Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös ház és hitel probléma fórum

Közös ház és hitel probléma (beszélgetős fórum)


26. rabankari (válaszként erre: 25. - Rabankari)
2020. máj. 2. 22:09

A banknak mindegy honnan szedi be,a lényeg hogy fizetve legyen.

Nincs más megoldás,mint rendezni a tulajdonviszonyokat,jelen esetben mivel nem hajlandó erre,csak egy opciód van ,ha bírósági úton kéred a közös tulajdon megszüntetését,ahogy már előttem is írták.

Ez hosszú idő,de minél tovább vársz annál később szabadulsz,vagy esetleg egy bedőlt hitel következményeit viseled később.

Sok sikert!

25. rabankari (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 22:03
Sajnos az mindegy mi van a szerződésben,kinek a számlájáról vonjàk,mert a felelősség egyetemleges.Ha ő nem fizet, tőled vonjàk.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Cc7a88f96d)
2020. máj. 2. 15:31
Plusz az sem előnyös, ha a bank tiltólistára tesz, mert nem törlesztesz...
2020. máj. 2. 15:31
A törlesztést ő fizeti, eleve úgy lett megírva a szerződes, hogy az ő számlájaról vonják le. Nyilvan nem fizetnék olyanért, amiben közben ő vígan eldegél :D
22. cc7a88f96d (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 2. 11:42
Az ügyvèd ès a sorozatos bìròsàgra jàràsra rengeteg pènz menne el.Èn simàn mèrgemben megtennèm azt,hogy nem fizetek 1ft-ot sem,vegye el a bank a hàzat.ENNYI!Aztàn ex pislogjon csak körbe,ha annyira pènzèhesen magànak akart tudni mindent...
21. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 1. 17:34

Bíróságnál tudod kérni a közös tulajdon megszüntetését. Mindenképp szükséged lesz egy jó ügyvédre.

Gyors megoldásra - ha a volt párodban nincs együttműködési készség - ne számíts.

A hitel törlesztését, mivel adóstársak vagytok, a bank bárkitől kérheti.

2020. máj. 1. 17:00
Ja! És mivel ő lakja a tulajdonrészed kérhetsz tőle bérleti díjat, utólag is.
19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 1. 16:58

Szerintem indíthatsz vagyonmegosztási eljárást, ha szép szóval nem lehet vele megegyezni.

Mehet külföldre, mert ha nincs fizetve a hitel, majd a bank eladja, csak jóval kevesebbért, mint a piaci érték.

Fel kell becsültetni és vagy kifizeti a felét, vagy keres más adóstársat, tulajdonostársat maga mellé. A bank nem fog újabb hitelt adni arra, hogy a tulajdonrészt kifizesse. Hacsaknem a drága személyi hitellel kalkulál. De ahhoz nagyon jól kell keresnie.

18. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2020. máj. 1. 16:51
Mert egy lakást szeretne, nem ezt a házat.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Rebecca0511)
2020. máj. 1. 16:18
Még annyit hadd kérdezzek meg, ha nem vagyok túl indiszkrét, ennek a folyamatnak már tudod, hogy kb milyen költségei lesznek esetleg?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Rebecca0511)
2020. máj. 1. 16:08
Jaj ennek most ne tudd meg mennyire örülök. A hitelező bankunknál voltam korabban érdeklődni, hogy náluk mit lehetne tenni, és annyira elkeserített a nő, hogy valami hihetetlen. Azt mondta, hogy ha az exem nem egyezik bele semmibe, akkor így jartam, nem tudok mit tenni, és inkább ne háborgassam, mert ha valóban külföldre menne, azzal nekem tenne keresztbe, őt pedig nem nagyon érintené, ami hátramarad... úristen, ez a halvány reménysugár...ez most annyira jó 🤗🤗
15. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - Gabbbicica)
2020. máj. 1. 16:07
Köszi, igen. Felvilágosított már! 😁
2020. máj. 1. 16:06
Fizessen ki. Fel kell értékelni és a piaci ár felét adja oda neked és akkor a nevére kerül minden. Szerintem ennyi.
13. gabbbicica (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. máj. 1. 16:06
Egy ház, hitelre és a hitel is és a ház is a nevükön van, szerintem így érti.
12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 1. 16:05
Ügyvédhez fordulj mielőbb. Vagy kifizet vagy eladjátok, de ne hagyd hogy kitúrjon!
11. Rebecca0511 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 1. 16:05

Szia


Igen, ügyvéddel beszéltem. Ez a járható út. Sajnos az Én volt férjemmel sem lehet erről beszélni....

Az ügyvéd azt mondta, hogy most kicsit várni kell... Ezek az ügyek nem mennek....

Az a szerencse, hogy fizetési moratórium van, így decemberig van idő elrendezni...

2020. máj. 1. 16:05
🤦
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Gabbbicica)
2020. máj. 1. 16:05

Az egy kertesház, hatalmas telekkel. Nem tartok rá igényt. Ketten tervekkel vágtunk bele, direkt nagy telket választottunk, de egyedül nem bírnám rendben tartani. Ő meg mar akkor is mondta, hogy egyedül is azt választaná. Lakást szeretnék.

Ő pedig nem is akarja elhagyni a házat semmilyen formában. Ha meg tudnánk egyezni, már megtörtént volna, de semmire nem hajlandó.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. máj. 1. 16:03
Bocsi, úgy értettem, hogy a ház is, meg a hitel is közös. Nem mindenki így veszi fel, van akinél csak a ház közös, de a hitel egy névre megy, vagy épp fordítva.
2020. máj. 1. 16:02

Ha akarsz lakást, miért nem fizeted tovább a hitelt, és egyeztek meg valamilyen részletben, amivel kifizeted?


Ha nem, és nem fizet ki, akkor el kell adni és kifizetni a hitelt, és ha marad pénz, elosztani.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Rebecca0511)
2020. máj. 1. 16:02

Szia!

Ügyvéddel már beszéltél? Ő mondta, hogy ez így elintézhető, mármint kenyszeríthető a ház eladására? A pénz már engem sem érdekelne, csak, hogy szabaduljak tőle. De semmilyen megoldásba nem volt hajlandó eddig belemenni, így h 4szemközt beszéltünk.

2020. máj. 1. 16:01
Sajnos erre önként nem hajlandó, ő szeret ott lenni.
2020. máj. 1. 16:00

"vettünk egy házat hitelre, mind a kettőt közösen, tehat mindkettőnk nevén van a ház is, 50-50%ban"


Ezt csak én nem értem?

Egy házat vettetek akkor mi kettő?

2020. máj. 1. 15:59

Szia


Hát Én is hasonló helyzetben vagyok. A volt férjemmel 13 éve vettünk egy ingatlant. Válás után, úgy egyeztünk meg szóba, hogy Ő fizeti a törlesztőt, mivel Ő lakik a házba. Mi a lányunkkal egy másik megyébe költöztünk, albérletbe. Egészen addig fizetett, míg új kapcsolatom nem lett. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a moratórium miatt, nincs gond. De amikor helyre áll az élet, az lesz az első dolgom - ügyvéddel egyeztetve - hogy kérem a házból a részem. Nyilván nem fog tudni kifizetni. Így az ingatlan eladásra kerül. Valószínűleg annyi pénzt fogok kapni, amennyi a törlesztő, de már ez sem érdekel, csak az, hogy vége legyen....

2020. máj. 1. 15:57
Adjátok el a házat, a kapott pénzből fizessétek ki a hitelt, a maradékon pedig osztozzatok meg.
2020. máj. 1. 15:52

Sziasztok!

Tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kérni. Az alap szituáció az, hogy az exemmel míg egyútt voltunk, vettünk egy házat hitelre, mind a kettőt közösen, tehat mindkettőnk nevén van a ház is, 50-50%ban, és a hitelben is adóstárs vagyok. Még mikor jó volt minden, előre normális hangnemben megbeszéltük, ha szetmennénk, ő kifizet engem, és átíratjuk az ő nevére a házat teljesen. Persze szétmentünk, idő közben kiderült, hogy pénze kb sosem volt, mert mindig volt valami tartozása a bank felé, és a jószándék is eltűnt belőle, olyannyira, hogy mikor nyugodtabb volt, közölte, hogy neki nincs pénze kifizetni, mikor kevésbé nyugodt, akkor azzal fenyegetőzött, hogy külföldre költözik, és itt hagy a hitellel. Jelenleg én albérletben élek, ő pedig a házban, és ő törleszti emiatt a hitelt. Azt szeretném megtudni, hogy van e valamilyen módja, hogy megszabaduljak ettől a helyzettől? Én sem leszek fiatalabb, szeretnék majd saját lakást, de így, h hitelem van, másikat nem is kapnék, zsebből meg nem lesz soha. Szóval valahogy el kéne érnem, hogy kivegyenek a hitelből, és lekerüljön a nevem a házról. Van erre bármi lehetőségem? Akár valami jogi úton esetleg kikényszeríthető ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook