Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közlekedés babakocsival fórum

Közlekedés babakocsival (beszélgetős fórum)


1 2
16. eee466847e (válaszként erre: 15. - Daroki)
2006. okt. 2. 09:24
Amikor utazom és babával, vagy terhesen száll fel valaki, ülőhelyet szoktam kérni, ha nem mozdul senki az ülők közül. Fiatal fiú rendesen kiosztott, mert kértem ,hogy adja át a helyet. Engem nem kell félteni amúgy, de ettől a viselkedéstől lebénultam. Egy jó érzésű férfi kiállt mellettem, majd többen is csatlakoztak, tehát a fiú felállt és leszállt. A kismama megszégyenülten, szinte bocsánatkérőn ült le, pedig erre nem neki lett volna oka. Sajnos ilyen esetek is előfordulnak, de ellenkezőjéről is tudnék mesélni.
15. daroki
2006. okt. 1. 19:23

Sziasztok!


Egy nagyon rossz tapasztalatom nekem is volt még pár éve.A tesómmal és a kisgyerkömmel mentünk a buszon természetesen babakocsival.Sajna olyan hülye helyen állt meg a busz,hogy alig bírtuk leemelni a babakocsit a buszról...A tesóm már leszállt,én még fönnt voltam,félig lennt volt már a babakocsi,erre a sofőr ránk csukta az ajtót.Erre persze megszólalt az ajtócsengő,a kisfiam egyből ordított félelmében,a tesóm verte a busz oldalát,hogy nyissa ki az a hülye sofőr az ajtót.Nagy nehezen leszálltunk,de aztán sajnos nem tudtam a sofőrrel foglalkozni,mert a gyerekem megnyugtatása fontosabb volt.

De szerencsés helyzetben vagyok,mert nagyon soha nem mentem egyedül,mindig tudott velünk jönni vki ha buszra,villamosra kellett szállnom.De amúgy nekem is az a meglátásom,észrevételem,hogy a legtöbb BKV járaton egyáltalán nincs segítség,szarnak a kismamák fejére,de az ülőhelyek átadásával sincs túl sok jó tapasztalatom:(

14. eee466847e (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2006. okt. 1. 18:47
Pár hete jöttem haza Stockholmból. Pontosan azt tapasztaltam, amit írtál. Nem egy múzeum lépcsőre "csak" széles valemezeket csavaroztak, a babakocsiknak és a mozgássérülteknek. A pelenkázó helyiségekről és a babavigyázó játszótermekről nem is beszélve. Nálunk azt mondják, nincs pénz. Ezek az acélsínek nem esztétikusak, de feltétlen praktikusak és nem hiszem, hogy nagyon sokba kerülnek. Bárhol járunk a világban, ez az első, ami szíven üt. Nálunk miért nem???
13. Pitypang (válaszként erre: 11. - 'szti)
2006. aug. 29. 15:16
Köszönöm, megkeresem valahogy. :)
12. Pitypang (válaszként erre: 11. - 'szti)
2006. aug. 29. 15:16
Köszönöm, megkeresem valahogy. :)
11. 'szti (válaszként erre: 10. - Pitypang)
2006. aug. 29. 14:45
Hú, volt egy fórum vagy tudásbázis a babakocsikérdésről. Engem baromira nem érint, de kotnyeles vagyok :-)
2006. aug. 29. 14:44

Sziasztok!

Nekem nem teljesen a témához kapcsolódó kérdésem lenne, de picit talán mégis... Egyenlőre még nem érint a közlekedés, mert még csak 3 hónapos terhes vagyok, de nézegetem a babakocsikat és tanácstalan vagyok a bőség zavara miatt. Bolygókerekű vagy ne? Felfújható kerekű vagy sima? 4 kerekű vagy 3? Esetleg ha valakinek van hasznos tippje, nagyon megköszönöm a jó tanácsot. :)

2006. júl. 22. 20:01

Hát erről nekem is ez a véleményem, mint az előttem szólóknak. Kevés ember segítőkész 1 kismamával szemben. Akik pedig segítenek, azok jobbára a nők.

De nem csak a babakocsis közlekedésben nem segítőkészek, hanem másban sem. Sajna.

2006. júl. 22. 11:29

Borzasztó, hogy mennyire nem segítenek az emberek. Nekem főleg nők segítenek felrakni a kocsit, olyanok, akiken már látom, hogy van gyerekük. Ők tudják mit élünk át.

A pasik meg átnéznek rajtam...

7. Hoxa
2006. júl. 20. 18:06

Én is sokat járok az örsön lévő ikeába, sokszor oda beszélek meg találkozókat, mert annyita kényelmes.

Több odafigyelés kéne sok helyen, nem csak a pénz...

6. emagdi (válaszként erre: 5. - 63efff35c3)
2006. jún. 28. 16:28

mondjuk nem véletlen, az ikea svéd cég:))


tényleg hihetetlen volt, hogy ennyire emberközpontú ott minden (bár én csak stockholmban jártam), de ott akárhol ha csak egy lépcsőnyi emelkedő is volt, már ott volt a lejtő a babakocsival v. kerekesszékkel közlekedőknek (nagyobb szintkülönbség esetén pedig a lift).

nyilván itt Magyarországon eszméletlen sok pénz lenne ugyanazt a színvonalat elérni, de sok helyen - ahol pedig megoldható lenne könnyen,- még egy felújítás során sem oldják meg a problémát, szerintem nem is gondolnak rá. Az pedig hogy bevásárlóközpontokban legyen egy kis szoba ahol van mikró, szék, kisasztal a kismamáknak nem lenne nagy befektetés (bár itt tuti probléma lenne, hogy ellopnák v. direkt megrongálnák a berendezéseket)


hát, csak reménykedni lehet, hogy idővel javulnak a dolgok, de szerintem alapvetően az emberek gondolkodásának kell megváltozni, ami nem megy egyik napról a másikra

2006. jún. 28. 11:28

Itt meg úgy kell őket a kijelölt helyről elkönyörögni...


Gyalogosan is nehéz, mert mindenhol járdaszélek vannak. Nem irigylem a tolószékkel közlekedőket, nekik még sokkal, de sokkal nehezebb, mint babakocsival.


Van néhány jó példa itt is, pl. Ikea. Meg lehet nézni az éttermet, mindig tele van kisgyerekesekkel, babásokkal, mert van mikró, adnak ingyen bébipapit az ebédhez, van nagyon olcsó gyerekmenü (néha én is azt eszem :)))

Több ilyen hely kéne.


Ismer még valaki ilyet az ikeán kívül?

2006. jún. 27. 09:33

nemrég jártam stockholmban, feltűnt hogy ott mennyire gyerekközpontú minden (mondjuk a mozgáskorlátozottakra is gondoltak). a bevásárlóközpontokban külön kis szoba volt az anyukáknak pelenkázóval, kanapéval, mikrosütővel. a buszokon-villamosokon volt külön hely a babakocsiknak, és nem is álltak oda az emberek.

mondjuk az is igaz, hogy vagy nem volt annyi közlekedő ember, vagy sűrűbbek a járatok, de nem volt tömegnyomor a buszokon és villamosokon. (elég nehéz szabadon hagyni a babakocsis helyet, amikor egyébként halkonzerv sűrűségű a busz belseje, úgy tele van)

3. Hoxa
2006. jún. 26. 21:54
Jut eszembe, mennyire lehet most a 4-6-os villamos vonalán babakocsival tömegközlekedni? Nagyon durva?
2. Hoxa
2006. jún. 26. 21:53

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim. Nagyon kevesen segítenek, még ha látják, hogy beakad a kerék, vagy nem bírom emelni, akkor sem mozdulnak.


A másik kedvencem, amikor azon az egyetlen helyen állnak, ahová a babakocsit be tudnám passzírozni. Bevallom ilyenkor szólok, és ha nem mennek arrébb, akkor képes vagyok gázolni is. :))))))) Erőszakosabb lettem, mióta anya lettem. :))))))


De van a másik véglet, aki már előre szól, hogy szívesen segítene, már a megállóban, vagy még a busz megállása előtt. Imádom őket! :) Kár, hogy kiveszőben lévő fajta.

2006. jún. 26. 21:37

Sziasztok!


Nektek mik a tapasztalataitok babakocsival tömegközlekedve?


Milyen helyeket érdemes elkerülni Budapesten, kik segítekek, kik nem?


Neked sajnos nagyon rosszak a tapasztalataim a budapesti tömegközlekedésről. Az emberek nagyon kis hányada segít, pedig egyedül szinte csak a leglaposabb buszra tudok felszállni a kocsival. A többinél segítség kéne...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook