Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kreditelismerés, hogy van ez? fórum

Kreditelismerés, hogy van ez? (tudásbázis kérdés)

2014. jan. 31. 14:53

Az ADHATÓ szót kiemelném...:D

Én elvégeztem a tanítóit és az ovipedet is. tanítóin 4 év volt, és a 3. évben kezdtem el az ovit. Elfogadtak tantárgyakat, így az ovi 3 év helyett 2-be került. Sokat segített, bár nem sokat tanítottak...

Volt olyan, hogy a kreditátviteli kérelemmel el tudtam intézni (ugyanaz a kurzus, ugyanaz a kód, ugyanaz az oktató), viszont olyan is volt, hogy nem fogadták el, és taposni kellett az utat, mert szemétkedtek.

szóval az ADHATÓ szó a döntő tényező...

de amúgy igen, a TO majd szépen felvilágosít (vagy éppen elküld melegebb éghajlatra...)

2014. jan. 30. 21:06
köszi
2014. jan. 30. 20:57
Na jó, már nem tudok írni:( Bocsi.
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - 171925f409)
2014. jan. 30. 20:57

Most meszembe jutott, hogy vannak csecsemősök ösztálytársak is, nekik is kell a 3 év ugyan úgy.

JKérdezz rá a tanulmányin.

6. 171925f409 (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2014. jan. 30. 20:54
Igen itt nálunk is van tárgyelismerés, csak az a fura amiről sosem hallottunk,hogy 1,5 év alatt elvégezhető egy alapszak csak mert van valakinek felsőfokú szakképesítése.
2014. jan. 30. 20:49
Nálunk ha jön egy már tanító diplomával rendelkező, az óvós szakra, nem kell kevesebb félévet teljesíteni, hanem ha volt az előző suliban hasonló tárgy, akkor az oktató adhat abból a tárgyból felmentést. Nem tudom, hogy ez a felsőfokú szakképzésnél hogyan működik.
4. honeywald (válaszként erre: 3. - 171925f409)
2014. jan. 30. 20:38
akkor az van ami le van oda írva. az az igaz. ezen mit nem értesz? ha ezt írták, akkor ez van.
2014. jan. 30. 20:27

ebből gondoltam:

" kétéves képzés, amelynek az elvégzése után továbbtanulhatnak alapszakon, és a kreditelismerés miatt három év helyett másfél év alatt megszerezhetik a diplomát. Így összességében - négy félév (felsőoktatási szakképzés) + három félév (alapszak) = hét félév - csak egy szemeszterrel tanulnak több ideig, mint azok, akik egyenesen BA- vagy BSc-szakra mentek.

2. honeywald (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2014. jan. 30. 20:25

jártam a tanítóképzőre, ami 4év. aztán átmentem oviképzésre ami 3év. nem lett se több se keveseb, viszont bizonyos krediteket elfogadtak, így nem kellett ott újra kijárnom.


viszont felsőfokú szakképzés esetében vigyázz, mert ott nem tárgyak hanem modulok vannak, és nagyon nem mindegy, mert ezeket viszont nem fogadják el elvileg

2014. jan. 30. 20:22
Azt hallottam,hogy aki felsőfokú szakképzésre jár ami 4 félév akkor az ott kapott kreditek beszámíthatók egy alapképzésbe ami elvileg 3 év lenne de így csak 1,5 év igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook