Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikai vállalkozás manapság - megéri? fórum

Kozmetikai vállalkozás manapság - megéri? (tudásbázis kérdés)


22. unom (válaszként erre: 19. - Pittypang22)
2016. márc. 17. 14:56
Tudom, csak nem ismerem konkrétan a várost :)
21. Pittypang22 (válaszként erre: 20. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 17. 12:38
Igen tudom. Esetleg te is a szakmában dolgozol?
2016. márc. 17. 10:10

kialakítani egy bizonyos vendégkört mindenképpen.

+ a baba miatt azért nem lesz könnyű.

19. Pittypang22 (válaszként erre: 18. - Unom)
2016. márc. 17. 08:02

Nagyon szépen köszönöm!


Amúgy Veresegyház, ahol élek. :-)

18. unom
2016. márc. 17. 07:05

Olvastam a másik fórumot. Sok jót mondtak okosat, de van pár elszállt is.

Vállalkozókkal dolgozom, nagyrészt kisvállalkozókkal. Van fizetőképes kereslet, csak meg kell találni, és ez lehet a buktató. Nem tudom, milyen hely az, ahol élsz, de ha jól tippelek részben Budapestről kiköltöző családok lakják, és nem is olcsó egy ház. na, ez nem a macinacis, magukon spóroló anyukák rétege :)

Amit javaslok: olvass, kezdd Vida Ágival, OMA, klikkmarketing, rengetegen vannak, sok az ingyenes anyag is.

17. Pittypang22 (válaszként erre: 16. - Unom)
2016. márc. 16. 18:02
Ezért is tettem idézőjelbe :-)
16. unom (válaszként erre: 15. - Pittypang22)
2016. márc. 16. 16:35
nem ráhibázás volt :) Ez a munkám.
15. Pittypang22 (válaszként erre: 14. - Unom)
2016. márc. 16. 15:15

Veresegyházán lakom, itt képzelem el a vállalkozás jövőjét. Van fizetőképes kereslet, mert szerencsére a város folyamatosan fejlődik, növekszik. Pici hátrány, hogy a város szélén lakok, ráadásul azon a részén, ami kevésbé fejlődik. Kihívás, hogy a centrumból elcsábítsam a vendégeket.

Nagyon klassz ötlet a célcsoport javaslatod, nagyon "ráhibáztál". A település pont a Budapestről "kimenekülő" kisgyerekes családok által fejlődött fel ilyen szépen az elmúlt években.

14. unom
2016. márc. 16. 13:03

Ami még eszembe jutott: milyen a település, ahol élsz? Sokan járnak Pestre dolgozni? Divatos? Sok a kisgyerekes kiköltöző?

Ha sok kisgyerekes család van, akkor érdemes kimondottan rájuk összpontosítani. Kisgyerekes anyukák, akik otthon vannak, az időbeosztásuk a gyerektől függ, nehezebben jutnak el esetleg a régi, pesti kozmetikusukhoz.

Ha a gyes alatt hozzádszoknak jó esélye van, hogy nálad is maradnak majd.

13. Pittypang22 (válaszként erre: 12. - Simple)
2016. márc. 16. 07:04
Jogos a felvetésed, erre nem is gondoltam. Egyenlőre nem tudom, hogy hogyan oldom majd meg a gyerek felügyeletét, de szerencsére még van időm :-)
12. simple (válaszként erre: 3. - Pittypang22)
2016. márc. 15. 20:35
Szerintem ez így nem jó ötlet. Jártam így kozmetikushoz, és állandóan kirohangált a gyerekhez, nagy zaj volt stb, nem éppen ideális körülmények ehhez. Vagy amíg vendéged lenne addig lenne aki vigyázzon a kicsire?
11. unom (válaszként erre: 10. - Pittypang22)
2016. márc. 15. 16:33

Jól csinálod :)

A marketing melett érdemes vállalkozási ismereteket is tanulni. Ezt én is most kezdtem, mert rájöttem, hogy nem muszáj nekem feltalálnom a meleg vizet :)

ha időben elkezded nem kerülsz olyan időzavarba, mint én most :)

10. Pittypang22 (válaszként erre: 9. - Unom)
2016. márc. 15. 16:28
Van könyvelő a családban, így a hivatalos dolgokban (vállalkozói igazolvány, adó és járulékfizetés, stb.) tud segíteni. Továbbá autodidakta módon próbálom magam marketingből is fejleszteni, mert azt tudom, hogy fontos a jó reklám.
9. unom
2016. márc. 15. 16:24

Még egy kérdés: a vállalkozásokról mit tudsz? tanultál róla?

Mert egy vállalkozás sikere nem csak a szakmai tudáson múlik.

8. Pittypang22 (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2016. márc. 15. 16:05

Lehet, hogy csak a bizakodás és az elszántság szólt belőlem. De, amúgy olvastam is valamelyik portálon, hogy lassan, de igen is nő a fogyasztás. Mindenesetre 8 év telt el a gazdasági válság óta és a recesszió sem tarthat örökké.


Persze ez nem jelenti azt, hogy van fizetőképes kereslet a kozmetikai szolgáltatásokra. neked mi a véleményed?

7. unom (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2016. márc. 15. 16:03
Kisvállalkozásoknál én is ezt látom. Egyre több a fizetőképes ügyfél, szerencsémre :)
6. Pittypang22 (válaszként erre: 4. - Unom)
2016. márc. 15. 16:03
Köszönöm, ez nagyon hasznos ötlet volt!
5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Pittypang22)
2016. márc. 15. 16:03
....." most , h a gazdaság talán erősödőben van " ?! úgy látod ? hol ?!
4. unom (válaszként erre: 3. - Pittypang22)
2016. márc. 15. 15:59

Szerintem először végezz piackutatást, és ne az ismerőseid közt.

Derítsd ki, most hová járnak kozmetikushoz az ott élők, elégedettek-e, mire lenne igény.

Általánosságban nehéz megmondani, érdemes-e belevágni. Nem mindegy, milyen a környék, kik laknak ott, stb.

3. Pittypang22 (válaszként erre: 2. - Unom)
2016. márc. 15. 15:57
Igen mindenképpen otthon, már csak a gyerek miatt is. És igen, egyik szobát tervezem átalakítani.
2. unom (válaszként erre: 1. - Pittypang22)
2016. márc. 15. 15:53
Otthon szeretnéd csinálni? Lesz külön üzlethelyiséged?
2016. márc. 15. 15:51

Sziasztok!


Hasonló témában nagyon régi hozzászólásokat találtam, ezért a mostanában gyakorló kozmetikusoktól és nem kozmetikusoktól kérdezem, hogy mennyire éri meg saját kozmetikai vállalkozást indítani.

Budapest környéki városban élek, jelenleg babát várok, de úgy tervezem, hogy a baba mellett, kb. 1-2 éven belül indítanám a vállalkozásom, otthon. Van kozmetikusi végezettségem, korábban dolgoztam is a szakmában, mint alkalmazott, de az elmúlt 4-5 évben nem.


Aki kozmetikusként dolgozik, milyen tapasztalatai vannak? Mennyire lehet benne dolgozni, most hogy a gazdaság talán erősödőben van? Mi szól mellette és mi ellene?


Minden információt, gondolatot előre is köszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook