Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Közös" képviselő ellen hol lehet panaszt tenni? fórum

"Közös" képviselő ellen hol lehet panaszt tenni? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 20. 15:54
az...sajnos...
2010. ápr. 20. 15:17
Rohadt szemét mindegyik!
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 14. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 15:13

Nálunk még excell tábla sem volt, most lesz a leváltott ellen rendőrségi feljelentés (október óta???) 6 évig volt ő, nem fizetett egy peták közös költséget sem (ja egy lakó volt a kk.) és nem is szedett be az 5 db önkormányzati lakástól sem egy fillért sem. Mondtam a mostaninak, hogy

1. rakja ki a közgyűlési határozatokat, még egyet sem csinált meg, holott 10 (vagy 15) napon belül ki kéne rakni

2. menjen már el a közjegyzőhöz és tetessen jelzálogot a lakásra, amíg sunyiban el nem költözik és eladta és eltűnt, csókolom

3. rakja ki a fizetendőt, mert hiába van új számlaszám, mivel nincs határozat, hogy mennyit kéne fizetni így nem tudom.


Vállalkozó a lelkem, de ránézek a körmére nagyon, úgyhogy engem máris nem kedvel.

Ja és közölte, hogy az önkormányzati lakások úgysem fognak visszamenőleg fizetni, én meg mondtam, hogy dehogynem.

Mi ezt is rajta hajtjuk be, azon aki a kk volt.

Ja és szedte a biztosítási díjat, és akkor már egy éve megszüntette a biztosító díjnemfizetés miatt, ugye nem tette rá a ház számlájára. Na ez van.

15. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 14. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 15:07

ne is mondd!!

nálunk kézzel írt cetlit szokott adni elszámolás gyanánt, beázik a tető??? nem gond...felveszi a biztosítótól a pénzt, már harmadszor, a tető azóta sincsen kész!!!

akár hányszor telefonáltam neki, csak üzenetrögzítő vette fel... és soha nem jött ki, ha szóltam, hogy ázik a lakásom...

még a villanykörtéket is elszámolja, amiket állítólag ő vesz, és cserél...mondanom sem kell, hogy mi vesszük saját pénzből és cseréljük...

milyen ember az ilyen???

14. Pikkerpuko (válaszként erre: 13. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 20. 15:02
Az! Jó nagy volt a pofája, hogy ő mindent meg tud oldani, ilyen szuper, olyan szuper. A nagy szart, dumálni azt tud, csak nincs mögötte semmi. Annyira buta szegény, el van magától ájulva, hogy ő milyen faszán tud könyvelni. Ja, a könyvelése egy excel tábla, amit egy óvodás is meg tud csinálni.
13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 10. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 14:52
Gondolom panelfelújítás program, ugye? Jó nagy pénzlehúzás.
12. PRÜNCÖ (válaszként erre: 9. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 14:51
szerencsére nálunk nem így van.
11. Pikkerpuko (válaszként erre: 8. - Ee4c27a1c3)
2010. ápr. 20. 14:49
Nehéz bizony, a házunknak 15 évébe került, hogy az előzőt lecseréljük, mert lopott, csalt hazudott, átvágott minket. Most megválasztottak egy másikat, ez sem különb, még erőszakosabb!
10. Pikkerpuko (válaszként erre: 3. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 20. 14:48
Hitelt akar felvetetni velünk...
9. Pikkerpuko (válaszként erre: 4. - PRÜNCÖ)
2010. ápr. 20. 14:46
Neki fizetjük egy számlára a közös költséget. Nem a lakásfenntartóhoz tartozik. Vállalkozó.
8. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 1. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 14:43

sajnos nekünk is nagyon sok bajunk van vele, és a házban mindenkinek...lop csal hazudik, ahogyan az a nagykönyvben meg van írva...

viszont itt csak öregek laknak, és amikor indítványoztam pár dogot, és meg is tettem a szükséges lépéseket, akkor visszakoztak...

nehéz egyedül harcolni, ha a többi nem akarja...

7. PRÜNCÖ (válaszként erre: 5. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 20. 14:43
igen.
6. Ekka
2010. ápr. 20. 14:39

Szövetkezetnél.

Bár tapasztalat, hogy a közös képviselő, nagyon jóban van a szövetkezettel;)

5. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 4. - PRÜNCÖ)
2010. ápr. 20. 14:39
A második felét az elsőhöz gondoltad? Ahova fizeted? Hát ha tulaj akkor a társasház számlájára fizeti, ha meg bérlő akkor a főbérlőnek.
2010. ápr. 20. 14:37
Szia!Lakásfenntartó szövetkezet.Ahova fizeted a közös költséget.Szerintem!
2010. ápr. 20. 14:36
MI vele a gond, a konkrét panaszod?
2. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Pikkerpuko)
2010. ápr. 20. 14:36

Szia, beírok neked egy nagyon hasznos írást, egy másik lapról kb. ezt írta erre a kérdésre:


Ha magánszemélyként van bajod a közös képviselővel, akkor őrá épp úgy vonatkoznak a polgári jog szabályai, mint bárki másra, tehát ha valami olyat tesz ellened, amely téged sért, akkor beperelheted.

Ha viszont, mint közös képviselővel van gondod, akkor jó lesz, ha kisebb közvélemény kutatást tartasz. Ha a társasház többségének van hasonló problémája, akkor a tulajdonosok tulajdoni hányad szerinti 1/10-ed részének kérése alapján közgyűlést kell összehívni, melyen a közös képviselő felmenthető, helyette új közös képviselő választható. (Lásd a társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. tv. 29. § (2) bek és 35. § (2) bek).

Ha viszont kisebbségben vagy a véleményeddel, akkor vélhetőleg benned van a hiba… és akkor nem a közös képviselővel szemben, hanem a társasház döntései ellen tudsz a bírósághoz fordulni.

2010. ápr. 20. 14:34
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy közös képviselő ellen, hol lehet panaszt tenni. Elvileg van egy országos iroda, ahol a panaszokat be lehet jelenteni, csak nem tudom a címét, elérhetőségét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook