Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közvetítő anyagok masszázshoz fórum

Közvetítő anyagok masszázshoz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közvetítő anyagok masszázshoz

2011. aug. 23. 13:56
Ja, hízókúrában nem tudok segíteni, olyan gondom nem volt, inkább fogynom kellene :/
24. Veronika27 (válaszként erre: 23. - Mmmmmmm)
2011. aug. 23. 13:56
Szem alatti karikákra nincs recept, ha örökölted. Sajnos nekem is vannak :S Esetleg C-vitaminos szemápolók segíthetnek, vagy krumplit tegyél rá (ez utóbbit még én sem próbáltam) és sok vizet igyál (nem cukros löttyöt)!
2011. aug. 23. 12:39
ha nem haragszotok ide irnék egy másik kérdésemet is! Van valami bevált recept a szem alatti karikákra( ami mindig ott van akármennyit alszom)? És még egy kérdés azt megtudnátok mondani mi egyek amitől hízok de a bőrömnek nem tesz rosszat(pattanásos)?
22. Veronika27 (válaszként erre: 21. - Mmmmmmm)
2011. aug. 23. 11:13

Szerintem találsz neten recepteket, csak rá kellene keresned.

Egyébként egyszerű gyógyszertári krémalapba lehet keverni 100%-os illóolajokat, de azoknak is utána kell nézni, hogy melyik milyen bőrre jó.

Ha masszőr szeretnél lenni, ott ezeket is megtanítják neked.

2011. aug. 22. 22:38
Én azt szeretném kérdezni hogy házilag nem lehet előállítani valami természetes masszázs krémet! Valaki esetleg tud egy ilyen receptet ossza meg legyen kedves velem! Mert engem ez nagyon érdekelne! (Amugy meg én is gondolkodom hogy elkezdek masszírozni igy másodállásként, mert elvileg nagyon jol megy nekem és nagyon erős a kezem (főleg 45 kiló vagyok) és még el se fáradok a masszázsba.)
2010. febr. 4. 11:54

Sziasztok!! Gratula a cikkhez, nagyon tetszik, hogy olajat vagy masszázskrémet érdemes használni, jó tudni, aki ezt a szakmát tanulta és dolgozik, mégha mellék állásban! :)

Én is szeretnék masszőrnek tanulni, tavaj volt róla szó, hogy elmennék, de magántanulóként (mert anyukám volt munkatársa a tanfolyam vezető), 30000FT-omba került volna, pedig csak 6 hónap lett volna a betanulási idő, meg hát kinek van most annyi pénze.......

Itt Vas megyében nem tudom kinél tudnék tanulni, és mennyi idő, mire végezni lehet a tanfolyammal? Ti meddig tanultátok ezt a szakmát? Hány forint volt hónaponként?

2008. dec. 3. 19:39
A nyerő nálam a relaxációs fehér teás szett. Teljesen bio persze, mert mindenféle boltban kapható löttyöt nem kenek magamra. Sőt, semmilyen boltban kapható minősíthetetlen dolgot nem kenek magamra. Nekem sokkal szebb lett a bőröm, azelőtt én is mindenféle tartósítószeres krémet kentem magamra. De most sokkal jobb érzés, hogy az egészségemért is teszek, nem csak a szépségemért.
2008. nov. 26. 13:03
En az Afrodita termekeket szeretem. Sok fajta olaj es masszazshoz hasznalhato krem van.
2008. nov. 24. 16:12
Én még mindig az olajokat szeretem a legjobban. Vannak köztük olyanok amik maradéktalanul felszívódnak, nem allergizálnak, szóval teljesen természetesek. Nem laborban kotyvasztottak.:)))
2008. nov. 23. 17:45
Sziasztok mi a véleményetek a fáma krémekröl?
2008. okt. 20. 15:56

Szióka.

A nyirokmasszázs nem csak fogyasztásra jó,ill,nagyon sok mindenre ,de az külön meg kell tanulni,at is egy masszázsfajta.Két éve masszírozok,de folyamatosan tanulok is mellette.Igen a fizikai munkára is gondolok,mert fogyi masszázsnál nem csak a vendégem izzad hanem én is,de folyamatosan méreg telenitek én is,mert sajnos olyan gyógyszert szedek /tudod a családom betegséget hagyott rám nem pénzt:D/ami miatt folyamatosan figyelnem kell.Meg a fölösleges kilókat sem szeretném ,amik nagyon hamar felkúsznak már sajnos így 48 évesen,de nem mennek lefelé ogyan szaporán mint ahogy jönnek. A méregtelenítő recepttel gyakorlatilag mindent ehetsz,persze a mérték az nagyon fontos,de azt privibe irom le ha nem baj.

14. csera (válaszként erre: 13. - Zsuzskaboszi)
2008. okt. 19. 22:00

Ha jól emlékszem, a nyirokmasszázs nem csak fogyasztásra jó? Leírod milyen hatásai vannak még?

Mióta masszírozol? Azt hogy érted, hogy te is fogysz velük? A fizikai munkára érted, vagy betartod velük a diétát és a méregtelenítést?

Leírod a méregtelenítő kúrát? Hátha megjön a kedvem hozzá! Bár én ugyan nem eszek sok húst, mégsem tudom meddig bírnám nélküle?

2008. okt. 18. 22:25

Sziasztok.

Igen a talpmasszázst,reflexológia alapján végzem.

Fogyasztó masszázsnál,paprika,fahéj-as krémet használok ,és tekercselek.nyirok masszázzsal,a köpölyözésnél nagyon megkékül és fájdalmas.Természetesen , a vendégnek kell elsősorban akarnia,eldönteni-e,hogy végig csinálja -e vagy sem.Heti 3szori kezelés mellett egy hónap alatt 10-15 cm lehet lemaszirozni,persze ha odafigyel az étkezésre,meg megfelelő folyadékot /szénsav mentes ásványvíz,kiszámolható mennyire van szüksége a szervezetnek,/akkor nem csak centiben mérhető hanem kg is a fogyás.Van egy jó kis méregtelenítő receptem is . Van olyan vendégem aki fél éve járt hozzám,most már csak alkalmanként jön és nem hízott vissza egy dkg-sem.Nem utolsó sorban engem is formában tart a masszázs,mert én is fogyok a vendégeimmel ,ha szükségem van rá.

12. csera (válaszként erre: 11. - 2bc7365ec9)
2008. okt. 18. 13:48

Hát én is úgy tudom, hogy igazából a masszázskrémek (pl. paprikakrém)segítenek! Na persze az igen erőteljes fogásoktól is összetörnek a zsírdepók, ha elég vizet fogyasztunk mellé, talán ki is ürül a vizelettel (a nyirokrendszer kiválasztja), de amint abbahagyja a páciens (néhány hét múlva), mivel már senki nem dolgozik helyette (és általában életmódot sem váltanak) visszagyűlik! Általában még több!

Zsuzska! Én meggyőzhető vagyok, írd le az érveidet és tapasztalataidat!

Fogyasztásra a nyirokdrenázs masszázst használod, vagy köpölyözöl?

11. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 8. - Zsuzskaboszi)
2008. okt. 18. 10:39

Engem ez a fogyasztó masszázs érdekelne. Mi még azt tanultuk, hogy a masszázstól max a masszőr fogy. :) Svéd masszázs fogásait használod?


A talpmasszázst az reflexológia alapján végzed?

2008. okt. 17. 22:34

Szióka.

Ha csak talpmasszázs van akkor 25perc lábanként,és 800ft.Ha teljes testmasszázst kér a vendég,akkor 10 perc lábanként,és nem szoktam érte számolni semmit,ajándék.

9. csera (válaszként erre: 8. - Zsuzskaboszi)
2008. okt. 17. 12:27

Huuuu, neked jó sokféle "masszázstudásod" van :)!

Én is gondolkoztam a fejlődésen, készítettem házi véleménykutatást, de itt (Hajdúsámson) nem igazán van igény.

A talpmasszázsért mennyit szoktál kérni (ha nem akarod közzétenni, bocsi) és mennyi ideig tart?

2008. okt. 17. 11:30

sziasztok.

Frissitő,fogyasztó, svéd,arc,deloltázs,talp masszázst müvelem.Stella krémeket használom.Az olajjal nekem is az a tapasztalatom ,hogy nehéz vele dolgozni.Mentolos-kámforos krémeket én nem használok ,mert én azt tanultam ,hogy azzal csak kenni és nem masszirozni.Csatlakozom *csera* hoz a Rekongen krém szerintem nagyon jó.Másodállásban teszem , heti4-6 vendégem van.

2008. okt. 17. 11:17

Sziasztok!

Én is gyógymasszőr vagyok és svédmasszázst csinálok.

A masszázshoz Emspoma, vagy Rekongen krémeket használok. Van egy-egy alapkrém, illatmentes és enyhén citromos, ehhez szoktam még különféle hatóanyagos krémeket rendelni, persze legjobban az izomlazító, görcsoldó hatású eukaliptusz-kámfor szeretik. Létezik belőle, borsmentás, levendulás, apróbojtorjános, kamillás, nyír és paprika hatóanyagú.

Az Emspomából, regeneráló, bemelegítő és hűsítő krém is.

Forgalmaz ez a cég (Bio Holding) masszázsolajokat és géleket is, de az olaja nagyon híg, csak szenvedek vele :(!

Én heti 5-8 vendéget masszírozok, nem sok, de a "sok" :DDD gyerek mellett ez is jó!

6. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 3. - Csera)
2008. okt. 16. 00:11

Szia Erika!


Én is elvégeztem a gyógymasszőr-tanfolyamot, de nem dolgozok a szakmában. A férjemet szoktam nagyritkán megnyomeszulni. :))

Persze, nyogodtan írja mindenki hozzá a tapasztalatait, hiszen azért van, hogy okosodjunk. :)

Ez egyébként egy masszázselmélet tételem volt...

Én itthon édesmandula olajat használok, tuti, hogy 15-20 perc alatt teljesen felszívódik.

A kórházban, ahol a gyakorlat volt, a betegek hoztak mindenféle sz.r krémet. Volt ami már romlott volt...

Masszázskrémekkel nincs tapasztalatom. Ha tudsz valami jót, ne hagyj minket tudatlanságban! :)

Milyen masszázs csinálsz?

5. csera (válaszként erre: 4. - Zsuzskaboszi)
2008. okt. 15. 18:10

Szia Zsuzska!


Most jól megleptél te is :)! Vagy mellékállásként masszírozol?

Azért jó, hogy ennyi jószándékú ember van. Van még remény!

2008. okt. 15. 18:00

Sziasztok Lányok.

Nagyon tetszett a cikk,én is egyetértek vele,én is masszirozok,nagyon jó érzéssel tölt el amikor tudok segíteni egy fájós háton ,vagy csak ellazulni.

2008. okt. 15. 17:13

Szia Erika!

Nem hiszem el, hogy te is masszőr vagy :)?

Egy a nevünk, mindketten szeretjük az egészséges táplálkozást (a kefirt) és még a szakmánk is hasonló? Vagy csak hobbi szinten űzöd?

Nekem pénzkereseti lehetőség, de nagyon szeretem, hogy tudok másokon segíteni :)!

Jó a cikk, de a púdernél azért megjegyezném, hogy a masszőrnek hosszútávon egészségtelen, ezért a gyógyszállókban és fizikoterápiákon már nem használják.

Kiegészítésként még hozzátenném, a különféle masszázskrémeket. Én főként ezt használom, mert a vendégeim jobban szeretik, mint az olajokat.

Azt mondják az olaj után, zsíros tapintású marad a bőrük, míg a krémek (vizes bázisú, különféle hatóanyagúakat használok, pl. eukaliptusz-kámfor) tökéletesen felszívódnak. Azért van 1 vendégem, aki az olajat jobban szereti, mert neki a krém hideg!

Remélem nem veszed okoskodásnak, ez az én tapasztalatom és gondoltam megosztom veled!

2008. okt. 14. 19:23
Sajnos az utolsó mondtadba elírás került. Na, most már mindegy. :(
2008. okt. 14. 11:03
A masszázs egyre nagyobb közkedveltségnek örvend hazánkban. Bármely könyvesboltban kaphatunk jól illusztrált könyveket, dvd-ket, melyekből könnyedén elsajátíthatjuk az alapfogásokat párunk nagy örömére. Egy jól megválasztott masszázsolajjal tovább fokozhatjuk az élményt.

Ugrás a teljes írásra: Közvetítő anyagok masszázshoz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook