Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közlekedés gyermekkorban fórum

Közlekedés gyermekkorban (beszélgetős fórum)

2014. febr. 17. 23:16

Mi olyan környéken lakunk,ahol 6 éves gyerekek simán bicajoznak az utcán, persze,csapatostúl.Mondtam a páromnak, mi majd azért ruházzunk be nekem egy görkorira,h lépést tudjak tartani(bicajozni nem nagyon szeretek).

Biztos túl parás vagyok,de engem 8 évesen a játszóról akart elrabolni egy pasi,tudat alatt ez is benne lehet,de én inkább megyek majd velük!

Amúgy a nővérem 9 éves fiát nem olyan rég ütötte el egy autó,mert okos gyerek szaladgált az úttesten!

A lényeg: függ a neveléstől és a gyerek érettségétől-szerintem!

9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 56bdeba221)
2014. febr. 17. 21:04
Én 6 éves koromban egyedül mentem iskolába, igaz, hogy tőlün 5 perre volt. És a lakáskulcs a nyakunkban lógott. Ma már ezt nem lehet megtenni sajnos!
8. gkreka (válaszként erre: 7. - 56bdeba221)
2014. febr. 17. 16:45

Köszi. Büszke is vagyok rájuk.


Az önálló közlekedés egyelőre csak sötétedésig érvényes. Most, hogy már korán sötét van, értük megyek délutánonként. De tavasszal/ősszel kifejezetten szeretnek egyedül hazabattyogni :)


A kisebbik fiammal egyidős unokaöcsémet (pár házzal laknak odébb és ugyanoda járnak a gyerekek iskolába) nem engedik el sem egyedül, sem a fiaimmal. Ezt minden szülőnek magának kell felmérnie, hogy mire tartja felkészültnek a gyerekét.

7. 56bdeba221 (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2014. febr. 17. 16:35
Nagyon ügyes fiaid vannak. Szerintem az, hogy önállóan kell eljutniuk a gyerekeknek valahova egy hatalmas első lépés az önállósodás felé.
6. gkreka (válaszként erre: 5. - 56bdeba221)
2014. febr. 17. 15:37
A nagyobbik fiam 3.osztályos kora óta mehet egyedül. Nem kell tömegközlekednie, gyalog kb 20 perc az iskola. A kisebbik most elsős. Egy hónapig kísérgettem, utána ment a bátyjával.
2014. febr. 17. 14:20
Nagyon féltem.Alsóban tuti nem mehetne még egyedül, bár mi első osztálytól egyedül jártunk.Azt is túlzásnak tartom, amikor valaki a 12 éves gyerekét nem meri a szomszéd boltba átengedni egy tejért.Nem tudom mi lehet az arany középút.
2014. febr. 17. 14:07
Az én fiam jövő szeptemberben kezdi az iskolát, de már félek, hogy miként fogunk járni.Nem hiszem, hogy mindenki kíséri a gyermekét 8 évig. Kíváncsi vagyok, hogy ezt ki hogyan oldotta meg munka mellett.
3. 56bdeba221 (válaszként erre: 2. - Dominós)
2014. febr. 17. 14:02
És városban elengedted volna 10 évesen?
2014. febr. 17. 13:51
10 évesen, de ez egy porfészek. :) Telefont kapott, mindig tudtam, merre jár, mikor jön.
2014. febr. 17. 13:44
Kedves Anyukák! Ti milyen idős korban engedtétek a gyermekeiteket egyedül közlekedni városban gyalog, busszal vagy akár biciklivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook