Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Krémes paradicsomleves? fórum

Krémes paradicsomleves? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 30. 19:20
és lehet egy pici törött borsot is tenni bele
3. cel
2010. máj. 30. 18:01

Ahogyan én szoktam:

Kevés zsiradékon (2-3 evőkanál olaj) 2 teáskanálnyi lisztet pirítok, magyarul rántást készítek,egy csipetnyi pirospaprikát szórok rá, majd 2 dl hideg vízzel engedek fel, elkavarom, hozzáadom a 2- 3 kis dobozos paradicsomsűrítményt, majd tovább hígítom a kívánt sűrűségűre. Jól kiforralom, még teljesen sima, krémes állagú nem lesz. Kb egy liternyi levesbe két csapott evőkanálnyi tésztát szórok, ízesítem a levest sóval, kristálycukorral ízlés szerint. Én egy levélke zeller zöldet teszek még bele. A tészta bő 5 perc alatt megfő. Mivel a tészta vizet vesz fel a főzés alatt a leves túlságosan besűrűsödhet, ezt vízzel (húslevessel) tudod hígítani.

Kellemes főzést!

2. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - 2315ec2425)
2010. máj. 30. 17:50

Először is csinálj rántást,a rántásban keverd el a cukrot,attól lesz szép fényes,és édes! :)

Arányokat sajna most így nem tudok neked írni,ha ott lennék,segítenék neked szívesen! :)

2010. máj. 30. 17:47

Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni!Paradicsomlevest szeretnék enni:)De azt a nagymamám fajta levest,ami krémesebb és édes!Amibe betű tészta van:)Van sűrítményem is egy kicsi és van főzött paradicsom levem is!Valaki elmondaná nekem arányokkal,h h kell megfőzni?:)Köszönöm szépen:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook