Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kriminálpszichológia fórum

Kriminálpszichológia (beszélgetős fórum)

22. Nisso
2011. aug. 17. 00:52
El kell végezned a Pszichológiát BA szakon, aztán MA képzésen Kriminológia, így leszel kriminológiai szakokleveles pszichológus, rövidebb nevén kriminálpszichológus!
21. Pötyli (válaszként erre: 20. - Kisbögre)
2010. jún. 5. 23:01
Köszönöm szépen!:)Hát még nem tudom merre, hogyan kezdjem, de suliig még van szerencsére egy évem, addig csak jutok valamire.:)
20. kisbögre (válaszként erre: 18. - Pötyli)
2010. jún. 5. 21:35

Nagyon kevés az esély, hogy bekerülsz oda...

Persze próbálkozni lehet.

Szerintem ha kitartassz ez mellett más vonalon indulj el...

Ha bármi kérdése van, szívesen segítek!

19. Pötyli (válaszként erre: 16. - Anyuci91)
2010. jún. 5. 12:45
Nagyon szépen köszönöm!:)
18. Pötyli (válaszként erre: 12. - Re87)
2010. jún. 5. 12:45
Igen, de gondolom, mire oda eljut az ember, le kell tennie valamit az asztalra. És nem tudom, hogyha elvégzem, akkor utána egyből el tudok valahol helyezkdeni? Mert valaki azt is mondta, hogy egy friss diplomás még más feladatokat kap. És ez az akadémia milyen? Mert én is olvastam valami ILEA-ról, oda más országokból mennek rendőrök plusz 2 magyar rendőr is mehet.
17. Re87 (válaszként erre: 16. - Anyuci91)
2010. jún. 5. 10:15
Hát igen,ez pont erről szól:).
2010. jún. 5. 10:11
Ez nekem tőlem idegen,mert megmagyarázza a Bilkei Pál is kriminálpszichológus, ha felkérik a tévében szokott nyilatkozni, hogy a bűnözök miért követik el a bűncselekményt és hosszasan fejtegeti a lelkivilágukat. Sok szerencsét hozzá és sikert kivánok. Üdv.Ágnes
15. Re87 (válaszként erre: 14. - Kisbögre)
2010. jún. 5. 10:07
Kb. 5éve mondta egy pszichológus,hogy ott is lehet.Talán az Izabella utcát mondta,hogy ott van.
14. kisbögre (válaszként erre: 13. - Re87)
2010. jún. 5. 08:49

Én nem tudok róla, hogy lenne. Habár nincs kizárva, hogy valaki elmegy egy olyan suliba ahol pszichológia szakon tanul, majd később fakultálódik erre az ágra...

Utána kell nézni, érdeklődni...

13. Re87 (válaszként erre: 11. - Kisbögre)
2010. jún. 5. 08:45
Állítólag az ELTE-n is volt/van ilyen szak,bár én a neten nem találtam semmit róla.
12. Re87 (válaszként erre: 1. - Pötyli)
2010. jún. 5. 08:43

Szerintem azért ez,hogy nincs igazán kialakulva nem egészen igaz.Pl. Végh József Budán az FBI-akadémián FBI ügynököket oktat,meg mindenféle Európai szervezetek embereit.Nagyon komoly állítólag,a párom volt már.

Én is nagyon szeretem a kriminológiát,kriminálpszichológiát,de sajnos nekem már nem sok esélyem van,h elvégezzem.:(

11. kisbögre (válaszként erre: 10. - Pötyli)
2010. jún. 5. 08:40

Jogi végzettséggel felveszenk dolgozni.

Az után már nem kell elvégezni az RTF-et külön...bár ha érzel hozzá affinitást egy 2 éves mesterkurzust ott is megcsinálhatsz!

A kr.pszicho. nem sokban különbözik a rendes pszicho.-tól az én meglátásom szerint, csak annyiban hogy az egyes cselekmények lkövetőinek magatartását vizsgálja.

Amúgy én most járok a jogra...

10. Pötyli (válaszként erre: 9. - Kisbögre)
2010. jún. 4. 21:55
Jogi végzettséggel felvesznek a rendőrségre dolgozni, vagy a jog után a RTF-en is el kéne végeznem egy szakot? Amúgy nem csodálom, hogy az vagy, ha ilyen helyen dolgoznék szerintem én is az lennék!:)Amúgy engem ez a kr.pszicho. érdekel nagyon , csak nem tudom, hogy érdemes-e. Mert tényleg nagyon-nagyon érdekel, csak mint már mondtam, állítólag még ez nem az igazi nálunk. De ebben nem vagyok jártas. :)
9. kisbögre (válaszként erre: 8. - Pötyli)
2010. jún. 4. 21:46

Először is a kriminálpszichológusokat az igazságügyi szakértőként alkalmazzák és az én véleményem szerint azt nem a rendőrség teszi. Nálnuk van pszichológus, de ő nem kriminál, csak síma. És ő dr.

Nem sok idő, míg az ember nyomozó lesz, csak tudni kell helyezkedni...ha valakinek ez megy, nincsen gondja és nem is lesz. Kicsit karrieristaként hangzik, és bizonyos szinten az is vagyok.

Ha a rendőrségen szeretnél dolgozni és szert tenni egy biztos!!!! állásra, akkor szerintem a jogi egyetemet végezd el!

8. Pötyli (válaszként erre: 6. - Kisbögre)
2010. jún. 4. 21:35
Komolyan?:) De jó neked! Engem is nagyon érdekelnek a bűnügyi dolgok, régen azon gondolkodtam, hogy nyomozó leszek, de elvetettem, mert mire eljutok arra a posztra az nem kis idő gondolom. És a rendőrségen sokszor alkalmazzák a kr.pszichológusokat? Mert ezért is nagyon gondolkodom rajta, hogy lenne-e ezzel a végzettséggel elég munkám itt Mo-on. :)
7. Pötyli (válaszként erre: 5. - Pmazsi)
2010. jún. 4. 21:32
Köszönöm a segítséget!:) Én is keresgélés közben találtam ilyen képzést, csak nem voltam benne biztos, hogy az milyen képzést ad az asszisztens megnevezés miatt.:D
2010. jún. 4. 21:26

Első diplomaként megcsinálod a pszichológiát, majd mesterképzésre jeletkezel az RTF-en sztem a bűnügyi szakirányra!

Azon belül elképzelhető , hogy lehet...

Csak azért mert én a rendőrségen dolgozom...

A párom is az RTF-en végzett!

2010. jún. 4. 21:23

Szia!Én is kerestem, de külön szakot nem találtam, viszont olyat igen hogy kriminálpszichológiai asszisztens képzés. A keresőbe írd be így, és az első találatra kattints rá.

Én ezt tervezem, hogy megcsinálom

2010. jún. 4. 21:21
Először is köszönöm az eddig segítséget!:) Amúgy azt is olvastam valahol, hogy először el kell végezni a pszichológiát, aztán a Rendőrtisztin van valamilyen posztgraduális képzésként a kriminálpszichológia.
2010. jún. 4. 21:10

Rtf-en nem lehet külön erre szakosodni...

max csak annak elvégzése plusz a pszichológia szak külön elvégzése után.

RTF-en mint tantárgy külön tanítják...de szak mint olyan nincs.

2010. jún. 4. 20:49
rendőrtisztin lehet tanulni, választasz egy osztályt azon belül szakosodsz kriminálpszichológusnak
2010. jún. 4. 20:44

Sziasztok!

Engem nagyon érdekel a kriminálpszichológia, és efelé szeretnék továbbtanulni, csak az a problémám, hogy nem tudom, érdemes-e, mivel állítólag Mo.-on még nincs igazán kialakulva. Akinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata, esetleg ez a foglalkozása vagy tudna nekem mondani iskolákat (lehet külföldi is) annak megköszönném a segítségét! :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook