Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közúti ellenőrzés - alkoholszonda fórum

Közúti ellenőrzés - alkoholszonda (beszélgetős fórum)

2019. aug. 28. 07:00

Velem is hasonló történt most hétvégén Kiskunhalason. Esküvőn voltunk a családommal, és én vezettem. Egész este alatt egy pálinkát ittam - nem tudtam elkerülni :) -, de még jóval vezetés előtt.


Amikor mentünk haza, mi is belefutottunk egy igazoltatásba. Szerencsére a rendőr csak a papírokat kérte, nem szondáztatott. Nem tudom, hogy jelzett volna-e. Most azon gondolkozom, hogy vegyek-e magamnak egy saját szondát vagy se.


A neten több oldal is árul alkoholszondát itt van pl ez: [link]


Szerintetek megéri otthonra vásárolni, vagy esetleg valamilyen tapasztalat van már valamilyen alkoholszonda használatával?

6. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2016. aug. 9. 16:30

Megnyugodhatsz, negatív lett.

Ha pozitív lett volna, visznek hiteles készüléket fújni, vagy vérvételre és a mért értéktől függően kaptál volna 30 v 100 ezres csekket vagy jegyzőkönyvet vettek volna fel, vagy feljelentettek volna ittas vezetés bűncselekmény elkövetése miatt, és ekkor, ha bűncselekmény gyanúja van, a jogsit is elveszik rögtön.


Ugyanakkor ne éld bele magad, hogy egy sör gyorsan kiürül, mert az több mindentől függ, valószínű, hogy egy hajszálon múlott a dolog.

2016. aug. 9. 11:07
Mivel zéró tolerancia van, így azonnal elveszik a jogsit és nem engednek továbbvezetni, ha jelez a szonda. Én legalábbis így tudom. Gondolom nálad nem jelzett, ha mehettél tovább.
4. kutymuty (válaszként erre: 3. - Bc681dac13)
2016. aug. 9. 11:01
Jaj de jó, akkor ezek szerint pont kiment a hatása. Sosem iszom egy kortyot sem vezetés előtt, de hirtelen kellett mennem valahova, nem tudtam elhalasztani. Akkor nincs mitől tartanom, nem küldenek csekket vagy valami? Meg sem kérdezte a szondáztatás után, hogy fogyasztottam-e alkoholt, ebből gondoltam, hogy minden rendben lehet.
3. bc681dac13 (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2016. aug. 9. 10:44
Persze. Másként azonnal intézkednek.
2016. aug. 9. 10:05
Segítsetek.
2016. aug. 9. 09:56
Ha a szondáztatás után és papírjaim ellenőrzése után elengednek és jó utat kívánnak, az negatív eredményt jelent? Nem poénból kérdezem, tényleg érdekel. Egy sört ittam és életemben először szondáztattak. Igaz, két órával a vezetés előtt fogyasztottam, váratlanul autóba kellett ülnöm. De nem tudom, ilyenkor megnyugodhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook