Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikusra költesz inkább vagy műkörmösre? fórum

Kozmetikusra költesz inkább vagy műkörmösre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. gribedli*** (válaszként erre: 66. - 993dda84ef)
2014. okt. 21. 12:05
Jó, ígérem, minden tőlem telhetőt megteszek ezután is, a tudás mindenkié!!!:D
66. 993dda84ef (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. okt. 21. 12:01

Ez így nagyon korrekt, és meggyőző, az összevetésnél nincs is beszédesebb, főleg, ha a saját bőrödről van szó.


Én már rengetegszer elhatároztam, hogy teszem azt csak egyik combot fogom rollerezni, hogy lássam a különbéget, vagy csak az egyik kart savazom...stb, de mindig feladom, mert baromira idegesít a tudat, hogy mi lesz, ha látványos marad a különbség, és közben történik valami, ami miatt az úgy is marad az idők végezetéig. Viszont ezek az egyszeri féloldalas próbakezelések nagyon látványosak lehetnek, legalábbis annak, aki ismeri a bőrét, annak biztosan nagyon beszédesek.


Igen, ezt már kitárgyaltuk, közös tyutoriál tagozatra jártunk a gimiben. :)Ezen ne is változtass, és a közlékenységi mutatódon se, légyszíves, mert már annyi klassz ötletet loptam el tőled, nem érhet ez véget éppen most..Még, még, még, ennyi nem elég!:)))

65. gribedli*** (válaszként erre: 63. - 993dda84ef)
2014. okt. 21. 11:53

Amikor megjelenik egy egy újabb kezelés, szokás 2-3 napos ingyen napokat csinálni, ami nem azt jelenti, hogy tied a kezelés mert ők sem adják csak úgy ajándékba, logikus. Ügyes reklámfogás, de működik. Megcsinálnak próbakezelésként pl fél arcodat, vagy fél farpofádat:))))


Minél felemásabban jössz ki, annál inkább meggyőz a kezelés, hogy befizess egy kisebb csomagra belőle, hiszen, ha erre képes a fél arcoddal, ki tudja, mire képes mondjuk 10 kezelés ugyanebből? Érted, elkezd motoszkálni benned a gondolat és már perkálod is nekik a lóvét:D


Szerintem jó ez a marketing, mert azért aki ismeri magát, a bőrét, az nem fog egyből elájulni egy kis változástól, de ha látod, hogy pont a te bőrödön pont az a kezelés működött a próbán is, segít abban, hogy ne hülyeségekre fizess be, mert "valaki azt mondta", hanem a saját reakció alapján megtalálod a tökéletes kezelést a te problémádra. És így igen, költesz, de jól és csak annyit, arra, amire tényleg megérte.


Egyébként én már abszolút a tutorial girl-ök táborát gazdagítom egy csomó mindenben, már megdumáltuk máshol a hajcsavarást pánttal de másban is, hajfestésben is szeretek megnézni előtte inkább 100 tutorialt, mielőtt a hajamhoz nyúlok, és megkonzultálni a fodrásszal. És rengeteg ma tök divatos hajszín, vágás, hajsütés módszer, frizura amiket most szalonok is bevetnek, bizony házi körülmények között született, ezért érdemes ezeket is ismerni, nem pedig elzárkózni, képtelen lennék tutorial videók nélkül élni:))))

64. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Dancili)
2014. okt. 21. 11:29

Műkörmösre soha, azt nem tartom ízlésesnek.

Kozmetikusra és manikűrösre/pedikűrösre igen, de műkaromra nem.

63. 993dda84ef (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2014. okt. 21. 11:24

Igen, ebben a kérdésben(is)vannak kimondottan korosztályos különbségek, keresztanyám 50 éve minden héten fodrásszal löveti be a sérót, ahogy nagymámikám dauerját sem a kisangyalok nyalják fel havi rendszerességgel. Náluk ez megzavarhatatlan alapvetés. :)Mi azért már rugalmasabb generációt képviselünk, az utánunk következők meg aztán pláne, ők már ebben szocializálódnak. Persze azért itt is van szórás, mert akire a berögzült szokásokat hagyták örökül, az a legújabb generációból is kevésbé lesz információéhes, vagy szelektál olyan intenzíven, mint aki otthon is ezt látta, hallotta.


Különben én is büszke vagyok rá, hogy nem vagyok elveszett ember, és nemcsak elfogadom, amit hallok, hanem állandóan kérdőre vonom, és csak feldolgozás után hozok ítéletet. Magabiztossá tesz ez a mentalitás, nem vagy kiszolgáltatva.


Abban is igazad van, hogy nyitottnak kell lenni, mert attól, hogy valamit megismersz, még nem feltétlenül kell elfogadni, vagy beültetni a saját rutinba, de minél szélesebb a látóhatár, annál minőségibb lehet a végső döntés.


Én is bármikor kapható lennék ilyen próbakezelésekre, felénk még soha nem hallottam ilyenekről, aztán lehet, hogy csak engem kerültek el efféle információk.

62. gribedli*** (válaszként erre: 60. - 993dda84ef)
2014. okt. 21. 10:52

Igen, én sem kritizálom azt, aki eljár egyszerűbb dolgok miatt is, mert neki prioritás és nem mindenkinek van meg a kézügyessége illetve nem minden problémára elegendő a kézügyesség. Anyósom pl 30 éve küzd a benőtt körömmel és neki muszáj 3 hetente felkeresnie a pedikűröst mert egy lábujjrendellenesség miatt ettől megszabadulni már nem tud, egyedül meg képtelen a reumás kezével úgy levágni a lábkörmeit, hogy ne okozzon kárt, gyulladást.


Szóval aláírom, hogy azért nem mindegy, hogy mi a problémamentes lábikónkat, kezünket otthon is simán, gyönyörűen ápolhatjuk, van, aki erre több okból is képtelen, hát másképp fogja csoportosítani a pénzt. Ja, anyós nem tudja beszárítani sem ilyen öreganyám style-ra a hajzatát, ezért esőben, hóban, hurrikánban, ha kell, 4 kézláb mászva is minden pénteken a fodrásznál van, mint minden valamire való signora (50-es, 60-as évekből ered ez a szokás, amikor mindenki tupíroztatni járt, na azok mostanra mind öregasszonyok).


Egyébként én is nagyon a kozmetikus réme vagyok (nem mindenlgyiké, nem az én kozmetikusomé), mert amikor el akarnak adni valamit, vagy rámtukmálni egy újfajta kezelést, sokat kérdezek és nem szégyellem megcáfolni őket.


Pl. amikor hámlasztó krém mánia volt, visszafogottan mondtam először, hogy nem kérem, van sajátom, nem veszek újat. Erre elkezdte bizonygatni, hogy biztos nem olyan intenzív, mint ez. Jó, te akartad... Kivettem a kezéből és elnevettem magam az 5% töménységen, és mondtam neki, hogy az enyém 20%os, de amennyiben ők is piacra dobnak egy ilyet, tárgyalhatunk:DDD


Ennyi. Nem mindig vagyok szimpi. De a nő (egy messziről jött főnökük) háta mögött ott vigyorgott rám a kozmetikusom, mert ő ismer és tudta, hogy így fogok reagálni. Büszke vagyok arra, hogy legalább azt tudom, hogy mit kenek a saját pofámra, ne akarják már megmagyarázni, hogy nem.


Viszont a gépeket jó dolognak tartom, erre mindig vevő vagyok és az ingyenes próbanapokon szívesen kipróbálom, csak azután döntök, hogy szarság vagy érdemes.

61. 993dda84ef (válaszként erre: 60. - 993dda84ef)
2014. okt. 21. 10:17
Ez gribedli 59. bejegyzésére indult volna el...:)
2014. okt. 21. 10:16

Igen, én is csak olyan esetben keresném fel a kozmetikust vagy bőrgyógyászt, amikor egyénileg nem tudnék hozzájutni egy felszereléshez. De ne feledd, hogy mi nagyon pengék vagyunk a témában, demoralizáló lehet rajtunk dolgozni, így szívességet teszünk, amikor távol maradunk a szakmától.:)))


Szerintem ha nem lenne ennyire kevéske és így speciális törődést igénylő hajam, talán éves rendszerességgel még egy fodrászt is felkeresnék, hogy rendbe szedje a maga módján, de így inkább beszereztem egy profi ollót, mert nálam jobban senki nem tudja mi hozható ki az alapanyagból. A rendszeres ápolást pedig igyekszem tökélyre fejleszteni, tudod, hogy van ez...:))


Különben nekem az ég világon semmi bajom azzal, ha valaki akár hetente igénybe veszi ezeket a szolgáltatásokat, mindenkinek mások a preferenciái. Van, akinek a kényelem, a kiemelt törődés, kiszakadni a mindennapok robotjából érzés, majd a várható profi végeredmény egyvelege sokkal többet ér, mint időről időre tökéletesíteni a saját technikát, és segítség, illetve anyagi ráfordítás nélkül megoldani az efféle kérdéseket. Vagy egyszerűen csak lusta rá, nem érdeklődik a témában, esetleg ügyetlen, ez is lehet indok. Teljesen érthető mindegyik magyarázat.


Én, ha jutna is, sajnálnám rá a pénzt, míg egy könyvre, vagy egy különleges N.i.k.e cipőre nem sajnálok 100 ezer HUF felett sem költeni, még ha a világ végéről is kell beszereznem, és a postaköltség teszem azt kétszer annyiba kerül, mint a tényleges áru.:)) Mindig tudatosan költekezem, nem halmozok értelmetlenül fel semmit, de ha valami megtetszik, természetesen mindig a legjobbról van szó, eladom érte a lelkemet is, de megszerzem!:))Viszont olyan tisztelettel bánok minden tulajdonommal, hogy azt tanítani kellene.:))A súlypontok mindenkinél máshova esnek.:)))

59. gribedli*** (válaszként erre: 54. - 993dda84ef)
2014. okt. 21. 09:12

Én is csak olyan dolgok miatt járok kozmetikushoz, amihez olyan gép, eljárás kell, hogy házilag megoldhatatlan lenne, minden másban profi vagyok, szerénykedés nélkül. Secperc legyantázom magam, intimgyanta totál. A bikinivonalamat lézerrel lecsupaszíttattam, ez igen, kozmetikus/bőrgyógyász nélkül nem megy, de a maradékot gyantázom egyedül, 3 perc.


Bőrcsiszolásra kozmetikushoz, rádiofrekvenciás kezelésre kozmetikushoz, de tisztítás, glikolsavas hámlasztás, pakolások itthon.


Körmöm változó, szép a sajátom is, de a géllakkhoz van uv lámpám, lakkjaim, bizonyos kreációk mutatósabbak, tartósabbak ezzel és ezt is profi módon megcsinálom. A lámpa meg annyiba került mint 1 műkörömépítés, szóval miért is fizessek többet? És nem szeretem, hogy a reszelőket más körmére is használják, fosok a hepatitisztől:)


Fodrász: rendszeresen járok de nem havonta, megbeszélem minden hajas kínomat vele, megmutatja a technikákat, amiket itthon is alkalmazhatok és be is szoktam menni megmutatni az eredményt. Ha elcseszem, nem röhög ki, de készségesen rendbeteszi, mint egy őrangyal:DDD. Mondjuk ismeri a hajamat és ritka, hogy elcseszem, mert jó tanácsokat ad, személyreszólót. Vágást már ingyen csinálja, 13 éve hozzá járok, csak a többiért fizetek, ennyi jár nekem, mint törzsvendégnek...

2014. okt. 21. 08:50
Egyikre sem.
57. grizus
2014. okt. 21. 00:45
Fodrászhoz nem járok, anyámat szoktam nagy ritkán megkérni, hogy vágja le a végét, én meg festeni szoktam az övét.
56. grizus
2014. okt. 21. 00:44
Műköröm kizárva, nem bírom a mű dolgokat magamon, ráadásul gyönyörű, erős körmöm van. Otthon kikenem átlátszó vagy natúr lakkal és kész. Kozmetikushoz kuponnal néha elmegyek, de eddig gyakorlatilag mindig csalódtam.
55. petka
2014. okt. 20. 21:45
Inkább kozmetikusra. A műkörmöt nem szeretem, néha géllakkoztatok.
2014. okt. 20. 21:18

Pont úgy, mint szeretett testvérem. Mínusz a fodrász, mondjuk nekem hajam is alig akad. Műkörmöm nem van, a szép természetes karmokkal egyedül is elbánok, a másik témában pedig olyan elmélyült ismeretekkel, és rutinnal rendelkezem, hogy nehéz lenne nálam felkészültebb kozmetikust találni, sőt, kijelentem, lehetetlen.:))


3 in 1 (Touché!)

53. vacsa
2014. okt. 20. 19:34
Egyikre sem. Pár havonta fodrász.
2014. okt. 20. 15:57
kozmetikusra
51. pzm3
2014. okt. 20. 14:32
körmösre
2014. okt. 20. 14:21
Kozmetikusra inkább költök mert a bőr öregszik, 37 vagyok, a családba mindenkinek a nyaka kezdett ráncosodni, majd aztán az arc.
49. globus (válaszként erre: 48. - Globus)
2014. okt. 20. 08:56
Inkább fodrászhoz megyek havonta.
48. globus
2014. okt. 20. 08:52
Egyikre sem
2014. okt. 20. 08:11
Egyikre sem.
46. kleeri
2014. okt. 19. 22:38
kozmetikusra nem sokat, inkább magam oldom meg, a körmömet is én csinálom, bár a menyem megcsinálhatná hiszen ért hozzá
45. Anda39
2012. jan. 25. 09:39
Műkörmösre rendszeresen, kozmetikusra ritkán, ahogy szükséges.
44. labi
2012. jan. 24. 22:32
Egyikre sem
2012. jan. 24. 20:39
Egyikre sem telik... :-(
42. danina
2012. jan. 24. 20:30
Én sem járok egyikhez sem.Feleslegesnek tartom,nincs is rá szükségem hál'istennek. :-)
2012. jan. 24. 18:31

Egyikre sem.

Műkörmöm 4 évig volt, és elég volt belőle.

Kozmetikushoz sem járok, 45 évesen egy ráncom sincs, szem környékén sem, akkor miért törjem magam.

2012. jan. 24. 18:17
Egyikre sem egy fillért sem!
2012. jan. 24. 16:06
kozmetikus
2012. jan. 24. 15:49
körmös :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook