Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közmunka fórum

Közmunka (beszélgetős fórum)

1 2 3
83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Idhikai)
2015. júl. 29. 20:28

:)))

Megértettem így is!

82. Idhikai (válaszként erre: 81. - Idhikai)
2015. júl. 29. 20:21

és pedig = én pedig

(majd megtanulok ám gépelni...egyszer... talán.. :))

81. Idhikai (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 20:19
...nincs ezzel gond... ha a szülő érzi a gyermekét, akkor érzi a hogyan továbbot... Nektek az volt (bevált? boldog? harmonikus?) .... nekünk más volt.. (bevált! boldog és harmonikus! ... és pedig hálás... )
80. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Idhikai)
2015. júl. 29. 20:08

:DDD

Mi is figyeltünk rájuk, de a fiú informatikus lett.

Játékok is voltak, de szerencsére semmi függés.

79. Idhikai (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 20:00
... khm... nálunk előbbről indult... nem használtunk számítógépet, volt itthon, mivel nekem munkaeszköz, de ezt megbeszéltük mindig időben. ... és hogy megkapják a legszuperebbet, ha megérnek rá... mert mindent akkor kell használni, amikor megértünk rá. Most ez hülyén hangzik, de egyedül neveltem őket, odafigyeltem rájuk és ők rám... 16 éves volt a fiam, amikor elém állt, és megköszönte, hogy nem hagytam hogy hazahozza az osztálytársai által preferált játékokat... mert akkor már látta, hogy amíg ő a focipályára tartott a focival, hogy rohant a nagy többség haza "kockulni". Nem tudom írni, hogy mennyiben más a mi életünk, mert nem lehet... mert a vallott értékektől is eltérünk (tehát x egyetem meg hasonlók, már ugye az az egyetem ahova elég az ifjú ember pontszáma... huhhh...) ... mááááás... tehát köszöni jól megvolt szgép nélkül is. :)
78. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 29. 19:55

:(

A zemberek ezt akarták... 2x is.

77. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Idhikai)
2015. júl. 29. 19:49

:DDD

Csak azt kérdeztem, a gyereked hogy bírta számítógép nélkül!

Ha az enyémmel valami történik, fiam hazajön és megreparálja :) Persze, volt, hogy cserélni kellett és akkor egy ideig nem volt mit használnom.

Amúgy meg jól tették, hogy kiszálltak időben! :)

76. Idhikai (válaszként erre: 75. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 29. 19:46
..?...
75. ec7efbffe4 (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 19:37
Nem kívánságműsor!:( lányok ez a téma olyan,mint az alkoholizmus,beszélni lehet róla,de nem történik érdemi változás. Képzeld el azt,hogy van tíz szemetes zsák,ami két hete rohadt a napon,tele ételmaradékokkal( már mozgott) és azt a szelektív hulladékgyűjtőbe szét kell válogatni!!! Garantált hányás két napig,ja azért utánunk szól a Polgármester,hogy kesztyűt vigyünk!
74. Idhikai (válaszként erre: 73. - Idhikai)
2015. júl. 29. 19:21
...állami alkalmatt = állami alkalmazott
73. Idhikai (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 19:20

... a gyerekem? gyerekeim?... ez hosszú poszt lenne!

... neeeeeeeeem, egyik sem lesz közmunkás, se állami alkalmatt, időben kiszálltak az állami fennhatóság alól (már az iskolaévek alatt). :) .. majd egyszer tán leírom. :)

72. Mezei Virág (válaszként erre: 71. - Idhikai)
2015. júl. 29. 17:53

Ami azt illeti ez az "ámítógép" igazi időrabló. Vannak napok, amikor inkább én sem kapcsolom be.

Olyankor valahogy mindennel sokkal jobban haladok. :DDD


Te jól bírtad a masina nélkül, na de a gyereked is?

Építkezz is szorgalmasan! :)

71. Idhikai (válaszként erre: 70. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 17:24
Én régen megszabadultam a tv-től... és tudod mikor haladt legjobban az életem? .. abban a 1,5 évben, amikor számítógépem se volt. A fiam tönkrevágta egyk nyáron, és meg várogattam az újra vásárlással.... 1,5 év, amikor beindult az életem,... most már van számítógép, kicsit lelassultam, de építem azt, amit az alatt a 1,5 év alatt megalapoztam!
70. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Idhikai)
2015. júl. 29. 17:20

Van, de ritkán nézem.

Reklámokat meg ha lehet ki is hagyom.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 67. - Idhikai)
2015. júl. 29. 17:19

Háát, ahogy gondolod! :DDD

Én speciel nem hagyom magam baromságokra rávenni. Jó marketing ide vagy oda!

Ha valakinek meg nincs pénze, azt lehet győzködni!

68. Idhikai (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 17:18
Van TV-d? ... és nézed? :D
67. Idhikai (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 17:17
Deeeee, csak annyira jó a marketing és a menedzsment, hogy észre se veszed! :DD
66. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Idhikai)
2015. júl. 29. 17:15

:D

Nem mindenhol lehet minden c@rt eladni.

Csak sok helyen!

65. Idhikai (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 17:09
Mi nem így van? :))) ... tuti, tudok rá példát! :)))
64. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Idhikai)
2015. júl. 29. 17:07
:D Nem egészen, de azért majdnem így van!
63. Idhikai (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 17:02

.. ezek a folyamatok egymásra épülnek... önbizalommal, világ felé nyitottan icipici gyermek... iskola: önbizalom elveszik, semmire nem vagy jó, hülye vagy, "wc pucoló" se leszel... és utána kidobnak a placcra, "Élj meg!" .., hjaaa, nem tudsz?.. mondtam én, hogy semmire se vagy jó!

..mindenre van fizetőképes kereslet! A szart is el lehet adni (ahogy sokan el is adják), de magabiztosnak kell lenned hozzá, hogy tudd menedzselni a termékedet!

62. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Idhikai)
2015. júl. 29. 15:55

Ja, hát ez a plusz!

De miért van az, hogy még nem kerestél semmit, máris adót kell fizetni? Nálunk hamar tönkremennek a kisvállalkozások. Na és nincs fizetőképes kereslet. Mert ugye a közmunkából nem sokra telik :(

[link]

[link]

61. Idhikai (válaszként erre: 60. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:46
.. inkább az a gond... szerintem..., hogy nem vonatkoznak mindenkire egyformán. Ha mindenkire ugyanúgy érvényesek lennének, az emberek jobban elfogadnák, de ugye vannak az egyenlők és az egyenlőbbek...
60. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - Idhikai)
2015. júl. 29. 15:42

Ügyesek és szerencséjük is van.

Nálunk nehéz elindulni. Van, ahol hagyják boldogulni az embereket és nem sarcolják agyon.

Sokkal kevesebb munkanélküli lenne. Nem kéne állandóan kozmetikázni az adatokat, meg trükközgetni.

Sokan ezért költöznek el innen. Rosszak a törvényeink.

Pedig sok ügyes és dolgos ember van ám itt, csak lelépnek inkább.

59. Idhikai (válaszként erre: 58. - Idhikai)
2015. júl. 29. 15:31
nem mint = nem mind
58. Idhikai (válaszként erre: 57. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:31
... pedig léteznek működő sőt jól működő vállalkozások, és nem mint az Orbán-klán tagja... szerinted, akkor ők hogyan?
57. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Idhikai)
2015. júl. 29. 15:29

Ugye az oktatás - nincs miről beszélni.

Vállalkozni itt?

[link]

56. Idhikai (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2015. júl. 29. 15:20

... ez nem a program hibája! ... Ez simán emberi hiba... a vezető nem való vezetőnek! Nem tud mit kezdeni a kapott hatalommal... visszaél vele!

Nálunk vannak közmunkások, kapnak feladatot, felelősséget, úgy vannak kezelve mint a többi kolléga. Igaz, hogy el is mondják sokszor, hogy ide szeretnek jönnni. De így kellene máshol is, építeni nem csak a közmunkást, hanem általában az embert. De nézzük meg akár csak az iskolákat... építi a személyiséget, erősíti az önbizalmat? ... persze, hogy nem. Pedig önállóan munkát keresni vagy akár vállalkozóvá válni csak az erős, magabiztos emberek tudnak...

Sok helyen hiányoznak a vezetők, nagy vállalatok vezetőket keresnek, mert az iskolák, a társadalom csak olyan dolgozókat termel ki, akinek meg kell mondani, hogy mit csináljon, és többé-kevésbé elvégzi. Ezzel nem lehet előrejutni, se kicsiben, se nagyban.

55. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 29. 15:10

Olvastam ár cifra dolgokat.

Pl. allergiást parlagfüvet küldtek szedni...

Voltak ilyenek is, szomorú!

54. Mezei Virág (válaszként erre: 52. - Idhikai)
2015. júl. 29. 15:09

Szerencsére azért vannak tisztességes helyek is!

Valódi munkahelyek kellenének elsősorban, nem pedig közmunka.

Tudom, sok helyen nincs más lehetőség, na ott vannak inkább gondok... :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook