Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kreatív ötletek fórum

Kreatív ötletek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
32. d'or (válaszként erre: 30. - Kiki32)
2007. aug. 17. 09:24
szio ,en is igen vmi eros lakkra gondoltam..koszi a tanacsot.
31. bb2f4e28dd (válaszként erre: 29. - D'or)
2007. aug. 17. 09:18

Nem vagyok benne biztos, h hosszú távon bírná a vizet, bármennyire lakkozod is... de próba cseresznye.

A helyedben elmennék egy közeli tüzépbe és ott vennék díszkövet. Sőt, 1-2 db-ot tán ingyen is adnak.

30. kiki32 (válaszként erre: 29. - D'or)
2007. aug. 17. 09:16
Sia! Ha megcsinálod a köveketet, akkor kültéri lakkal kend be (festékboltban lehet kapni), ugyanis a hobbisok elég hitványak vízállóság szempontjából...
29. d'or (válaszként erre: 28. - Bb2f4e28dd)
2007. aug. 17. 08:58
szio,irom,apukamnak van egy nagy disztava kis szokokuttal..stb es neki szeretnek ajandekba dekoracionak a tavahoz,szelere..stb Hol talalok ilyen nagy koveket+milyen modszerrel kell vegen bekenni-gondolom lakkal ,hogy azert vizallo is legyen!!
28. bb2f4e28dd (válaszként erre: 27. - D'or)
2007. aug. 17. 08:37
Milyen célból akarsz kőre dekupálni?
27. d'or
2007. aug. 17. 08:12

kerdezem,hogy vki keszit-e szaraz, szaritott viragkbol dekoraciokat??

+kerdezem,hogy nagy koveket hol talalok,amiket dekuzni tudnek??

26. d'or (válaszként erre: 21. - Notredame)
2007. aug. 16. 20:45
szio, megirnad meg, hogy milyen targyakat dolgokat csinalsz ujsagbol??Kivancsi lennek ra!
25. d'or (válaszként erre: 15. - Notredame)
2007. aug. 16. 20:40
szio, en is dekupalok ,mondjuk nem vagyok profi..de azt irtad te,hogy ha nincs dekulakkunk akkor jo ra a sima-mezei hajlakk is??Ha igen tok supi,mert az tenyleg tok jo aron mozog +konnyebb meg felvinni is!!varom majd valszod .koszike!
2007. aug. 2. 20:15
Ha világosabbra festik a plafont mint az oldalfalakat,magasabbnak tűnik.Ha sötétre festik ,összébb nyomja a teret.
2007. júl. 13. 02:29
van otletetek arra, hogy lehet a plafont optikailag magasabra tolni?
22. notredame (válaszként erre: 16. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 1. 01:25
Erre nem gondoltam, de megnezem s kiprobalom. Koszi az otletet!
21. notredame (válaszként erre: 18. - Sita)
2007. júl. 1. 01:22
Vinalvilt vizzel higitom, s tenyleg lehet lakk helyett is hasznalni. Amikor lefested minden feher, de miutan megszaradt nem latszik. Ezt hasznalom amikor ujsagpapirbol keszitek targyakat, mert miutan megszarad kokemeny lesz.
20. notredame (válaszként erre: 12. - Sita)
2007. júl. 1. 01:18

Egy nagyon aranyos megoldast lattam az erkelyre. A foldre egy pazsitra emlekeszteto kinti viszontagsagokat turo szonyeget teritettek, volt ket nyugagy egy napernyovel, korbe a racs barnara volt festve , arra futottak orokzold futo novenyek. A hatter feher, a srac akkor rajzolt egy tengert mint hatteret. Nagyon hangulatos volt, szinte egy vizparton ereztem magam.

Probalj meg valamilyen hangulatot felcsempeszni az erkelyedre. Csak a szurkeallomanyunkat kell neha megmozgatni s jonnek az otletek. Majd szamolj be milyen is lett az erkelyed.

19. sita (válaszként erre: 16. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 26. 08:22

Igen, már én is gondoltam erre, mert a múltkor vettem egyet a diszperzit színezéséhez. Cserépre az is nagyon jó, illetve remélem, hogy időtálló is lesz. Bár ez leginkább a lakkozástól függ.

Köszi, ez is jó ötlet!

18. sita (válaszként erre: 15. - Notredame)
2007. jún. 26. 08:21

Hú, köszi, na ez igazán jó tipp volt. Pontosan ezek érdekelnének, hogy mivel lehet kiváltani a drága akrilfestékeket, meg lakkokat.

Hazafele menet majd be is ugrok a festékeshez, és akkor megnézem ezt a vinavil valamit. Ezt végül is használhatom a legvégén lakk helyett is, nem? Csak hígítok rajta egy kicsit és máris lakkszerű az egész.

Nagyon köszönöm!

17. sita (válaszként erre: 14. - Szapi)
2007. jún. 26. 08:19

Köszi a tanácsokat. Még nagyon kezdő vagyok ilyen házfelújítási téren, ezért nem nagyon ismerem ezeket a festékeket, meg miket. A lazúrt megnézem mindenképp, mert nekem is egy bordós/barnás jutott eszembe, hogy jó lenne.

Remélem, hogy sikerül jól összeválogatni a dolgokat. Köszönöm!

16. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - Notredame)
2007. jún. 26. 06:37
Az akrillal leginkább úgy tudsz spórolni, hogy veszel beltéri színezőt (pl Aquakolor), amiből egy nagy flaska kb. 400 Ft. Gyönyörű telt színei vannak, szépen keverhető más színekkel.
15. notredame (válaszként erre: 9. - Sita)
2007. jún. 26. 03:58

probald meg a hajlakkot a lakk helyet. a legolcsobb is jo a mit a piacon lehet kapni, nem szukseges, hogy markas legyen.


egy alkalommal keves volt az akril, hogy eleg legyen az egesz felulet lekenesehez osszekevertem vinavil ragasztoval - feher folyekony ragaszto, amit a dekupazsnal is hasznalnak. Azota is keverem, mert bevalt igy tobb lesz belole, a szine nem valtozik, de igy egy kicsit sporolni lehet a festekkel. azota is rendben van a lefestett resz. Egy probat meg er!

14. Szapi
2007. jún. 25. 23:30
Vannak olyan fagyálló járólapok, amelyek fa erezetet utánoznak. Azok nagyon jól mutatnak kis felületen is. Olyan is van, mintha hajópadló lenne, pedig járólap. Nekem a zöldes szín a vöröses árnyalatokat vonza. Lazúrfestékben van vörösfenyő, az igazán jó szín. És nem is drága. Bár ahhoz, hogy időt álló legyen le is kell lakkozni. A zöld, bordó, fehér összeállításnál az árnyalatokat nagyon el kell találni.
13. sita
2007. jún. 25. 09:28

Előrehozom már egy kicsit ezt a topicot...

Egyébként már kaptam olyan ötletet az erkélyre, hogy a rácsok fehérek, a lambéria és könyöklő vöröses-barnás, a padló halványzöldes. Illetve az üveg elés apácarácsot javasoltak.

Ez is tetszik, de várom még az ötleteket.


Köszi.

12. sita
2007. jún. 22. 15:10

Rendben, mondok.


Az icipici erkélyemet akarom feldobni valahogy. Minden kacattól megszabadítottam, semmi nincs kint. Le kell járólapozni, és úgy néz ki az egész, hogy zöld üveg, aminek a kerete fekete, meg még vannak fekete rácsok a szomszédok közötti elválasztás gyanánt. A könyöklő fából van, azt is festeni kéne, vagy pácolni. Szóval a zöld üvegen kívül minden festhető és festeném is. Ja, és a fal fehér, azon nem változtatnék, hanem az erkélyajtó mellett, derékmagasságig lambériaszerű valami van a falon, ez is fa. Jelenleg szürke.


Tehát elsősorban színösszeállítás érdekelne, hogy mit javasolnátok. Amire én gondoltam, de nyugodtan támadható: zöld üveghez zöld hammerite a rácsokra, de a fára is zöld pác kerüljön? A járólap valami szürkés, bézses árnyalatú akármi. A lambéria zöld legyen? A fal ugye fehér, és láttam szép kis összehajthatós szettet, két szék és egy asztalka fehér színben.

Szeretem a zöld színt, és szeretnék virágokat kitenni, hogy elvegyék ezt a poros, füstös levegőt. Na mondjuk az is igaz, hogy oda aztán strapabíró virágok kellenének. Sajnos nagy forgalmú utcára néz az erkélyünk, délig odasüt a nap, és jó lenne egy hely, ahova az ember úgy esténként nyugisan kiülhetne.


Nem kell mondanom, hogy fontos az ár, jó lenne vagy 15-ből megúszni a festékeket meg a járólapozást. A bútorzat maga 12 ezer.

2007. jún. 22. 12:40

A kreativitáshoz szükség kell. Mert valamit valami mással kell helyettesíteni. Vagy valami problémát kell megoldani.


Mondj egy problémát, s mi ötletelünk.

Brainstorm meeting -nek hívja az angol:)))

10. ec63a7fc29 (válaszként erre: 9. - Sita)
2007. jún. 22. 12:39
Olasz máz, némi szaktudás, kemence, s mehet a dolog.
9. sita
2007. jún. 22. 09:57

Kezdem egy konkrét témával, hátha így beindul a csevej :)

Szóval próbálkoztam már többször is a virágcserép/kaspók festésével és dekupázsolásával. Amikor a hobbyboltokban kapható akril festékeket és a dekupázs ragasztót/lakkot használtam, minden szuper volt. Viszont elég drágák ezek a dolgok, ezért gondoltam, hogy lecserélném őket valami egyszerűbbre.


Vettem egy fél liter diszperzitet és bekevertem sárgára (mert nekem ez a szín jött be). Vettem egy doboz padlólakkot is. Nos, a diszperzit teljesen tökéletes, és hát el tudjátok képzelni, hogy milyen sok cserépre elég. A lakk viszont nem jött be. A szalvétát a régi maradék dekupázs lakkal tettem fel, majd lekentem az egészet a padlólakkal. Ahová nem került a dekupázs lakkból, ott a sárga alapszín teljesen besötétedett, tehát az egész tiszta foltos lett a minták körül. Ha a szalvétázás előtt lekentem az egészet lakkal, akkor jó volt, mert besötétedett mindenhol, rá a szalvéta, és újabb sor lakk. De igazából nagyon sűrű lakk, nehezen használható. Hígítóval próbálkoztam, de olyan pepecselés az nekem, hogy inkább nem foglalkoztam vele tovább.

Később vettem fújható lakkot, de azzal az a baj, hogy árához képest nagyon kevés cserépre elegendő (2-3 db), tehát ez megint nem éri meg. Akkor már inkább a rendes dekupázs lakk.


Szóval próbálkozott már ezzel valaki? Esetleg van egy jól bejáratott olcsó módszeretek erre?


Elsősorban azért is érdekelne ez nagyon, mert édesapámnak kertészete van, és gyárthatnék néhány szép kaspót, aztán azt is lehet árulgatni.

További jó tippek is érdekelnek ezzel kapcsolatban!


Köszi,

sita

8. sita
2007. jún. 22. 09:29

Jó lenne, ha felpörögne egy kicsit ez a topic. Én is szeretnék így kreatívoskodni, csak sok dolgot nem tudok, hogy kell. Sokszor így csak kidobom a pénzt, mert nem sikerülnek jól, mert nem jó cuccokat használok fel hozzá.

A scrapbook például érdekelne, de bármi. Jó lenne egy kis ötletbörze itt, és jó tanácsok, tippek...


Üdv,

sita

2007. jún. 22. 08:28

Mivel nem kaphatóak az átlagboltokban dolgok, ezért ált vagy megcsinálom (varrás, stb) vagy keresek egy jó szakembert, s megcsináltatom az ötleteimet. Ezért nagyon egyéni a környezetem.

Praktikussság, rend és trend.

2007. jún. 22. 07:58
Imádok barkácsolni!Néhány munkámat megnézhettek a képtárban.Majd teszek még fel képeket.Képeim: [link]
2007. márc. 10. 23:00
A tukroket fel lehet dobni, ha uvegfestunk a sarkaira valami apro motivumot (eloszor persze nejlonra, aztan ra lehet rakni a tukorre). Ezt mar regen csinaltam, de lehet ujra elkezdek festegetni.
2007. márc. 10. 22:55
Szeretek mindent szepen tarolni, papirokat, szamlakat, ezert a "szep" ciposdobozokat, vagy egyeb dobozkakat ki szoktam dekoralni, bevonom szep csomagolo papirral, vagy egyeb modon, es maris mutatosabb helyen vannak a kacatok, nem behajigalva valami szekreny fiokba.
3. bb2f4e28dd (válaszként erre: 2. - Zsuzsi13)
2007. jan. 17. 09:54
Lássuk csak: scrapbook (digitális és papíralapú egyaránt), dekupálás, matricafestés, gyöngyözés.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook