Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közösülés utáni vérzés. Lehet komolyabb baj? fórum

Közösülés utáni vérzés. Lehet komolyabb baj? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. ápr. 27. 21:01
sziasztok.én egy 19 éves lány vagyok és két napja szeretkeztünk a párommal...nem voltam már szűz...de most vérzek....a menstruációmnak elvileg két nap múlva kellene h megjöjjön,de mindig késik...mitől vérezhetek? először egy kicsit véreztem...majd délután olyan volt mintha a menstruációm lenne...de most újra szinte semmi... segítsetek kérlek...
32. 191a25a016 (válaszként erre: 30. - Lamoni)
2009. jún. 16. 18:11
Hogy jöttek rá a polipra ? Milyen vizsgálattal?
2009. jún. 16. 18:11
Na bimm. JÖVŐ hét ! Igen jövő hét hétfőre kaptam időpontot! Ma egy kicsit jobban gyanakszom arra , hogy kapcsolatban van az idegeskedéssel, de akkor is elmegyek majd. Többen mondták már, hogy van akinek megjön az idegtől, remélem ez is csak ilyesmi...
30. lamoni
2009. jún. 15. 10:16

Nekem is előfordult régebben többször is ilyen.

Egy időbe egy dokinő azt mondta, hogy méhszájseb, és ecsetelte, és csak időnként jött elő.

Az utóbbi években több dokinál is voltam más problámával, de egyik se említette a méhszájsebet.

Pedig a szex utáni vérzés még néha előjött.

Januárba kiderült, hogy van egy méhüregi polipom, és miután eltávolították ez a vérzéses problémám teljesen megszünt.

29. Kolibri (válaszként erre: 28. - 191a25a016)
2009. jún. 15. 09:46
Feltetlenul ird meg, mi van veled!!!
2009. jún. 15. 08:37
Időközben amúgy kiderült, hogy a dolognak köze nincs a közösüléshez, orvos sehol. Ma már nem tudtam elmenni dolgozni. Nyomás a kórház. Onnan addig ki nem jövök, míg meg nem mondják mi bajom!
2009. máj. 19. 09:55

én a pozítiv terhességi tesztemmel jutottam be kicsit nehezen az SZTK-ba, bár a doktornő megkérdezte tervezett-e baba, mivel igen az volt így kicsit későbbi időpontot kaptam.

De remélem nálad sincs semmi komoly!

26. 191a25a016 (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. máj. 19. 09:50
Soha nem adom fel:-) Legfeljebb már lassan 50 éves leszek és elillan az a 23 év orvos nélkül. Innen jut eszembe valahogy ezzel nem vagyok szerencsés ( mármint a dokikkal) nem írom le hol, de európa szerte híres kórházban "elhagyták" a vérem. Azért a remény hal meg utoljára. Ha ( ha így folytatódik a történet lehet, hogy előbb én)Tudom, hogy nem vicces de abszurd. Jöhet az ujabb időpont kérés.Majd megírom ha véletlenül sikerül is bejutnom.
2009. máj. 19. 09:20
:-(, remélem azért hamarosan bejutsz egy dokihoz!
2009. máj. 19. 09:20
Amúgy a derekam is fáj , nem tudom, hogy van-e köze hozzá, meg a hasam is. Magándoki lenne a vége, ha nem lennékpont munkanélküli.Szerintem sokan küzdenek ezzel, hogy pénzhiányában nem kapnak megfelelő ellátást, vagy csak én látom így?
2009. máj. 19. 09:18
Képzeljétek! Próbáltam. Az egyik mire időpontra mentem volna hozzá felmondott, most nincs is csak össze-vissza ellátás, azt sem tudom, hova kihez kell menni. Valszeg más gáz lesz mert nem csak a dolog után van mostmár.
22. **Rita** (válaszként erre: 21. - **Rita**)
2009. máj. 13. 12:09

szóval

mindenképp dokihoz kell menni

2009. máj. 13. 12:08

a legrosszab pedig


méhnyakrák tünetei


A nőgyógyász szerint a legtöbb rákos megbetegedéshez hasonlóan korai stádiumban a méhnyakrák sem produkál tüneteket, ezért nagyon fontos az évenkénti rákszűrés. A tünetek sokszor évek múlva jelennek meg, amikor a rák már átterjedt a környező szövetekre. Ilyenkor tartós hüvelyi folyás, pecsételő vérzés, közösülés utáni vérzés vagy fájdalom jelentkezhet. Előrehaladottabb állapotban pedig előfordulhatnak vizeletürítési panaszok is, ha a daganat nyomja a húgyvezetéket.

2009. máj. 13. 12:07

vagy

"Magyar név:

Közösülés után létrejövő vérzés

Orvosi név:

Postcoitalis és kontakt vérzés

BNO kód:

N9300

A betegség lényege:

A közösülés során a hüveny nyálkahártyája sérülhet, és vérzés alakulhat ki.

A betegség oka:

A jelenséget durva, erőteljes közösülés válthatja ki. Kialakulására hajlamosítanak a hüvely és a méhnyak nyálkahártyájának betegségei, melyek a mechanikai igénybevétel során kisebesedhetnek. Ritkán előfordulhat, hogy a közösülés peteérést vált ki és a petezsák megrepedése miatt jelenhet meg enyhe vérzés. Az első közösülés során a hüvelybemenetet eltakaró vékony szövethártya, a szűzhártya beszakad, ez is okozhat enyhe vérzést. A későbbiekben is kialakulhat vérzés, ha a szűzhártya nem teljesen szakadt át.

A betegség tünetei:

A közösülés alatt vagy röviddel azt követően enyhe vérzés alakul ki. Az esetek többségében a jelenség fájdalmatlan és nem okoz panaszokat. A vérzés gyakran csak épp hogy észrevehető.

Elvégezhető vizsgálatok:

Az orvos a kórtörténet felvétele és a betegvizsgálat mellett nőgyógyászati vizsgálatot végez.

A betegség várható kezelése:

A jelenség kezelése a panaszokat kiváltó októl függ. Fertőzések fennállása esetén kórokozó ellenes szereket kell alakalmazni. Legtöbbször a vérzés nem igényel semmilyen beavatkozást.

Javaslatok:

Súlyosabb vagy rendszeresen jelentkező vérzés esetén nőgyógyászhoz kell fordulni.

A betegség várható lefolyása:

A panaszok hátterében az esetek többségében nincs komolyabb elváltozás. Azonban a többszöri vérzések hátterében fertőzés, vagy akár a nemi szervek rosszindulatú daganata is állhat. Ilyenkor a kórjóslatot ezek határozzák meg.

Labor és diagnosztikai vizsgálatok:

Nőgyógyászati vizsgálat

2009. máj. 13. 12:07
"A közösülés utáni vérezgetésnek leginkább két oka lehet. Egyrészt a méhszájseb, amit Önnél kizártak. A másik ok egy nem teljesen szabályosan érő nyálkahártya, amelynek egy része az orgazmus következtében lelökődik."
18. **Rita** (válaszként erre: 7. - 191a25a016)
2009. máj. 13. 12:04

lelki gondokra nagyon sokminden vezethető vissza de a közösülés utáni vérzés 100% hogy valami más

Fájdalmad is szokott lenni?

2009. máj. 13. 11:56

Igen lehet komolyabb baj, mint pl. méhnyakrák.

Nem megijeszteni akarlak, csak Te tetted így fel a kérdést.

Aztán lehet nincs semmi komoly bajod, de mindenképpen menjél el dokihoz. Aztán rákereshetsz a google-on is hogy milyen betegségek tünete lehet ez még. Ott biztos több infót találsz...

16. 191a25a016 (válaszként erre: 15. - Bared)
2009. máj. 13. 11:31
Az mi?
15. bared
2009. máj. 13. 11:27
Nekem a PCOS okoz ilyen tüneteket((
2009. máj. 13. 10:56

valószínűleg méhszájsebed van - doki. Ecsetelés vagy fagyasztás....

Majd írd meg mit mondott.

13. pemete
2009. máj. 13. 10:48
:DDDD NEM :P
12. 191a25a016 (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. máj. 13. 10:47
Ejnye...:)Doki!!!
11. pemete
2009. máj. 13. 10:46
Néha ki lehet bírni. Én beszélek, aki a szülés utáni 6 hetes kontroll óta be nem tette a lábát nőgyógyászhoz, és már 19 hónapos múlt a gyerekem...:DDD
2009. máj. 13. 10:44
Na jó köszi, meggyőztetek doki.:( Grr..
2009. máj. 13. 10:42

nem hiszem, fájdalom esetleg de vérzés.

Menj dokihoz!

2009. máj. 13. 10:41
Attól, hogy már egyszer megcsinálták, az még újra előjöhet. Szerintem lelki okok miatt nem vérezhetsz.
7. 191a25a016 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2009. máj. 13. 10:39
Volt már méhszájműtétem 8 éve. De ez a panasz csak egy éve van. Én bármily hihetetlen lelki gondra gyanakszom. Az szerintetek abszolút kizárt?
2009. máj. 13. 10:37
DOKI!!!!! Minél előbb!!!
2009. máj. 13. 10:35

Csak doki tudná megmondani a biztosat.

Méhszájat ő tud vizsgálni.

De egy kis durvulás után lehet sérülés, ami vérzik.

doki!!!

2009. máj. 13. 10:31
lehet méhszájseb, és hormonprobléma is...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook