kidobjuk, amivel az üvegeket, stb. mossuk, és újat használunk, nehogy valamitől tönkre menjen a gomba. Megfigyeltük, hogy a víz minősége is befolyásolja a végkimenetet, ezért tisztított, szűrt vizet használunk. Állítólag a túlzót klóros víztől is elpusztulhat a gomba. Vettünk új műanyag edényeket, kanalakat, szűrőt, stb. mikor elkezdtük az egészet, és csak erre a célra használjuk ezeket. Nem vagyok paranoiás, de szerintem a műanyagon a használat során idővel, hajszálnyi karcolások miatt, akár nem kívánatos bacik telepedhetnek meg, még a legalaposabb mosogatás ellenére is. Bizonyára tapasztalta már más is, hogy a műanyagkanna pl. a bor illatát, néha még a színét is átveszi, az üveggel ellentétben.

Szerintem célszerűbb új, és csak a gombához vásárolt (műanyag) edényeket használni.

2011. jan. 31. 08:05

Üdvözletem!

Budapesten élek, szükségem lenne japán kristálygombára.

Tudna valaki segíteni?

Köszönettel

gilles1@t-online.hu

620. ILI. (válaszként erre: 619. - Dieseldr)
2011. jan. 29. 09:47
Tyűha, jó messze vagy. Nekem jó, csak küldened kell borítékot felbélyegezve.
619. dieseldr (válaszként erre: 618. - ILI.)
2011. jan. 29. 08:17
Eltaláltad egri vagyok.Esetleg utánvét?
618. ILI. (válaszként erre: 617. - Dieseldr)
2011. jan. 26. 13:53
Adnék szívesen, de gondolom nem vagy szegedi...
617. dieseldr (válaszként erre: 616. - ILI.)
2011. jan. 25. 18:01
OK.Én is így terveztem csak most így hirtelen nincs más gombaforrás.
616. ILI. (válaszként erre: 613. - Dieseldr)
2011. jan. 25. 17:34

A mazsi, és a cukor a kajája, a citrom csak azért kell, hogy jó íze legyen. Én már rég óta citrom nélkül érlelem, és f@szán szaporodik.

Sajna a gombáid nem jók. Én is azt hittem, hogy a citromtól, de sajna nem. Egyébként már nem is a gyümölcsöt facsarom, hanem citromlevet öntök bele amikor kész van a cucc. Egyébként hallottam már olyat is, hogy van aki szörppel issza.

Egy a lényeg, hajítsd ki a gombákat, és szerezz be másikat, kár vele szenvedni, csak idő és energia...

615. nikaa (válaszként erre: 613. - Dieseldr)
2011. jan. 24. 21:26
a mazsolából,cukorból és citromból táplálkozik a gomba! egyiket sem szabad elhagyni!!
614. nikaa
2011. jan. 24. 21:25
Ismerőseim tapasztalatai: ekcémát teljesen vissza húzza a krist.gomba,ezenkivül az inzulinról letudtak állni,és a gyomor-epe bántalmak minden formájára jótékonyan hat!!!!!!!!!!!!
613. dieseldr (válaszként erre: 605. - ILI.)
2011. jan. 24. 18:32
Hát kezdek elkenődni az űj adag gombával is ugyanaz a helyzet 2,5nap után megint kocsonyás trutyi lett, nem tettem bele citromot nehogy valami érlelő méreg miatt csinálja de most már a mazsolát is elhagytam mert azt képzelem hogy valami konzerváló vegyszerrel kezelik és amiatt durvulnak el a dolgok más ötletem már nincs egyébként a mazsola minek bele?
612. bubu33
2011. jan. 22. 19:07

Sziasztok!


Ha valakit érdekel kristálygomba Székesfehérváron szívesen adok.Természetesen ingyen.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook